متوسط مقالات

بررسی مسیر توسعه و بروزرسانی جدید شبکه ریف فایننس و توکن Reef

شبکه ریف فایننس (Reef Finance) در حال ساخت شبکه بومی ریف چین است، یک بلاک چین دیفای که روی سابستریت (Substrate) ساخته شده و برای رفع نیازهای ‌نرم افزارهای غیرمتمرکز حوزه دیفای در آینده طراحی شده است. در این مقاله مسیر رشد این شبکه را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

شبکه ریف چین مقیاس پذیری بالایی فراهم کرده و انجام تراکنش‌های فوری و کم هزینه را امکان پذیر می‌کند. ریف چین از زبان سالیدیتی (Solidity) پشتیبانی کرده و از ماشین مجازی اتریوم (EVM) استفاده می‌کند، به توسعه دهندگان امکان می‌دهد تا بدون تغییر در پایگاه کد، DAppهای خود را از بلاک چین اتریوم انتقال دهند. هدف اصلی Reef Finance این است که با جمع آوری پروتکل‌های مختلف و دسترسی هوشمند از طریق موتور سبد آنها، دسترسی به حوزه دیفای را برای عموم آسان کند. یکی دیگر از ویژگی‌های اصلی ریف فایننس تسهیل سرمایه‌گذاری در دیفای برای عموم و در حال حاضر ساختن یک برنامه دیفای است.

ریف اولین پلتفرم دیفای میان زنجیره‌ای است که روی پلتفرم پولکادات (Polkadot) ساخته شده است. شبکه ریف فایننس با رابط کاربری یکپارچه خود، یک جمع کننده نقدینگی هوشمند (smart liquidity aggregator) و موتور سودآور (yield engine) در اختیار کاربران خود می‌گذارد که ترید و دسترسی به نقدینگی را در صرافی‌های متمرکز (CEX) و غیرمتمرکز (DEX) امکان پذیر می‌کند. همه اینها در حالی است که وام‌دهی‌های هوشمند، قرض دهی، استیکینگ و ماینینگ را از طریق یک Reef Yield Engine مبتنی بر هوش مصنوعی نیز ارائه می‌دهد.

همکاری ریف فایننس و Aavegotchi اولین مشارکت درNFT

ریف فایننس و آواگوچی

تیم ریف فایننس تصمیم گرفته تا با Aavegotchi که یکی از پلتفرم‌های پیشرو و یکی از خلاقانه‌ترین پروژه‌های متخصص در NFT است، یک اتحاد استراتژیک تشکیل دهد.

Aavegotchi یک توکن غیرقابل تعویض (NFT) دیفای-محور است که توسط پروتکل Aave ساخته شده است و می توان آن را تحت وثیقه‌های aTokens ارزیابی کرد، همین موضوع Aavegotchi را به NFT بسیار نادر و برتر تبدیل می‌کند. با برداشت این وثیقه، Aavegotchi نابود می‌شود زیرا aTokens نشان دهنده “نیروی روحی” آن است.

Aavegotchi یک پروژه NFT خلاقانه است که دیفای و صنعت بازی را با الهام از گدجت‌های (gadgets) بازی Tamagotchi ترکیب می‌کند. این مکانیسم منحصر به فرد Aavegotchi را به پروژه‌ای عالی برای اولین همکاری در رابطه با NFT در ریف چین (Reef Chain) تبدیل کرده است.

این همکاری باعث می‌شود تا کاربران ریف فایننس بتوانند با استیک کردن توکن‌های REEF در سبدهای Reef Yield Engine با Aavegotchis تعامل داشته باشند. ریف فایننس NFTهای کسری Aavegotchi را در سبدهای ریف دیفای (Reef DeFi) لیست می‌کند. NFTهای کسری امکان ایجاد بازارهای نقدی برای کالاهای مجموعه داران را فراهم می‌کند؛ اینگونه با نقاط قوت Reef همدیگر را تقویت می‌کنند.

دنکو مانچسکی (Denko Mancheski) مدیر عامل شرکت ریف فایننس در مورد مشارکت جدید گفت:

ما خوشحالیم که NFTها را در سبدهای ریف چین و ریف دیفای ارائه می‌دهیم. وقتی نحوه کار Aavegotchis را یاد گرفتید، نمی‌توانید از جالب بودن این مفهوم متعجب نشوید.

توسعه به NFTها گام بعدی و منطقی پروژه Reef است، پروژه‌ای که برای جمع آوری نقدینگی از تمام مکان‌ها، متمرکز و غیرمتمرکز طراحی شده است. ریف چین که به تازگی راه اندازی شده، به لطف پل‌های نقدینگی جهانی و پشتیبانی کامل از ماشین مجازی اتریوم (EMV)، کاملاً مناسب میزبانی از پلتفرم‌ها و توکن‌های NFT است.

ریف فایننس LIT/REEF Staking Bond راه اندازی می‌کند

ریف فایننس یک بار دیگر با شبکه لیتنتری (Litentry) همکاری کرده و ضمانت استیکینگ اخیر را به عنوان ادامه این همکاری ارائه کرده و Reef Litentry Bond را معرفی می‌کند. کاربران می‌توانند از طریق LIT / REEF Staking Bond توکن LIT را قفل (بلوکه) کنند تا بتوانند در Reef Bonds، توکن REEF را فارم کنند. Reef Bonds یک حرکت مبتکرانه در حوزه دیفای است که در آن کاربران قادر خواهند بود دارایی‌های خود را برای یک دوره مشخص قفل، استیک کرده و سود کسب کنند. کل مبلغ پاداش که به این اوراق اختصاص داده شده، ۲۰۰۰۰ دلار REEF است. این Bond در ۱۷ مارس (۲۷ اسفند) ساعت ۲:۳۰ بعدازظهر به ساعت اروپای مرکزی شروع شده است.

نحوه فارمینگ توکن REEF

در مورد استقرار این Bond به کاربران اطلاع خواهیم داد و برای واریز دارایی به آنها ۲۴ ساعت زمان می‌دهیم. این برنامه به مدت دو هفته ادامه خواهد داشت و در این مدت کاربران می‌توانند درآمد خود را در برنامه دنبال کنند. پس از منقضی شدن Bond، امکان برداشت از توکن‌های استیک شده را برای کاربران فراهم می‌کنیم.

مراحل بدین ترتیب است:

۱. استقرار Bond

۲. کاربران ۲۴ ساعت برای واریز توکن LIT فرصت دارند

۳. قفل کردن توکن‌های LIT برای دو هفته

۴. منقضی شدن Bond 

۵. اجازه برداشت توکن‌ها

Reef Bonds روی بایننس اسمارت چین (BSC) مستقر می‌شود. سرمایه گذاران از کارمزدهای تراکنش ارزان (حتی در حد ۱ سنت)، توان عملیاتی بالای شبکه و پشتیبانی میان زنجیره‌ای دیفای که قابلیت همکاری را افزایش می‌دهد، بهره مند خواهند شد.

تیم ریف فایننس به طور تصادفی یک برنده از بین تمام استیک کننده‌ها انتخاب خواهد کرد تا یک Litentry Polkapet، یک کارت جمع آوری کننده دیجیتال NFT نسخه محدود که به طور مشترک توسط PolkaPets و Litentry صادر شده، به او اهدا می‌کند. این تیم پس از اینکه Bond سپرده‌ را بست، برنده را اعلام خواهد کرد.

راهنمای فارمینگ توکن REEF از طریق اوراق قرضه LIT

سعی داریم در این راهنمای گام به گام، تمام فرایند استیکینگ توکن LIT را برای فارمینگ توکن REEF توضیح دهیم.

مرحله ۱: به داشبورد ما در لینک زیر بروید:

https://stake.reef.finance/

مرحله ۲: روی “Connect” کلیک کنید تا وارد داشبورد Reef بشوید.

وقتی روی Connect کلیک کردید، از شما خواسته می‌شود تا شرایط و ضوابط و خط مشی حریم خصوصی ما را بپذیرید. قبل از کلیک بر روی “Accept” اطمینان حاصل کنید که آن را خوانده اید.

مرحله ۳: از شما خواسته می‌شود کیف پول مورد نظر خود را وصل کنید. توجه داشته باشید که در حال حاضر داشبورد ما از متامسک(MetaMask)، توروس (Torus)، والت کانکت (WalletConnect) و والت لینک (Wallet Link) پشتیبانی می‌کند.

مرحله ۴: پس از ورود روی گزینه “Reef Bonds” در نوار سمت چپ داشبورد خود کلیک کنید.

مرحله ۵: برای سرمایه گذاری به جزئیات Bond موجود مراجعه کنید. اطمینان حاصل کنید که مدت زمان قفل را بررسی کرده و بر روی “دریافت پاداش (Get Rewards)” کلیک کنید. Bond برای مدت محدودی در دسترس هستند بنابراین وقتی تایمر صفر می‌شود، Bond برای مشارکت در دسترس نخواهد بود.

مرحله ۶: پس از کلیک بر روی گزینه “Get Rewards”، تعداد توکن‌های LIT مورد نظر برای قفل کردن را تایپ کنید و سپس بر روی دکمه “خرید اوراق قرضه (Buy the bond)” کلیک کنید. لطفا اطمینان حاصل کنید که کیف پولی که به آن متصل هستید، توکن‌های LIT دارد.

مرحله ۷: ابتدا باید قرارداد را تأیید کنید تا اجازه هزینه کردن توکن LIT را داشته باشید. تایید کمی طول می‌کشد پس منتظر بمانید تا برای پرداخت کارمزدهای گس پیام دیگری از کیف پول خود دریافت کنید.

مرحله ۸: برای پرداخت کارمزدهای گس روی “Confirm” کلیک کرده و سرمایه گذاری در Reef Bonds را تأیید کنید تا تراکنش خود را ببینید. می‌توانید مقدار LIT قفل شده و توکن‌های REEF را که سود‌های Bond هستند را بررسی کنید. لطفا توجه داشته باشید که در کل دو تراکنش انجام شده است؛ یکی برای اجازه استیکینگ و دیگری برای تائید آن.

شبکه اصلی ریف چین: بلاک چین نسل بعدی Dappهای دیفای

شبکه ریف چین؛ آپدیت جدید ریف فایننس

تیم ریف فایننس آماده است تا اولین بلاک چینی که به طور انحصاری برای پشتیبانی از بخش همواره رو به رشد دیفای ساخته شده است را در می (اردیبهشت) امسال راه اندازی کند. شبکه اصلی ریف چین که با فناوری پیشرفته و پیشرفته‌ترین ویژگی‌ها ساخته شده، به زودی میزبان DAppهای دیفای بوده و آنها را قدرتمند‌تر می‌کند و کاربران می‌توانند به طور یکپارچه DAppهای خود را منتقل کنند.

ریف چین کاملا با EMV سازگار است و به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا برنامه‌های موجود خود را از بلاک چین اتریوم بدون تغییر کد پایه منتقل کنند. شبکه اصلی ریف چین در ماه آینده فعال خواهد شد و تیم ریف فایننس از قبل معرفی DAppها در بزرگترین انجمن آنلاین شبکه پولکادات را آغاز کرده است.

Maldives اولین تکرار شبکه آزمایشی ریف چین برای توسعه دهندگان ساخته شده است تا انتقال سندها را شروع کنند. اینگونه توسعه‌ دهندگان می‌توانند با راه اندازی شبکه اصلی، ساخت برنامه‌ها را روی ریف چین شروع کنند. شبکه آزمایشی اکنون فعال است و می‌توانید برای آزمایش کردن به آنجا بروید: https://docs.reef.finance/docs/developers/networks/#reef-testnet

ریف چین روی سابستریت ساخته شده است که برای تقویت توان عملیاتی شبکه پولکادات، امنیت و کارمزدهای پایین تراکنش استفاده می‌شود. سابستریت بسیار مقیاس پذیر است و می‌تواند طیف گسترده‌ای از DAppها را به طور همزمان پشتیبانی کند. سابستریت به طور طبیعی با پولکادات سازگار است و ایجاد امنیت در بلاک چین و برقراری ارتباط با شبکه پولکادات را آسان می‌کند.

سخن پایانی

DAppها می‌توانند به راحتی هر چه تمام‌تر نقدینگی را از چندین منبع در پلتفرم ریف جمع کنند. ریف چین همچنین بنیاد این پروژه برای حمایت از DAppهایی است که از طریق کمک‌های مالی یا فنی میزبان آن‌هاست. تیم ریف فایننس یک راهکار ۳۶۰ درجه برای پروژه‌ها – از ایده پردازی تا پایان کار – ارائه می‌دهد. اکوسیستم گسترده ریف فایننس از پروژه‌هایی که روی ریف چین ساخته شده‌اند ـ هر چیزی از حضور پررنگ آنلاین، روابط رسانه‌ای، شبکه شریک و قابلیت دیدن بازار پشتیبانی می‌کند. ریف فایننس همچنین به پروژه‌های نوپای فن آوری که در حال رشد هستند و سعی می‌کنند تا در صرافی‌ها لیست شوند، کمک می‌کند.

منبع
mediummediummedium

نوشته های مشابه

7 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا