متوسط سیستم‌های کسب درآمد

پلتفرم Sorare چیست؟ فوتبال فانتزی بر بستر بلاک چین

پلتفرم Sorare یک بازی فوتبال فانتزی در بلاک چین است که می‌توانید در آن برای مدیریت تیم خود، ورود به مسابقات و معامله کارت‌های بازیکن مجازی، پاداش دریافت کنید.

بهترین بازیکنان خود را انتخاب کنید و زمانی که بازیکنان شما در دنیای واقعی و زمین بازی عملکرد خوبی دارند، پاداش دریافت کنید. هزاران دلار جوایز هفتگی برای این لیگ فوتبال فانتزی جهانی در نظر گرفته شده است. پس در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد Sorare بیشتر بدانید و با نحوه عملکرد این فوتبال فانتزی آشنا شوید.

پلتفرم Sorare چیست؟

پلتفرم Sorare

این اولین بازی رسمی است که از کارت‌های خاص بلاک چین Sorare استفاده می‌کند. بلاکچین به کاربران امکان می‌دهد کارت‌های دیجیتال خود را به روشی مشابه نحوه جمع آوری کارت‌های بازی در دهه ۱۹۹۰ احراز هویت کنند. شما می‌توانید با سایر کاربران آنلاین کارت‌های بازی را خرید، فروش و ترید کنید.

Sorare پس از این که میزبان قبلی آنها یعنی LOOM به سمت راه حل‌های تجاری دیجیتال رفت، در سال ۲۰۱۹ به اتریوم مهاجرت کرد. این حرکت سرعت آنها را کاهش نداد و پلتفرم Sorare با استفاده از غول‌های بزرگ فوتبال مانند یوونتوس، وستهام یونایتد و رم، آینده خود را تضمین کرد. آنها همچنین موفق شدند کارت‌های بازیکنان معروف مانند رونالدو و جوآو فلیکس (Joao Felix) را ایجاد کنند. اما این کارت‌های بازی چگونه منحصر‌ به فرد هستند؟

تمام کارت‌های بازی شما به صورت توکن غیر قابل تعویض (NFT) هستند و این بدین معنی است که تنها تعداد مشخصی از آنها قرار است وجود داشته باشد. اینجاست که ایده “منحصر‌ به فرد بودن” مطرح می‌شود. از آنجا که فقط تعداد مشخصی کارت برای بازیکن ایجاد می‌شود، ارزش بیشتری پیدا می‌کنند. در یک فصل مشخص، تعداد کارت‌های مشخصی برای هر بازیکن در بازی ایجاد می‌شود که می‌توانید در شکل زیر مشاهده کنید:

توکن NFT

هر فصل کارت‌های جدیدی برای هر بازیکن منتشر می‌شود؛ اما هیچ کارتی بر خلاف سایر بازی‌های فانتزی مبتنی بر فوتبال از بین نمی‌رود.

چگونه در Sorare بازی کنیم؟

شروع به کار و بازی در پلتفرم Sorare بسیار آسان است و می‌توانید از طریق زیر مراحل آغاز به کار را دنبال کنید

  • اولین کار این است که تیم خود را ایجاد کنید؛ برای این کار باید در سایت Sorare ثبت نام کنید و بلافاصله ۱۰ کارت معمولی به شما تعلق می‌گیرد.
  • تیم اول خود را بسازید. در کل باید ۵ کارت انتخاب کنید.
  • باشگاه‌های مورد علاقه خود را انتخاب کنید (بازیکنان آزاد شما از این باشگاه‌ها انتخاب می‌شوند).
  • اولین تیم خود را در لیگ تازه کارها وارد کنید. این لیگ مخصوص بازیکنان جدید است و به نام مربیان (Managers) نامیده می‌شوند.
  • وارد چهار لیگ شوید و یا چهار هفته بازی کنید تا به سطح یک مربی جدید (New Manager) ارتقا پیدا کنید.
  • تیم خود را با کارت‌هایی که برنده می‌شوید، بسازید و یا کارت‌های خود را با بازیکنان دیگر مبادله کنید.

مطمئن شوید بازیکنانی