مقالات

معرفی برترین برنامه های غیرمتمرکز بر بستر هولوچین!

هولوچین را در بازار ارز دیجیتال و پروژه های شبکه همتا به همتای صنعت بلاک‌ چین می‌توان تازه وارد دانست. هدف نهایی این شرکت این است که اینترنت را برای انسان کارآمدتر کند و این امر را ابتدا با غیرمتمرکز کردن آن و سپس ایجاد شبکه همتا به همتا انجام می‌دهد.

هولوچین و تیم آن اخیرا گواهی نامه ای از موسس نتفلیکس و مدیر ارشد مالی موزیلا در خصوص نحوه همکاری هولوچین با موزیلا دریافت کرده اند. با انتشار این ویدیو، قیمت توکن های هولوچین با رشد زیادی مواجه شد.

اکوسیستم هولوچین هم چنین یک پلتفرم توسعه ای است که همانند اتریوم‌ می‌باشد. این پلتفرم به توسعه دهندگان برنامه های غیرمتمرکز (Dapps)، پروتکل و اکوسیستم برای برنامه هایشان ارائه می‌دهد. در خصوص تمام پلتفرم های توسعه ای حال حاضر در صنعت بلاک‌ چین می‌توان گفت که پروژه های شگفت انگیزی در حال ایجاد و اجرا بر روی آنها می‌باشد. این پروژه ها در سراسر جهان وجود دارد و‌ در واقع در جبهه فناوری پیشرفته بلاک چین می‌باشند.

فهرست ۸ پروژه برتر در اکوسیستم هولوچین به صورت زیر می باشد:

سکرد کپیتال (Sacred Capital)

سکرد کپیتال در حال کار بر روی روش انتقال اعتبار می‌باشد. هدف سکرد کپیتال تبدیل شدن به ستونی است که تمام شبکه های اینترنت را به یکدیگر متصل می‌کند. این پروژه به کاربران کمک می‌کند تا به صورت یکجا و از یک پلتفرم مطالب مختلف، نظرات و مقاله ارسال کنند و تمام حساب های کاربری شبکه های اجتماعی خود را به روز نگه دارند.

سکرد کپیتال استارت‌آپ سنگاپوری است و در حال توسعه برنامه جهانی برای گسترش اهداف خود و جذب افراد مشتاق به این برنامه می‌باشد.

جانتو (Junto)

جانتو یک استارت‌آپ بلاک چین می‌باشد که در نیویورک تاسیس شده است. جانتو یک سازمان شبکه اجتماعی غیرانتفاعی می‌باشد. ایده پشت ایجاد جانتو حذف تمام شایعات رایج در شبکه های اجتماعی و واقعی تر کردن آن می‌باشد.

جانتو علیرغم اینکه درصدد واقعی و معتبر کردن نحوه ارتباط مردم است، هم چنین خواستار حذف سانسور، تبلیغات و ذخیره داده ها می‌باشد. عرضه جانتو برای زمستان ۲۰۱۸ برنامه ریزی شده است و خود را شیوه جدیدی از شبکه اجتماعی معرفی می‌کند.

کور نتورک (Core Network)

کور نتورک یک استارت‌آپ یکپارچه سازی اینترنت است. کور نتورک اساسا به عنوان یک داشبورد عمل می‌کند که به وسیله آن کاربران می‌توانند از تمام شبکه های اجتماعی خود استفاده کنند‌. با انجام این یکپارچه سازی، کاربر بر داده ها و رسانه های خود کنترل پیدا می‌کند و حق استفاده از محتوای خود را حفظ می‌کند. هم چنین روشی برای کاربران وجود دارد تا از مطالبی که از حساب های کاربری خود به اشتراک می‌گذارند کسب درآمد کنند.

بازار تولیدکنندگان (Producer’s Market)

یکی از مشکلات بزرگی که صنعت مواد غذایی و تولید با آن مواجه است وجود واسطه ها می‌باشد. واسطه ها اجناس و کالاها را با قیمت کم می‌خرند و با قیمت زیاد می‌فروشند و تولیدکنندگان سود بسیار کمی نسبت به واسطه ها کسب می‌کنند. این برنامه با ایجاد بازار غیرمتمرکز که تولیدکننده و خریدار را مستقیما به یکدیگر متصل می‌کند، واسطه ها را دور میزند.

بازار تولیدکنندگان استارت‌آپ آمریکایی است‌ در حال حاضر دارای ۳ دفتر کار در آمریکا، مکزیک و پاناما می‌باشند.

جاست وان ارگانیکس (JustOne Organics)

جاست وان ارگانیکس تولیدکننده غذای خشک شده است. هدف آن ها اطمینان از این است که محصولات ثانویه کشاورزان خریدار داشته باشد و تا آن زمان حفظ شوند. این شرکت در حال ایجاد بازار آنلاینی برای کشاورزان است که محصولات ثانویه خود را بفروشند. دفتر اصلی این شرکت در کالیفرنیا قرار دارد.

یولکس (Ulex)

دنیا در حال از دست دادن اعتماد خود به سیستم های دولتی است و حوزه های قانونی چیزی است که دولت حرف اول و آخر را در آن می‌زند. برای به چالش کشیدن این یکه تازی، یولکس در حال ایجاد سیستم قانونی متن باز می‌باشد. یولکس دانش سال ها مسائل قانونی را در اختیار همه قرار می‌دهد.

یولکس یک جایگزین رقابتی برای ساختارهای قانونی دولتی می‌باشد و در پال آلتو آمریکا قرار دارد.

هولوهلس (Holo-Health)

هولوهلس یک سیستم‌ مدیریت درمانی فرد محور است. این سیستم اساسا یک سیستم مدیریت ثبت سلامت است که حفظ حریم خصوصی و محافظت از بیمار را تضمین می‌کند. این محصول بر بستر اکوسیستم هولوچین ایجاد شده است و پروژه متن باز می‌باشد.

کامت (Comet)

کامت یک شبکه اجتماعی غیرمتمرکز است که برای رقابت با ردیت برنامه ریزی می‌شود. این شبکه در حال رفع تمام نواقص و مشکلاتی نظیر کاربران جعلی، ربات ها و کلاهبرداری ها می‌باشد که ردیت با آن مواجه است. اگرچه ردیت برای مقابله با این موارد قوانین خود را دارد، با این وجود اعمال این قوانین با کمبودهایی مواجه است.

منبع
itsblockchain

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا