اخبار آلتکویناخبار بیت کویناخبار خارجی

تحلیل قیمت ۵ رمز ارز که در این هفته رشد صعودی را تجربه می‌کنند؛ BTC, LTC, LINK, VET, AXS

از دید کلی، بیت کوین هم‌چنان در روند صعودی قرار دارد و افزایش قیمت به بالاتر از سطح حمایتی ۶۲,۰۰۰ دلار می‌تواند سیگنالی برای رشد لایت کوین، چین لینک، وی‌چین (VET) و اکسی اینفینتی (AXS) باشد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، در تاریخ ۱۲ نوامبر (۲۱ آبان)، پس از آنکه کمیسیون بورس و اوراق بهادار محصول ETF بیت کوین شرکت VanEck را رد کرد، احساس صعودی و خوش‌بینانه بازار در خصوص بیت کوین اندکی به عقب رانده شد.

هرچند، پس از این نکته منفی برای بیت کوین، شاهد فعالسازی موفق سافت فورک تپ‌روت بودیم. هامپوس سیوبرگ (Hampus Sjöberg) یکی از توسعه‌دهندگان بیت کوین که وب‌سایتی مختص به تپ‌روت دارد، به کوین تلگراف گفته است که بزرگترین دستاورد این بود که تپ‌روت نشان داد شبکه بیت کوین می‌تواند به‌روزرسانی شود و این نکته برای ماندگاری طولانی‌ مدت شبکه بسیار مهم و ضروری است.

تحلیلگران Decentrader نیز به این نکته اشاره کرده‌اند که آخرین به‌روزرسانی مهم بیت کوین، پیاده‌سازی سگویت در ماه آگوست ۲۰۱۷ بود و پس از آن، شاهد افزایش شدید قیمت از ۴۰۰۰ به ۲۰,۰۰۰ دلار طی ۴ ماه بودیم.

آیا بیت کوین می‌تواند عملکرد صعودی خود را پس از به‌روزرسانی تپ‌روت تکرار کند و بازار آلتکوین‌ها را با خود همراه کند؟ در ادامه به نمودار ۵ رمزارز می‌پردازیم که ممکن است طی روزهای آتی، روند صعودی خود را ادامه دهند.

بیت کوین

بیت کوین به سطح میانگین متحرک تصاعدی ۲۰ روزه خود بر روی قیمت ۶۲,۹۵۴ دلار رسیده است که سطح حمایتی مهمی محسوب می‌شود. معامله‌گران معمولا در این کف قیمت به خرید می‌پردازند و منتظر روند صعودی قوی هستند.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین (BTC.USDT) - روند صعودی
نمودار روزانه قیمت بیت کوین (BTC/USDT)

میانگین متحرک صعودی بیانگر آن است که خریداران تسلط بیشتری دارند، اما واگرایی منفی در اندیکاتور RSI هشدار می‌دهد که روند صعودی، ضعیف شده است.

اگر قیمت بیت کوین از میانگین متحرک تصاعدی ۲۰ روزه عبور کند، گاوها سعی می‌کنند که قیمت را به بالاتر از رکورد ۶۹,۰۰۰ دلار برسانند و روند صعودی ادامه یابد. در این صورت قیمت بیت کوین می‌تواند تا ۷۵,۰۰۰ دلار افزایش یابد.

در مقابل، کاهش قیمت به کمتر از سطح EMA بیست روزه بیانگر آن است که معامله‌گران در حال خروج از وضعیت‌های معاملاتی خود هستند. در این صورت قیمت بیت کوین ممکن است به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه بر روی قیمت ۵۷،۹۳۸ دلار کاهش یابد. کاهش قیمت به کمتر از این سطح حمایتی ممکن است گویای شروع اصلاح قیمت به ۵۲,۹۲۰ دلار باشد.

نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین (BTC.USDT) - روند صعودی
نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین (BTC/USDT)

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین در محدوده ۶۰,۰۰۰ الی ۶۷,۰۰۰ دلار در نوسان است. اگرچه گاوها قیمت بیت کوین را به بالاتر از سطح مقاومتی این محدوده رسانده‌اند، اما نمی‌توانند به سطوح بالاتر دست یابند و در نتیجه، مجددا قیمت به این محدوده وارد می‌شود.

میانگین متحرک تصاعدی ۲۰ روزه در حال کاهش است و RSI نیز کمتر از نقطه میانی قرار دارد. این موضوع نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین به تدریج به سمت ۶۰,۰۰۰ دلار کشیده می‌شود. روند قوی به بالاتر از این سطح می‌تواند محدوده نوسان قیمت را گسترش دهد، اما کاهش از این سطح گویای تغییر روند است.

در مقابل، اگر قیمت از سطح کنونی بالاتر برود، گاوها ممکن است برای عبور از سطوح مقاومتی ۶۷,۰۰۰ و ۶۹,۰۰۰ دلار با چالش مواجه شوند.

لایت کوین

قیمت لایت کوین هنگامی که به سطح مقاومتی ۲۲۵.۳۰ دلار نزدیک شد، نمودار U شکل خود را تکمیل کرد. قیمت لایت کوین سریعا به مانع روانی ۳۰۰ دلار رسید که در این سطح، خرس‌ها سطح مقاومتی مستحکمی ایجاد کرده‌اند.

نمودار روزانه قیمت لایت کوین (LTC.USDT) - روند صعودی
نمودار روزانه قیمت لایت کوین (LTC/USDT)

قیمت این آلتکوین طی چند روز گذشته اصلاح شده است اما میانگین متحرک تصاعدی ۲۰ روزه از قیمت ۲۲۴ دلار فاصله گرفته است. اندیکاتور RSI نیز پایینتر از محدوده اشباع خرید است. این موضوع نشان می‌دهد که گاوها تسلط بیشتری دارند. اگر قیمت از سطح کنونی افزایش یابد یا از ۲۲۵.۳۰ دلار فاصله بگیرد، خریداران در صدد ادامه دادن روند صعودی هستند.

رسیدن قیمت به ۳۰۰ دلار می‌تواند فرصت‌های جدیدی برای روند صعودی به قیمت ۳۴۰ دلار ایجاد کند. خرس‌ها احتمالا برنامه دیگری دارند زیرا در صدد کاهش و حفظ قیمت کمتر از سطح ۲۲۵.۳۰ دلار هستند. در این صورت، قیمت لایت کوین به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه بر روی قیمت ۱۹۲ دلار کاهش می‌یابد.

نمودار ۴ ساعته قیمت لایت کوین (LTC.USDT) - روند صعودی
نمودار ۴ ساعته قیمت لایت کوین (LTC/USDT)

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که قیمت لایت کوین در الگوی وج نزولی قرار دارد. میانگین متحرک تصاعدی ۲۰ روزه بدون نوسان است و اندیکاتور RSI نزدیک نقطه میانی است. این شرایط، توازن بین عرضه و تقاضا را نشان می‌دهد. 

اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالاتر از سطح الگوی وج برسانند، این توازن ممکن است به نفع آنها متمایل شود. در این صورت، قیمت لایت کوین می‌تواند به ۲۸۰ دلار افزایش یابد و سپس به ۲۹۵.۷۰ دلار برسد. این سطح می‌تواند به عنوان سطح مقاومتی مستحکم عمل کند، اما اگر گاوها از این مانع عبور کنند، قیمت لایت کوین ممکن است به ۳۰۲.۱۰ دلار برسد.

در مقابل، اگر قیمت به کمتر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه برسد، ممکن است فروش‌ها تشدید شوند و قیمت این رمزارز به سطح حمایتی ۲۲۵.۳۰ دلار کاهش یابد.

چین لینک

گاوها در تاریخ ۹، ۱۰ و ۱۱ نوامبر قیمت چین لینک (LINK) را به بالاتر از سطح مقاومتی ۳۵.۲۳ دلار رسانده‌اند اما نتوانستند قیمت را در این سطح حفظ کنند. این موضوع نشان می‌دهد که خرس‌ها در حال دفاع از این سطح هستند.

نمودار روزانه قیمت چین لینک (LINK.USDT)
نمودار روزانه قیمت چین لینک (LINK/USDT)

هر دو میانگین متحرک ساده و تصاعدی شیب صعودی دارند و اندیکاتور RSI بالاتر از ۵۵ است. این موضوع بیانگر آن است که گاوها برتری اندکی در اختیار دارند. اگر قیمت به میانگین متحرک تصاعدی ۲۰ روزه بر روی قیمت ۳۲.۲۷ دلار برسد، خریداران تلاش دیگری خواهند داشت تا از مانع پیش‌رو عبور کنند.

در این صورت، قیمت چین لینک می‌تواند روند صعودی جدیدی را شروع کند. هدف اول در روند صعودی، قیمت ۴۲.۵۰ و سپس ۴۷.۵۰ دلار است. اگر قیمت به کمتر از میانگین متحرک تصاعدی ۲۰ روزه برسد، این روند صعودی لغو می‌شود. در این صورت، قیمت چین لینک ممکن است به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه بر روی قیمت ۲۸.۸۳ دلار برسد.

نمودار ۴ ساعته قیمت چین لینک (LINK.USDT)
نمودار ۴ ساعته قیمت چین لینک (LINK/USDT)

قیمت چین لینک طی چند روز اخیر در کانال صعودی قرار داشته است. گاوها در تاریخ ۱۰ نوامبر (۱۹ آبان) تلاش کرده‌اند تا قیمت را به بالاتر از این کانال برسانند اما ناموفق بودند. این موضوع می‌تواند به بیرون کشیدن سود از جانب گاوها و ایجاد وضعیت فروش استقراضی از جانب خرس‌ها منجر شود.

اکنون قیمت چین لینک ممکن است به خط حمایتی این کانال کاهش یابد که طی آن، ممکن است با فشار خرید مواجه شویم. عبور از این سطح حمایتی بیانگر آن است که گاوها به خرید در سطوح قیمت کمتر ادامه می‌دهند. در این صورت، قیمت چین لینک می‌تواند افزایش یابد. کاهش قیمت به کمتر از این کانال گویای تغییر روند خواهد بود.

وی‌چین

وی‌چین در تاریخ ۴ نوامبر از سطح حمایتی قوی ۰.۱۵ دلار عبور کرد. این موضوع نشان می‌دهد که گاوها از خرس‌ها تسلط و قدرت بیشتری دارند. قیمت به سطح قبلی برگشته است و خرس‌ها در صدد کاهش بیشتر قیمت و به دام انداختن گاوها هستند.

نمودار روزانه قیمت وی چین (VET.USDT)
نمودار روزانه قیمت وی چین (VET/USDT)

شیب میانگین متحرک تصاعدی ۲۰ روزه بر روی قیمت ۰.۱۵ دلار صعودی است و RSI در محدوده مثبت قرار دارد. شرایط کنونی گویای تسلط بسیار کم گاوها است. اگر قیمت از سطح کنونی نوسان یابد، گاوها در صدد رساندن آن به بالاتر از ۰.۱۹ دلار و ادامه دادن روند صعودی هستند. در این صورت قیمت وی‌چین می‌تواند به ۰.۲۴ دلار برسد.

در مقابل، اگر قیمت به کمتر از ۰.۱۵ دلار کاهش یابد و حفظ شود، نشان می‌دهد که بازار دستیابی به سطوح بالاتر را رد کرده است. در این صورت قیمت وی‌چین ممکن است به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه بر روی قیمت ۰.۱۲ دلار و سپس ۰.۱۰ دلار برسد.

نمودار ۴ ساعته قیمت وی چین (VET.USDT)
نمودار ۴ ساعته قیمت وی چین (VET.USDT)

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که گاوها قیمت را به بالاتر از خط مقاومتی الگوی کانال صعودی رسانده‌اند، اما نتوانستند از این برتری بهره ببرند. این موضوع نشان می‌دهد که تقاضا در سطوح قیمت بالاتر از بین رفته است.

قیمت وی‌چین مجددا به کانال قبلی برگشته است و میانگین‌های متحرک، تقاطع نزولی را تشکیل داده‌اند. این موضوع بیانگر آن است که قیمت وی‌چین به تدریج می‌تواند به خط حمایتی کانال برسد.

نوسان از خط حمایتی می‌تواند روند صعودی را ادامه دهد و قیمت وی‌چین در این کانال باقی بماند. در این صورت خرس‌ها مجبور می‌شوند قیمت را به سطح پایینتر از این کانال برسانند و حفظ کنند تا تسلط بیشتری داشته باشند. 

اکسی اینفینتی

اکسی اینفینتی (AXS) در روند صعودی در حال اصلاح قیمت است و طی چند روز اخیر در الگوی کانال صعودی قرار داشته است. قیمت AXS به میانگین متحرک تصاعدی ۲۰ روزه بر روی قیمت ۱۴۱ دلار کاهش یافته است که طی آن، گاوها در صدد متوقف کردن کاهش قیمت هستند.

نمودار روزانه قیمت اکسی اینفینیتی (AXS.USDT)
نمودار روزانه قیمت اکسی اینفینیتی (AXS.USDT)

میانگین متحرک تصاعدی ۲۰ روزه بدون نوسان است و RSI به نزدیک نقطه میانی کاهش یافته است. این موضوع نشان می‌دهد که خریداران ممکن است تمایل خود را از دست بدهند. کاهش قیمت به کمتر از میانگین متحرک تصاعدی ۲۰ روزه می‌تواند قیمت AXS را به خط حمایتی این کانال برساند.

انتظار می‌رود خریداران به شدت از این سطح دفاع کنند. اگر قیمت از خط حمایتی نوسان پیدا کند، در روند صعودی خللی ایجاد نمی‌شود. در این صورت، قیمت AXS به رکورد ۱۶۶.۰۹ دلار افزایش می‌یابد.

افزایش قیمت به بالاتر از رکورد قیمت می‌تواند مسیر AXS برای روند صعودی به خط مقاومتی کانال بر روی ۱۸۳ دلار را هموار سازد. در صورت کاهش قیمت به کمتر از کانال صعودی، این چشم‌انداز مثبت لغو می‌شود.

نمودار ۴ ساعته قیمت اکسی اینفینیتی (AXS.USDT)
نمودار ۴ ساعته قیمت اکسی اینفینیتی (AXS.USDT)

قیمت AXS در محدوده ۱۶۶.۰۹ الی ۱۳۱.۱۸ ثابت باقی مانده است. قیمت AXS در نمودار ۴ ساعته کمتر از میانگین متحرک تصاعدی ۲۰ روزه بوده است. این موضوع گویای آن است که خرس‌ها به شدت در حال دفاع از این سطح مقاومتی هستند. در نتیجه، احتمال کاهش قیمت به سطح حمایتی ۱۳۱.۱۸ دلار افزایش می‌یابد.

اگر قیمت از سطح حمایتی افزایش یابد، نشان می‌دهد که گاوها به انباشت در سطوح قیمت کمتر ادامه می‌دهند. قیمت AXS ممکن است نوسان خود را به مدت چند روز دیگر ادامه دهد.

در مقابل، کاهش قیمت به کمتر از ۱۳۱.۱۸ می‌تواند بیانگر تغییر احتمالی در روند کوتاه‌مدت باشد. در این صورت ممکن است قیمت AXS به محدوده حمایتی ۱۱۵ الی ۱۲۰ دلار کاهش یابد. در صورت عبور از این محدوده، کاهش قیمت می‌تواند تا سطح حمایتی ۱۰۰ دلار ادامه یابد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا