متوسط کیف پولویدیو

آموزش کار با کیف پول ترا استیشن (Terra Station) و مشاهده ایردراپ لونا + ویدیو

ترا استیشن (Terra station) کیف پول رسمی و بومی بلاکچین ترا است. این ولت به منظور ذخیره‌سازی امن کلیدهای خصوصی و دارایی‌های کاربران طراحی شده است. همچنین ابزارها و اطلاعات مختلفی را از طریق اپلیکیشن نرم‌افزار در اختیار کاربران قرار می‌دهد. ترا استیشن برای سیستم عامل‌های ویندوز، اپل، لینوکس، مک و اندروید و همچنین به صورت آنلاین قابل دسترس است. در ویدیوی زیر آموزش کار با کیف پول ترا استیشن، نحوه اتصال Terra Station به لجر و مشاهده برنامه زمانی ایردراپ لونا را توضیح داده‌ایم. با میهن بلاکچین همراه باشید.

آموزش کار با کیف پول ترا استیشن

کاربران گرامی میهن بلاکچین، در صورتی که ویدیوی این مطلب برای شما به‌نمایش درنمی‌آید، VPN خود را خاموش کرده و سپس صفحه را رفرش کنید. بعضی ویدیوهای سایت آپارات برای IPهای خارج از ایران به نمایش درنمی‌آیند.

کیف پول ترا استیشن بخش‌های مختلفی از جمله داشبورد، کیف پول، تاریخچه تراکنش، استیکینگ یا سپرده‌گذاری، سواپ یا معامله و حاکمیت دارد که اکثر موارد را در ویدیوی بالا توضیح داده‌ایم. در بخش داشبورد (Dashboard) می‌توانید اطلاعات سودمندی را درباره وضعیت ترا همچون قیمت لونا، استخر کامیونیتی (Community Pool)، نرخ استیکینگ و غیره به دست بیاورید.
در کیف پول ترا استیشن علاوه‌بر کوین بومی لونا و لونا کلاسیک می‌توانید استیبل کوین‌های شبکه ترا، توکن پلتفرم انکر (ANC) و توکن‌های پروتکل میررر (MIR) یا هر رمزارز دیگری را که بر بستر شبکه ترا کلاسیک و ترا ۲ قرار دارد، نگهداری کنید.

آموزش تغییر شبکه در ترا استیشن

تغییر شبکه در کیف پول ترا استیشن
منبع: docs.terra.money

برای جابه‌جایی بین شبکه‌های اصلی ترا، ترا کلاسیک و شبکه آزمایشی ترا، ابتدا باید ترا استیشن را باز کنید و به کیف پول خود متصل شوید. در قسمت بالا سمت راست، روی آیکون شبکه کلیک و شبکه‌ مورد نظر را انتخاب کنید.

تراکنش زدن با ترا استیشن

تراکنش زدن با ترا استیشن
منبع: docs.terra.money
 • ترا استیشن را باز کرده و به کیف پول خود متصل شوید.
 • روی کیف پول کلیک کنید.
 • در کنار توکن منتخب روی گزینه Send کلیک کنید.
 • آدرس کیف پولی که می‌خواهید توکن‌های خود را به آن ارسال کنید، وارد کنید.
 • مبلغی را که می‌خواهید ارسال کنید، وارد کنید.
 • در صورت تمایل Memo را در تراکنش وارد کنید.
 • مبلغ تراکنش را تایید کرده و مشخص کنید که می‌خواهید با کدام توکن هزینه را پرداخت کنید. به خاطر داشته باشید که همیشه به‌اندازه کافی توکن برای سایر تراکنش‌ها در حساب خود باقی بگذارید.
 • رمز خود را وارد کرده و ثبت کنید.

مدیریت استیکینگ (Staking)

 • می‌توانید لونای خود را به منظور دریافت پاداش استیک کنید. پیش از استیک کردن، مطمئن شوید که در کیف پول خود لونا دارید. می‌توانید لونا را از طریق یک صرافی متمرکز منتقل کنید. ترا استیشن را باز کرده و روی Staking کلیک کنید.
 • یک ولیدیتور را انتخاب کرده و روی نام آن مستعار آن (Moniker) در لیست ولیدیتورها کلیک کنید. سپس در بخش My delegations روی Delegate کلیک کنید. یک پنجره جدید ظاهر خواهد شد. در بخش Amount مشخص کنید که چه میزان لونا می‌خواهید استیک کنید و روی Next کلیک کنید.
 • دقت کنید که مقداری رمزارز برای پرداخت کارمزد داشته باشید و تمام موجودی خود را استیک نکنید. در صورتی که موجودی کارمزد نداشته باشید نمی‌توانید تراکنش بزنید.
 • مبلغ و کارمزد را چند بار چک کنید، رمز عبور خود را وارد کرده و روی Delegate کلیک کنید.

نحوه برداشت پاداش استیکینگ

از لحظه‌ای که لونا استیک می‌شود، پاداش استیکینگ قابل برداشت است. کاربران می‌توانند پاداش‌های خود را در بخش استیکینگ مشاهده کنند. برای برداشت مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ترا استیشن را باز کرده و روی گزینه Staking کلیک کنید.
 • برای برداشت پاداش فقط از یک اعتباردهنده، روی نام آن‌ها در لیست کلیک کنید و در صفحه آن‌ها withdraw را بزنید.

تفویض مجدد (Redelegate)

تفویض مجدد (Redelegate) به شما اجازه انتقال لونای استیک شده را از یک ولیدیتور به ولیدیتور می‌دهد؛ بدون اینکه نیاز باشد یک بازه زمانی ۲۱ روزه منتظر بمانید. واگذاری مجدد فورا اجرا می‌شود.

 • وارد بخش Staking شوید.
 • روی ولیدیتور کنونی خود کلیک کنید.
 • روی Redelegate کلیک کرده و ولیدیتور جدید را انتخاب کنید.
 • مبلغ برداشت را انتخاب کرده و روی Next بزنید.
 • مبلغ را تایید کنید. رمز عبور خود را وارد کرده و روی Redelegate بزنید.

مدیریت ایردراپ لونا

مدیریت ایردراپ لونا
منبع: docs.terra.money

در بخش وستینگ (Vesting)، می‌توانید کوین لونای جدیدی را که به کیف پول شما ایردراپ شده است، مشاهده کنید. توجه داشته باشید که هنوز نمی‌توانید آن را آزادانه معامله کنید. مبلغ ایردراپ به صورت مستقیم به‌منظور تامین امنیت شبکه استیک یا سپرده‌گذاری می‌شود که می‌توانید آن را مجددا Delegate یا Undelegate کنید.
برای مشاهده مبلغ و برنامه زمانی وستینگ، وارد ترا استیشن شوید و کیف پول خود را متصل کنید. مطمئن شوید که به شبکه ترا ۲ یا همان شبکه اصلی (Phoenix-1 mainnet network) متصل شده‌اید. در صفحه اصلی ترا استیشن، می‌توانید مبلغ استیکینگ و برنامه زمانی آزادسازی توکن‌ها را مشاهده کنید.

اتصال ترا استیشن به کیف پول کپلر

ابتدا روی افزونه Keplr در مرورگر کروم کلیک کنید. روی گزینه Import existing account بزنید و عبارت بازیابی کیف پول ترا استیشن را وارد کنید، سپس نام حساب کاربری را انتخاب کرده و یک پسورد وارد کنید.

اتصال ترا استیشن به کیف پول کپلر
منبع: docs.terra.money

رمز عبور خود را تایید کرده و روی دکمه Done بزنید. سپس دوباره روی افزونه کپلر کلیک کرده و پسورد را وارد کنیدو روی Unlock بزنید. به منظور دسترسی به ترا در کپلر باید در هر بریج یا سایتی که به شبکه ترا وصل می‌شود، اجازه دسترسی را به کپلر بدهید. برخی از سایت‌ها ممکن است امکان دسترسی به کیف پول را بخواهند. در صورتی که URL صحیح و امن است، در کپلر روی Approve بزنید.

نحوه اتصال ترا استیشن به کپلر
منبع: docs.terra.money

کیف پول از شما درخواست تایید Chain Add Request را می‌دهد. روی Approve کلیک کنید. سپس مجددا آن را Approve کنید و از میان گزینه‌های زنجیره که در بالای پنجره کپلر قابل مشاهده است Terra را انتخاب کنید.

انتخاب شبکه ترا در Keplr
منبع: docs.terra.money

بررسی امنیت کیف پول ترا استیشن

 • کیف پول Terra Station را می‌توان غیرحضانتی (Non-Custodial) دانست. از این رو کنترل کلیدهای خصوصی کاملا در اختیار کاربران است.
 • با استفاده از سید یا کلمات بازیابی، توانایی بازیابی کیف پول یا ایمپورت آن را در کپلر خواهید داشت.
 • پیش از اجرای هر تراکنش به کاربر پیامی ارسال می‌شود که باید با رمز عبور امضا و تایید شود.

سوالات متداول (FAQ)

پرسش و پاسخ میهن بلاکچین
 • نحوه مشاهده ایردراپ لونا در کیف پول ترا استیشن چگونه است؟

برای مشاهده ایردارپ لونا در کیف پول Terra Station باید به شبکه اصلی (Mainnet) متصل شوید. سپس در بخش Wallet از قسمت Vesting مبلغ ایردراپ خود را مشاهده کنید.

 • آیا امکان برداشت ایردراپ لونا از کیف پول ترا استیشن وجود دارد؟

در شش ماه اول پس از ایردراپ تنها امکان برداشت پاداش استیکینگ وجود دارد. پس از ۶ ماه، به ازای هر بلاک شبکه ترا ۲، نرخ مشخصی لونا آزاد شده که قابل برداشت است.

 • کیف پول ترا استیشن چه نسخه‌هایی دارد؟

کیف پول ترا استیشن سه نسخه مرورگر، موبایلی (اندروید و IOS) و تحت وب (لینوکس، مک و ویندوز) دارد.

جمع‌بندی


ترا استیشن (Terra Station) کیف پول بومی شبکه ترا است که امکان مدیریت کوین لونا و توکن‌های شبکه Terra و اتصال به برنامه‌های غیرمتمرکز را فراهم می‌کند. در ویدیوی آموزش کار با کیف پول Terra Station علاوه‌بر نحوه ساخت ترا استیشن و معرفی بخش‌های مختلف این ولت، اتصال آن به لجر و مشاهده ایردراپ لونا را هم آموزش دادیم.
به نظر شما کیف پول ترا استیشن نسبت به سایر ولت‌های شبکه Terra چه مزایا و معایبی دارد؟

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
43 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا