اخبار اتریوماخبار بیت کویناخبار عمومی

ورود استیون کوهن، یکی از میلیاردرهای بزرگ به دنیای ارزهای دیجیتال!

استیون کوهن یکی از میلیاردرهای معروف، وارد بازار نوظهور ارز دیجیتال شده است و در صندوق پوشش ریسک ارز دیجیتالی سرمایه گذاری می‌‌کند. وی به سرمایه گذاری در بیت کوین و اتریوم علاقه بیشتری دارد و به ریپل تمایلی نشان نداده است.

شرکت کوهن که ارزش خالص آن حدود ۱۴ میلیارد دلار است، در شرکت آتونوموس پارتنر (Autonomous partners) سرمایه گذاری کرده است.  Autonomous partners توسط آریانا سیمپسون یکی از اولین سرمایه گذاران بیت کوین اداره می‌شود. سیمپسون در مصاحبه ای بیان کرد:

من فقط با کسانی شراکت می‌کنم که در این شراکت بیشتر از سرمایه خود بتوانند سودآوری ایجاد کنند و باعث افزایش ارزش شرکت شوند.

این شراکت ضررهایی برای صندوق پوشش کریپتو داشته است. در حال حاضر ارزش بازار (مارکت کپ) ارزهای دیجیتال از ۸۰۰ میلیارد دلار به ۲۵۰ میلیارد دلار رسیده است.

شرکت آتونوموس پارتنر زمانی که ارزش بیت کوین افزایش چشمگیری داشت، شروع به فعالیت کرده است و روی دارایی های دیجیتال و استارت‌آپ های بلاک چین سرمایه گذاری می‌کند. این شرکت سهم کوچکی از سرمایه خود را برای خرید ارزهای دیجیتال شناخته شده نظیر بیت کوین و اتریوم اختصاص می‌دهد.

سیمپسون معتقد است که ماهیت پول باید بر روی بلاک چین تعبیه شود اما این امر کاملا نادیده گرفته شده است. هرچند وی بیان کرد که احتمالا خرید مستقیم بیت کوین برای سرمایه گذارها راحت تر می‌باشد.

متمرکز بودن ریپل دلیل بر نگرانی هاست

کوهن اعلام کرده که بر روی ریپل سرمایه گذاری نمی‌کند. با توجه به نگرانی ها بر سر متمرکز بودن ریپل، سیمپسون بر روی این ارز سرمایه گذاری نمی‌کند. شرکت ریپل مقدار زیادی از توکن XRP  خود را کنترل می‌کند.

هنگامی که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) در ماه گذشته اعلام کرد اتریوم و بیت کوین اوراق بهادار نمی‌باشند، بررسی ها به این سمت رفت که آیا ارزهای دیجیتالی که خیلی هم غیرمتمرکز نیستند جز اوراق بهادار محسوب می‌شوند یا خیر.

احتمال اینکه ریپل به دعوی دادگاهی بیشتری فراخوانده شود زیاد است. این امر خطر بزرگی برای صندوق پوشش ریسک به همراه دارد، زیرا ریپل تحت بررسی ادعاهای غیرمتمرکز بودن خود قرار گرفته است.

کایل سامانی موسس مولتی کوین (Multicoin) بیان کرد، کاملا مشخص است که ریپل اوراق بهادار است. اگر این امر رسما توسط SEC بیان شود، تمام اکسچنج های کریپتو از مبادلات ریپل صرف نظر می‌کنند. وی افزود:

اگر این اتفاق بیافتاد، نقدینگی کوین XRP پایین می‌آید و قیمت آن کاهش می‌یابد.

کوری جانسون رییس استراتژیست بازار ریپل این ادعاها را رد کرد و اذعان داشت که ما قطعا اوراق بهادار نیستیم. طبق قوانین ما استانداردهایی اوراق بهادار را نداریم.

مدیرعامل ریپل برد گارلینگهاوس با این فرضیات که توکن XRP اوراق بهادار است مخالفت کرد. وی در حالی که اصرار دارد که کوین بیس توکن XRP را به لیست کوین‌های خود اضافه کند، گفت:

کاملا واضح است که XRP اوراق بهادار نیست. مالکیت XRP به ما اجازه کنترل کوین را نمی‌دهد. عربستان سعودی نفت زیادی در اختیار دارد اما کنترل تمام نفت را در دست ندارد.

منبع
bitcoinist

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا