اخبار بیت کوینتحلیل تکنیکال

نظر ۳ تحلیل‌گر تکنیکال در مورد قیمت بیت کوین؛ در صورت ادامه روند نزولی حمایت‌های کلیدی کجاست؟

قیمت بیت‌کوین به پایین‌ترین حد یک ماهه خود رسیده است و پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که احتمالا وضعیت بدتری در راه است. سوال این است که خرس‌ها تا کدام سطوح کلیدی موفق به کاهش قیمت بیت کوین خواهند شد؟

به نقل از کوین تلگراف، عملکرد قیمت بیت کوین در روزهای اخیر ضعیف شده است. همانطور که پیش‌تر گزارش دادیم قیمت BTC در ۲۴ جولای (۲ مرداد) به ۲۸٬۸۵۰ دلار رسید. علیرغم یک پولبک کوتاه، فعالان بازار هنوز متقاعد نشده‌اند که کاهش قیمت بیت کوین تمام شده باشد. در حال حاضر سوال اصلی این است که در صورت تحقق این پیش‌بینی‌‌ها و ادامه روند نزولی، قیمت بیت کوین با توجه به شرایط فعلی بازار تا کجا امکان کاهش دارد؟

نمودار ۱ ساعته BTC/USD
نمودار قیمت بیت کوین در تایم‌فریم ۱ ساعته؛ منبع: تریدینگ‌ویو

برای پاسخ دادن به این سوال سراغ تحلیل‌گران تکنیکال رفته‌ایم. نظر آن‌ها در مورد آینده کوتاه مدت قیمت بیت کوین را در ادامه ملاحظه می‌کنید.

کریپتو اد: قیمت بیت کوین احتمالا از ۲۸٬۴۰۰ تا ۲۸٬۵۰۰ دلار پایین‌تر نمی‌رود

از نظر معامله‌گر محبوب کریپتو اد (Crypto Ed)، سقوط قبلی بیت کوین به پایین‌ترین سطح یک ماه اخیر (۲۸٬۸۵۰ دلار) کاملا قابل پیش‌بینی بود.

اکنون، او معتقد است باید شکست نهایی در نقدینگی خرید اتفاق بیفتد و اگر مسیر قیمت بیت کوین یک الگوی ۵ موجی را کامل کند، در پایان موج پنجم به حدود ۲۸٬۵۰۰ دلار می‌رسد. شایان ذکر است که اکنون بیت کوین با رسیدن به ۲۹٬۴۰۰ دلار موج ۴ را تکمیل کرده و آماده تکمیل موج پنجم است.

نظر کریپتو اد در مورد شرایط قیمت بیت کوین
نظر کریپتو اد در مورد آینده قیمت بیت کوین؛ منبع: یوتیوب

او در آخرین تحلیل خود در یوتیوب گفت:

اگر ما شاهد چنین حرکتی باشیم، پس من به دنبال یک ستاپ معاملاتی برای ریزش بیشتر، احتمالا به ۲۸٬۵۰۰ دلار تا ۲۸٬۴۰۰ دلار (بیشتر یا کمتر) هستم.

کریپتو اد در تحلیل خود به یک باکس قیمتی نیز اشاره کرد که قیمت‌های کمتر از ۲۷٬۸۰۰ دلار را پوشش می‌داد، اما اذعان داشت که متقاعد نشده که بیت‌کوین به آنجا برسد.

کریپتو چیس: قیمت بیت کوین تا ۲۷٬۰۰۰ دلار کاهش می‌یابد

از نظر معامله‌گر دیگری به نام کریپتو چیس (Crypto Chase)، نزول قیمت بیت کوین ممکن است تا ۲۷٬۰۰۰ دلار ادامه داشته باشد.

او پیش از این در اواسط ماه جولای پیش‌بینی کرده بود که معامله‌گران با کاهش قیمت بیت کوین در ۲۹٬۲۰۰ دلار، ۲۸٬۵۰۰ دلار و ۲۸٬۰۰۰ دلار سفارشات خرید خود را تکمیل می‌کنند. سپس، با رسیدن قیمت به ۲۷٬۰۰۰ دلار حد ضرر این معامله‌گران فعال شده و همه دیدگاه نزولی پیدا می‌کنند. پس از آن می‌توان برای صعود به ۳۲٬۴۰۰ آماده شد.

توییت کریپتو چیس
منبع: توییتر

وی در به‌روز رسانی تحلیل خود در ۲۴ جولای (۲ مرداد)، اظهار داشت که این روند احتمالی پابرجا است:

هنوز هم همینطور فکر می‌کنم. اکنون نمی‌توانم پوزیشن شورت باز کنم زیرا فرصت‌های معاملاتی با R/R (ریسک به ریوارد) قوی را پشت سر گذاشته‌ایم. بر اساس استراتژی‌های من هنوز موقعیت برای ورود به معامله مناسب نیست. با این اوصاف، خرس‌ها را تغذیه کنید و همچنان برنامه‌ریزی کرده و سفارشات خرید را در قیمت‌های زیر ۲۷٬۰۰۰ دلار قرار داده و برای یک برگشت قوی آماده شوید و ببینید که ما را به کجا می‌برد.

سطوح فیبوناچی اصلاحی
سطوح فیبوناچی اصلاحی در نمودار روزانه BTC/USDT؛ منبع: توییتر

در نموداری که کریپتو چیس منتشر کرد سطوح فیبوناچی اصلاحی نیز به چشم می‌خورند. طبق این نمودار در تایم فریم روزانه، قیمت ۲۷٬۴۷۸ دلار با سطح ۰.۶۱۸ دلار فیببوناچی اصلاحی (شکل گرفته در موج صعودی از ۲۴٬۷۷۷ دلار تا ۳۱٬۸۵۰ دلار) مطابقت دارد.

کیث آلن: سطح ۲۸۲۰۰ دلار حمایت قابل اطمینانی برای قیمت بیت کوین است

همان طور که گزارش دادیم، امشب نرخ بهره ایالات متحده منتشر می‌شود و معامله‌گران مختلف تا زمانی که روند آشکارتری ظاهر شود، از معاملات بیت کوین دوری می‌کنند.

با این حال، میانگین‌های متحرک همچنان سطوح مهمی محسوب می‌شوند که در میان آن‌ها میانگین‌های متحرک ساده ۲۰۰ هفته‌ای و ۲۱ هفته‌ای به ترتیب در ۲۷٬۱۳۰ دلار و ۲۸٬۲۰۰ دلار هستند.

نمودار BTC/USD در تایم فریم هفتگی
نمودار BTC/USD در تایم فریم هفتگی با میانگین‌های متحرک ۲۰۰ و ۲۱ هفته‌ای؛ منبع: تریدینگ ویو

کیث آلن (Keith Alan)، یکی از بنیان‌گذاران متریال ایندیکیتورز (Material Indicators)، در ۲۴ جولای (۲ مرداد) به طور خلاصه گفت:

بیت کوین در حال آزمایش حمایت در یک منطقه کلیدی با اهمیت تاریخی است. هنوز متقاعد نشده‌ایم که حمایتی قوی‌ وجود دارد، اما به نظر می‌رسد میانگین متحرک ۲۱ هفته‌ای (۲۸٬۲۰۰ دلار) می‌تواند قوی‌تری باشد. برای شفافیت بیشتر، باید اجازه دهید کمی زمان بگذرد.

برخی از بدترین سناریوهای نزولی قیمت بیت کوین شامل کاهش به سطوح عمیق‌تری هستند؛ حتی از دست دادن سطح ۲۰٬۰۰۰ دلار نیز در میان پیش‌بینی‌ها مطرح است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا