ایردراپ

برای دریافت ایردراپ WEN فقط ۲ روز مهلت باقی مانده است

طبق داده‌های موجود، تنها نیمی از کیف پول‌های واجد شرایط ایردراپ WEN توکن‌های خود را دریافت کرده‌اند. از طرفی، فقط ۲ روز برای دریافت این توکن‌ها باقی مانده است و تمام توکن‌های ایردراپ‌نشده در نهایت سوزانده می‌شوند.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به نقل از کوین دسک، کم‌تر از نیمی از کیف‌ پول‌های واجد شرایط ایردراپ WEN توکن‌های خود را دریافت کرده‌اند. هر کیف پول واجد شرایط ۶۴۳٬۶۵۲ توکن WEN دریافت می‌کند. ارزش این توکن‌ها در حال حاضر به ۷۰ دلار می‌رسد اما قیمت این میم کوین به شدت در نوسان است.

اگر کیف پول‌های مذکور توکن‌های WEN خود را دریافت نکنند، ۳۹ میلیون دلار توکن WEN دست‌نخورده باقی می‌ماند. با این حال بعید است که چنین اتفاقی رخ دهد. در هر صورت اگر روند فعلی ادامه داشته باشد، حداقل ۱۷٪ از عرضه ۱ تریلیون توکنی WEN بلااستفاده خواهد ماند.

این مسئله می‌تواند روی قیمت WEN هم تاثیر بگذارد. توسعه‌دهندگان WEN اعلام کردند ۷۰۰ میلیارد توکن WEN را طی سه روز ایردراپ می‌کنند و توکن‌های دریافت‌نشده تا اوایل ۲۹ ژانویه (۹ بهمن) را می‌سوزانند.

ایردراپ WEN در بلاکچین سولانا انجام می‌شود و بیش از ۱ میلیون کیف پول با هولد کردن انواع توکن‌های بی‌همتا (NFTها)، خرید تلفن هوشمند ساگا یا مبادله کمی ارز دیجیتال در سیستم تجمیع‌کننده صرافی غیرمتمرکز ژوپیتر واجد شرایط دریافت آن شدند.

ایردراپ توکن بومی ژوپیتر یعنی JUP هم در هفته آینده انجام می‌شود و ایردراپ WEN می‌تواند به نوعی نسخه آزمایشی آن باشد؛ چراکه این ایردراپ‌ها در پلتفرم «LFG Launchpad» جدید ژوپیتر انجام می‌شوند. این پلتفرم پورتالی برای دریافت ایردراپ‌هاست و سرویس‌های زیادی برای پشتیبانی از بازارهای مختلف دارد تا امکان معامله توکن‌های جدید را فراهم کند.

کاربران برای دریافت این ایردراپ می‌توانند به این لینک مراجعه کرده یا اینکه از کیف پول‌های مخصوص سولانا مانند فنتوم (Phantom) استفاده کنند.

آنچه در این مطلب می‌خوانید

ایردراپ WEN

اگر روند ایردراپ WEN تغییری نکند، حدود ۱۷۵ میلیارد WEN ممکن است سوزانده شود. با این حال، تعداد توکن‌های WEN ایردراپ‌نشده احتمالا خیلی بیشتر از این رقم خواهد بود. این ارقام با استفاده از داده‌های برنامه آنچینی به دست آمده که مسئول ایردراپ WEN است. این پلتفرم تا زمان نگارش مطلب پیش رو، حدود ۷٬۰۰۰ ایردراپ موفقِ WEN را در یک ساعت پردازش کرده بود.

داده‌های مربوط به ایردراپ WEN
داده‌های مربوط به ایردراپ WEN – منبع: Solscan

البته ایردراپ WEN در ابتدا تقاضای زیادی داشت. ایردراپ هانترها فقط در ساعت اول ترافیک سیستم توزیع آن را با ۲۲۵٬۰۰۰ تراکنش بسیار بالا بردند. علاوه بر این، افزایش فعالیت آن‌ها در پروتکل Meteora، استخر نقدینگی ساخته‌شده توسط ژوپیتر، باعث شد که قیمت WEN با نوسان زیادی مواجه شود.

البته به نظر می‌رسد توسعه‌دهندگان ژوپیتر خود را برای این اتفاق آماده کرده بودند. معاملات WEN بیشتر در استخری در Meteora انجام می‌شود. Meteora بخشی از زیرساخت ژوپیتر برای مبادله توکن‌ها در بلاکچین سولانا محسوب می‌شود. به این استخر ۲۰۰ میلیارد توکن WEN برای حمایت از نقدینگی اختصاص داده شده بود. با این حال، بن چاو (Ben Chow)، بنیان‌گذار ژوپیتر، اعلام کرد در ساعات اولیه ایردراپ WEN مشکل خاصی به وجود نیامد؛ چون آن‌ها همه چیز را از قبل آزمایش کرده بودند.

توکن WEN چیست؟

توکن WEN به عنوان یک شوخی در مورد ایردراپ هانترها روی شبکه سولانا ساخته شده است. کلمه WEN از کلمه «When» به معنی «چه زمانی» گرفته شده است؛ چراکه ایردراپ هانترها همیشه از توسعه‌دهندگان پروژه‌ها می‌پرسند چه زمانی می‌خواهند ایردراپ خود را انجام دهند.

این افراد که به عنوان برادران ون (Wen Bros) هم شناخته می‌شوند، ماه‌ها با این سوال توسعه‌دهندگان ژوپیتر را تحت فشار قرار دادند. این روند به حدی شدید بود که یکی از بنیان‌گذاران ژوپیتر شعری درباره آن‌ها نوشت و اسمش را «Weremeow» گذاشت.

اسکرین‌شات این شعر توسط پلتفرم «Ovols» به یک NFT تبدیل شد. Ovols هم روی شبکه سولانا برای توکنیزه کردن دارایی‌ها راه‌اندازی شده است. این پلتفرم ۱ تریلیون توکن WEN را به عنوان سهام قطعه‌بندی‌شده شعر مذکور ایجاد و سپس با ژوپیتر برای راه‌اندازی توکن آن همکاری کرد.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
17 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا