اخبار عمومی

اولین ETF بیت کوین سرانجام در بزرگترین بورس سوییس(چهارمین بورس بزرگ اروپا) تصویب شد!

ETF بیت کوین با نام HODL$ که توسط شرکت آمون کریپتو معرفی شد، هفته آینده در بورس سیکس سوییس (Six Swiss) معامله خواهد شد. درآمد این ETF به پنج ارز دیجیتال مرتبط خواهد بود.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

این ETF توسط شرکت فناوری مالی آمون کریپتو (Amun Crypto) واقع در بریتانیا پیشنهاد شده است و در بورس سیکس سوییس معامله خواهد شد. سیکس بزرگترین بورس سوییس و چهارمین بورس بزرگ در اروپاست.

طبق گزارش فایننشال تایمز، این ETF طراحی شده است تا یک شاخص را بر اساس تغییرات پنج ارز دیجیتال برتر پیگیری کند.

تقریبا نیمی از دارایی این ETF بر روی بیت کوین (۴۸ درصد) سرمایه گذاری خواهد شد. باقی دارایی بر روی بیتکوین کش، XRP (حدود ۳۰ درصد)، اتریوم و لایت کوین سرمایه گذاری می شود.

اقدامات جدید در راه است

نویسنده فایننشال تایمز خاطر نشان کرد که این ETF مطابق با استاندارهای مورد انتظار با صندوق قابل معامله در بورس سنتی ایجاد شده است.  راشوان مدیر ارشد اجرایی شرکت آمون، هدف این ETF را اینگونه شرح داد:

ETP آمون به سرمایه گذاران سازمانی اعطا خواهد شد که محدود به سرمایه گذاری در اوراق بهادار می‌باشند و یا نمی‌خواهند برای دارایی های دیجیتال خود که در معرض ارزهای دیجیتال قرار گرفته اند، متصدی تعیین کنند. این ETP هم چنین برای خرده سرمایه گذارانی که به دلیل موانع قانونگذاری در حال حاضر به صرافی های کریپتو دسترسی ندارند، دسترسی ارائه خواهد داد.

خبرگزاری تایمز گزارش می‌دهد با وجود رقبایی نظیر کوین شیرز (CoinShares) و گری اسکیل (Grayscale)، باید به این نکته توجه داشت که هرکدام از آن ها با یک ارز دیجیتال در ارتباط اند. اداره و پشتیبانی از این ETF را جین استریت (Jane Street) و فلو تریدرز Flow) Traders) به عهده داشته و فقط با استفاده از HODL$ معامله انجام خواهد داد.

این ETF بیت کوین سر و صدای بسیار زیادی در فضای ارز دیجیتال ایجاد کرده بود. انتظار می رود که محصول صندوق قابل معامله در بورس، خرید سازمانی بیت کوین را آسان کند.

به نظر می‌رسد که اسم کشور سوییس همواره در اخبار مرتبط با کریپتو وجود دارد، چه این اخبار در فضای کریپتو رخ دهد و چه مربوط به ETF ها باشد.

به نظر شما با وجود تصویب این ETF بیت کوین، چه تغییراتی در بازار ارز دیجیتال رخ خواهد داد؟

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا