تحلیل فاندامنتال

تتر(Tether) بزرگترین کلاهبرداری دنیای ارزهای دیجیتال یا بزرگترین ارز با ثبات ؟

تتر به عنوان یک استیبل کوین بایستی اعتماد مردم را جلب کند و این اعتماد در صورتی جلب خواهد شد که به مردم ثابت شود پشتوانه دلاری برای تتر وجود دارد. چندی پیش تیم سازنده تتر مدعی شدند که پشتوانه دلاری کوین خود را در بانک Deltec واقع در باماهاس قرار داده اند. ایرادات زیادی به پشتوانه دلاری تتر وارد بود و بعد از منتشر شدن این خبر و همچنین تصویر سندی که بانک Deltec تایید کرده بود، عده ای به حمایت از تتر پرداختند ولی تعداد زیادی از کاربران نیز این سند را جعلی خواندند و همچنان منتقد تتر هستند.

سند منتشر شده نشان می دهد که بانک Deltec تایید کرده است، تتر به میزان ۱.۸ میلیارد دلار سرمایه نزد این بانک سپرده است. در انتهای این سند، یک امضا مشاهده می شود که هیچ شباهتی به امضاهای مرسوم ندارد و بیشتر شبیه یک خط با یک نقطه با فاصله زیاد از آن خط می باشد! بسیاری از منتقدین بر این باورند که به راحتی می توان این سند را با فوتوشاپ درست کرد و در انتهای آن نیز یک خط با یک نقطه کشید!!!

تتر و بانک دلتک

قضیه به همین جا ختم نمی شود، بانک Deltec حتی در بین ۱۰ بانک برتر باماهاس نیست. باماهاس یک جزیره کوچک با جمعیتی حدود ۳۵۰ هزار نفر است. چرا باید تتر پول های خود که در واقع پشتوانه سرمایه مردم است را در این بانک سپرده کند؟ اگر وارد سایت بانک یا بهتر بگیم موسسه مالی Deltec شوید و الکسای آن را بررسی کنید، خواهید دید که ترافیک این سایت از کشور سنگاپور است. جزیره باماهاس یک جزیره کوچک نزدیک به قاره آمریکاست و سنگاپور در آسیا است.

دلتک بانک دلار تتر

انتظار زیادی نیست که تتر حتی اگر به دنبال سپرده کردن پول های خود در باماهاس بوده است، در یکی از بانک های معتبر از دید مردم باماهاس پول ها را سپرده کند. 350 هزار نفر جمعیت در باماهاس وجود دارد، این جمعیت نیاز به چند بانک دارد ؟ الکسای بین المللی و محلی این بانک با بانک های دیگر در باماهاس تفاوت فاحشی دارد. آیا واقعا Deltec یک بانک معتبر است؟ یا صرفا یک موسسه مالی است که هر لحظه این امکان وجود دارد، پول های مردم را به آن ها پس ندهد؟

این قضیه که چرا تتر بانک Deltec را انتخاب کرده است، سوالات و انتقادات بسیاری را برای کاربران به همراه داشته است. حتی خیلی از منتقدین معتقد هستند که تتر به دنبال عوام فریبی است و پشتوانه دلاری برای کوین خود ندارد.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا