مقالات عمومی

۳ شرکت برتر که صنعت ارز دیجیتال باعث سودآوری بیشترشان می‌شود!

در صورت افزایش ارزش ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۱۹، سه شرکتی که در ادامه به آن ها اشاره می‌شود در جایگاه خوبی قرار خواهند گرفت. اگر اخبار بازار ارزهای دیجیتال را دنبال کنید می‌دانید که سال ۲۰۱۸ سال بسیار خوبی نبوده است. بیت کوین در سال ۲۰۱۸ حدود ۷۴ درصد ارزش خود را از دست داد و اکثر ارزهای دیجیتال دیگر نیز حتی شرایط سخت تری تجربه کرده اند. به عنوان مثال از ابتدای سال جاری تاکنون، ریپل، اتریوم و لایت کوین به ترتیب ۸۰، ۸۱ و ۸۵ درصد کاهش قیمت داشتند.

با این وجود هم چنان علاقه بسیار زیادی به فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال وجود دارد و کاملا امکان دارد که شاهد افزایش قیمت بیت کوین و سایر دارایی های دیجیتال مهم باشیم. هرچند به جای سرمایه گذاری مستقیم در ارزهای دیجیتال، ایده سرمایه گذاری در تجارت هایی که فارغ از اتفاقات جهان ارزهای دیجیتال عملکرد خوبی دارند و با وجود عملکرد خوب فضای کریپتو، عملکرد این تجارت ها بیش از پیش بهتر می‌شود، می‌تواند ایده هوشمندانه ای باشد. با در نظر داشتن این مورد، در این مقاله به این موضوع پرداخته شده که چرا با وجود بازار نزولی سال ۲۰۱۸ شرکت های اسکوئر (Square)، انویدیا (NVIDIA) و گلدمن ساکس (Goldman Sachs) ارزش بررسی دقیق تر را دارند.

تجارت معاملات کریپتو و موارد بیشتر

شرکت اسکوئر (Square) طی چند سال گذشته بسیار تکامل یافته است و از تولیدکننده مبتدی سخت افزارهای پردازش پرداخت برای کسب و کارهای کوچک به یک شرکت در زمینه تسهیل ‌پرداخت های شخص به شخص و موارد بیشتر دیگری تبدیل شده است.

رشد این شرکت نه تنها چشمگیر بوده بلکه افزایش نیز داشته است. درآمد این شرکت در سه ماه آخر سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۸ درصد افزایش داشته است و حجم پردازش پرداخت ها هم چنان به رشد خود ادامه می‌دهد و درآمد مبتنی بر خدمات و سرویس های مختلف نسبت به سال گذشته ۱۵۵ درصد بیشتر بوده است. به علاوه، برنامه کش اپ (Cash App) منبع دست نخورده ای از فرصت های درآمدزایی باقی مانده است.

در این خصوص شرکت اسکوئر (Square) از اوایل سال ۲۰۱۸ به کاربران برنامه کش اپ (Cash App) اجازه داد تا به خرید و فروش بیت کوین بپردازند. هرچند درآمد ۴۳ میلیون دلاری از بیت کوین در سه ماه سوم سال جاری پیشرفت چشمگیری به حساب نمی‌آید، با این حال اگر ارزهای دیجیتال احیا شوند، این برنامه قطعا می‌تواند به موضوع مهم تری تبدیل شود.

سود شرکت های پیشروی فناوری نصف شده است

شرکت انویدیا (NVIDIA) که در زمینه تولید چیپ های گرافیک پیشرو است در سال های اخیر به لطف افزایش فروش رایانه های گیمینگ و دیتاسنترها عملکرد بی نظیری داشته است. هرچند استفاده مهم دیگری که از کارت های گرافیک می‌شود استخراج ارز دیجیتال است. از آنجایی که فعالیت های ماینینگ دیگر سودآور نمی‌باشد، تقاضا برای کارت گرافیک به منظور ماینینگ با کاهش چشمگیری مواجه شده است.

به طور خلاصه، افت تقاضا همراه با موجودی بسیار زیاد به قیمت گذاری آسیب رسانده است. این شرکت انتظار دارد جریان پول در سه ماه بعدی کاهش یابد و به حداقل برسد.

در حال حاضر انویدیا به شدت در حال بازخرید سهام های فروخته شده است تا از کم شدن قیمت خود بهره مند گردد که نسبت به بالاترین قیمت سال ۲۰۱۸ به میزان ۵۰ درصد کاهش یافته است. جاندبالارد (John Ballard) اخیرا بیان کرد که پس از حل مشکلات فعلی عرضه و تقاضا، انویدیا هم چنان بازار دیتاسنترها و گیمینگ را برای تولید جریان پول و هم چنین چندین محرک بالقوه نظیر برنامه های خودروهای هوشمند، تصویربرداری پزشکی و صنعت روباتیک را حفظ خواهد کرد. اگرچه استخراج ارز دیجیتال در حال حاضر برای این شرکت، مسیر درآمدزایی مهمی به حساب نمی‌آید، با این وجود اگر قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال تا جایی افزایش یابد که بار دیگر ماینینگ سودآور شود، شرایط فعلی برای انویدیا نیز تغییر خواهد کرد.

سرمایه گذاری در کریپتو و فرصت های بسیار زیاد برای رشد در این زمینه

شرکت گلدمن ساکس (Goldman Sachs) از بازار ارزهای دیجیتال کنار کشید. در ماه سپتامبر، این غول بانکداری و سرمایه گذاری گزارش داد که برنامه های خود در خصوص افتتاح پلتفرم معاملاتی ارز دیجیتال را کنار گذاشته است. دلیل اصلی این تصمیم، عدم قطعیت و شک و شبهه ای است که فضای قانون گذاری دارایی های دیجیتال با آن مواجه می باشد.

با این حال، شرکت گلدمن سرمایه گذاری هایی در بلاک چین و استارت آپ های مرتبط با ارز دیجیتال انجام داده است. این شرکت در سال ۲۰۱۵ در شرکت سیرکل (Circle) سرمایه گذاری کرد که شرکت فعال در زمینه فناوری بلاک چین است و اخیرا استیبل کوین با پشتیبانی دلار آمریکا را معرفی کرده است. گلدمن اخیرا نیز در بیتگو (BitGo) سرمایه گذاری کرد.

بنابراین می‌توان گفت که گلدمن ساکس از تکامل فناوری بلاک چین سود می‌برد. به علاوه، این شرکت تجارت موفقی در دست دارد. این تجارت شامل تجارت بانکداری است که در سال های آتی می‌تواند مشتریان و کاربران بسیار زیادی با خود به همراه بیاورد.

منبع
fool

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا