مبتدی سیستم‌های کسب درآمد

معرفی ایردراپ های هفته؛ ایردراپ‌های ۲۳ تا ۳۰ خرداد را چگونه دریافت کنیم؟

همانطور که می‌دانید، کمپین‌های Airdrop روش‌های مختلفی برای اجرا انتخاب می‌کنند. یکی از این روش‌ها اجرای کمپین از طریق وبسایت پروژه و یک روش دیگر استفاده از پلتفرم‌های واسطه است. در هر دو صورت، هدف آگاهی‌رسانی درباره وجود یک پروژه و جذب کاربران است. در این هفته، به معرفی ایردراپ پلتفرم‌های Snapn و Caduceus می‌پردازیم. با میهن بلاکچین همراه باشید. 

معرفی ایردراپ Snapn

معرفی ایردراپ Snapn
منبع: Snapn

Snapn یک اپلیکیشن وب ۳ مبتنی بر شبکه BSC، با المان‌های گیمفای و سوشال‌فای (بازی‌های کسب درآمدی و کسب درآمد از شبکه‌های اجتماعی) است که هدف آن تشویق مردم به گشت و گذار است. کاربران می‌توانند با گشت و گذار در طبیعت، پاداش‌های کریپتو و NFT دریافت کنند. Snapn اپلیکیشینی برای فعالیت و سلامتی ارائه می‌دهد و یکی از انواع پلتفرم‌های Move to Earn مانند Stepn است. این اپلیکیشن روی سیستم عامل‌های اندروید و iOS موجود است و برای ثبت نام، تنها نیاز به وارد کردن آدرس ایمیل و کیف پول متامسک دارید. 

پس از ثبت نام، شما باید از مارکت اسنپن دستکش‌های NFT بخرید. البته اکنون این اپ روی شبکه آزمایشی قرار دارد و در فصل سوم ۲۰۲۲ (تیر تا شهریور ۱۴۰۱) شبکه اصلی و مارکت پلیس آن راه‌اندازی می‌شود. در این مارکت می‌توانید سنگ‌های NFT (یکی از جوایز بازی) را بفروشید. 

مکانیزم Gamefi

با داشتن یک دستکش، شما می‌توانید به مکان‌هایی که روی نقشه اپ نمایش داده شده‌اند بروید و جوایز را دریافت کنید. این جوایز اکثرا توکن پلتفرم هستند؛ اما شانس دریافت سنگ‌های NFT نیز وجود دارد. برای طی مسیر نیز می‌توانید قدم بزنید، بدوید یا دوچرخه‌سواری کنید.

مقدار توکن‌هایی که در لوکیشن‌ها به‌دست می‌آورید، بستگی به سطح کمیابی (Rarity) دستکش شما دارد. همچنین برخی از لوکیشن‌ها Rare هستند و پاداش بیشتری دارند. 

مکانیزم Socialfi

برای این که اپ Snapn تبدیل به یک پلتفرم وب ۳ شود، در وبسایت این اپلیکیشن بخشی اضافه خواهد شد که می‌توان کارهای زیر را انجام داد: 

 • هر کاربر پروفایل شخصی خود را خواهد داشت و می‌تواند تجربیات و تصاویر سفرهای خود را در آن قرار دهد. 
 • کاربران می‌توانند این پروفایل‌ها را لایک، فالو و اشتراک‌گذاری کنند و زیر آنها کامنت بگذارند. کاربرانی که از همه محبوب‌تر باشند، پاداش دریافت می‌کنند.

توکن‌های GON و ODR

GON توکن حاکمیتی این پلتفرم وعرضه کل آن ۱۰۰ میلیون توکن است. کاربردهای این ارز موارد زیر هستند: 

 • خرید جعبه‌های دستکش (شامل یک دستکش با کمیابی تصادفی است).
 • حذف کردن سنگ‌ها از سوکت‌ها (می‌توانید هر سنگی که به‌دست آوردید، روی جایگاه مخصوص دستکش خود قرار دهید، تا آن را ارتقا دهید. اگر سنگ را در سوکت اشتباه قرار دهید، دیگر آن سوکت قابل استفاده نیست و برای حذف سنگ از آن، باید ۵۰ توکن GON پرداخت کنید).
 •  ارتقاء سطح دستکش. 
 • افزایش ماندگاری دستکش (دستکش‌ها عمر مشخصی دارند). 
 • خرید انرژی (هر روز ساعت ۱۲ به وقت GMT، انرژی ریست می‌شود؛ اما اگر بخواهید زودتر این کار را بکنید، باید مقداری توکن GON پرداخت کنید).
 • اگر دستکش را به لول ۳۰ رساندید، توکن GON پاداش می‌گیرید. 

توکن ODR برای پاداش‌دهی درون بازی استفاده می‌شود. عرضه کل توکن ODR نامحدود است و ۱ میلیون واحد از آن برای تامین نقدینگی مینت شده است. این توکن‌ها برای لول‌آپ شدن کاربران از سطح ۱ تا ۲۹ پاداش داده می‌شود. در سطح ۳۰ کاربر می‌تواند تصمیم بگیرد که یا توکن ODR یا GON دریافت کند. 

اطلاعات مربوط به ایردراپ اسنپن

در مجموع به اندازه ۱۰۰ هزار دلار توکن GON در بین ۵۰ نفر توزیع خواهد شد. این ایردراپ از تاریخ ۳۰ خرداد شروع شده و تا ۵ تیر ۱۴۰۱ ادامه دارد. 

اطلاعات مربوط به ایردراپ اسنپن
منبع: Twitter

چگونه در ایردراپ Snapn شرکت کنیم؟

ابتدا وارد این لینک شوید. تنها کارهایی که باید انجام دهید، این موارد هستند. 

 • پیج رسمی توییتر Snapn را فالو کنید. 
 • پست ایردراپ را ریتوییت کنید و ۳ نفر از دوستان خود را تگ کنید. 

درباره آدرس کیف پول، اعلام نشده که در کجا باید این آدرس را وارد کنید؛ احتمالا اگر جزو برندگان بودید، آدرس BSC خود را باید ارائه دهید. 

نحوه شرکت در ایردراپ snapn
منبع: Twitter

معرفی ایردراپ Caduceus

معرفی ایردراپ Caduceus
منبع: Caduceus

Caduceus پروتکلی است که یک لایه زیرساخت به توسعه‌دهندگان دنیای مجازی ارائه می‌دهد، تا بتوانند Metaverseهای خود را راه‌اندازی کنند. کدوسیوس با امکاناتی چون Metaverse Sandbox Editor، تکنولوژی واقعیت گسترش یافته XR تجهیز شده و با ماشین مجازی اتریوم (EVM) سازگار است. این پروتکل ابزارها و کتابخانه‌هایی ارائه می‌دهد که توسعه‌دهندگان می‌توانند به راحتی دنیاهای مجازی خود را با استفاده از آنها بسازند. 

پروتکل Caduceus زیرساختی ارائه می‌دهد که متن باز، قابل اطمینان، موثر و امن است. ویژگی‌های این پلتفرم شامل موارد زیر هستند:

 • امنیت سرمایه، امنیت دارایی‌های NFT، امنیت کاربران، تسویه‌های خودکار، مشوق‌های توکنی و یک بلاکچین مقیاس‌پذیر با قابلیت سرعت بالای پردازش تراکنش‌ها. 
 • پشتیبانی از محاسبات ابری غیرمتمرکز برای متاورس، از طریق یک شبکه IPFS توزیع شده ابری. 
 • این پروتکل تکنولوژی‌های واقعیت گسترش یافته XR مانند عینک‌های XR-Glass برای توسعه متاورس ارائه می‌دهد. 
 • از طریق یک کیت توسعه نرم افزار (SDK) بلاکچین‌ها را به‌صورت یکپارچه به یکدیگر متصل می‌کند و رابط‌ها و ابزارها را به سازندگان آثار هنری NFT و توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌های متاورس ارائه می‌دهد. 
 • پروتکل کدوسیوس تجربه کاربری را از طریق یک سیستم عامل UI سه‌بعدی بهبود می‌بخشد و درگاهی برای تعامل بهتر با متاورس ایجاد می‌کند. 

امکانات این پلتفرم عبارت‌اند از:

بلاکچین: 

 • متاورس گراف (mGraph): یک مکانیزم اجماع پرسرعت مبتنی بر ABFT (تحمل خطای بیزانس نامتقارن). ABFT مخفف Asynchronous Byzantine Fault Tolerance است و این گونه کار می‌کند که به نودهای صادق یک شبکه اجازه می‌دهد که در مورد زمان‌بندی و ترتیب مجموعه‌ای از تراکنش‌ها به طور منصفانه و ایمن توافق کنند.
 • پردازش تراکنش‌ها به‌صورت نامتقارن و موازی با یکدیگر. 
 • نود ذخیره‌سازی فایل توزیع شده مبتنی بر IPFS این پروتکل، از قراردادهای هوشمند سالیدیتی و سازگار با EVM پشتیبانی می‌کند.

برنامه‌های غیرمتمرکز: 

پروتکل Caduceus با رابط‌های ماشین مجازی اتریوم و JSON RPC سازگار است و می‌تواند ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز (Dapp) را به‌صورت بین‌زنجیره‌ای و یکپارچه ارائه دهد. 

ساخت پلتفرم‌:

 • امکان ساخت مدل‌ها و متریال‌های بازی به‌صورت سه‌بعدی.
 • امکان ایجاد NFTها و ابزارهای دیجیتالی برای توکن‌های بی‌همتای فیزیکی. 
 • حق کپی رایت توکن‌های یکتا و امکان معامله آنها. 

ابزارهای متن باز XR

 • XR-Glass: این عینک‌ها با رزولوشن ۱۰۸۰ پیکسل HD و دارای صفحه نمایش هوشمند هستند. 
 • XR-Box: یک سخت افزار هوشمند بلاکچین است. 
 • XR-OS: یک سیستم عامل متن باز اندروید است که UI سه‌بعدی دارد. 

پروتکل کدوسیوس از استانداردهای ERC20 ، ERC1155 ، ERC721 و ERC998‌ برای توسعه dAppها و متاورس پشتیبانی می‌کند و دیتاهای با حجم بسیار بالا را در سیستم IPFS ذخیره می‌کند. 

اطلاعات مربوط به ایردراپ کدوسیوس

۶۲۵۰۰ توکن CMP در بین ۱۲۵۰۰ نفر ایردراپ می‌شود و به هر آدرس ۵ توکن تعلق می‌گیرد. این کمپین از تاریخ ۲۳ خرداد آغاز شده و تا تاریخ ۱۱ تیرماه ادامه دارد. 

برای شرکت در این ایردراپ باید آدرس Caduceus خود را ارائه دهید.  

اطلاعات مربوط به ایردراپ کدوسیوس
منبع: Coinmarketcap

نحوه شرکت در ایردراپ Caduceus

ابتدا وارد این لینک شوید. در این صفحه می‌بینیم که دکمه Join This Airdrop غیرفعال است. 

نحوه شرکت در ایردراپ Caduceus
منبع: Coinmarketcap

برای فعال کردن این دکمه باید از طریق سایت کدوسیوس، در دیسکورد آن جوین شوید. پس از این که وارد دیسکورد شدید، باید روی گزینه Complete کلیک کنید. 

نحوه شرکت در ایردراپ Caduceus
منبع: Discord

تیک را بزنید و روی Submit کلیک کنید. 

نحوه شرکت در ایردراپ Caduceus
منبع: Discord

به صفحه Verify to Enter بروید و روی دکمه‌ای که با کادر قرمز مشخص شده، کلیک کنید. با این کار، سرور دیسکورد کدوسیوس فعال می‌شود. 

نحوه شرکت در ایردراپ Caduceus
منبع: Discord

اکنون دوباره به صفحه کوین مارکت کپ بازگردید. می‌بینیم که دکمه Join This Airdrop فعال شده است. ابتدا باید صفحه Gravity پروژه را فالو کنید. روی آن کلیک کنید. 

نحوه شرکت در ایردراپ Caduceus
منبع: Coinmarketcap

روی Follow کلیک کنید.

نحوه شرکت در ایردراپ Caduceus
منبع: Coinmarketcap

 سپس دوباره به صفحه کوین مارکت کپ بازگردید و گزینه پایین را انتخاب کنید که شما را وارد این صفحه می‌کند. در این صفحه نیازمندی‌های شرکت در ایردراپ Caduceus نوشته شده است. 

نحوه شرکت در ایردراپ Caduceus
منبع: Coinmarketcap
 • CMP را در واچ لیست کوین مارکت کپ خود قرار دهید. 
 • صفحه گرویتی کدوسیوس را فالو کنید. 
 • صفحه Gravity کوین مارکت کپ را فالو کنید. 
 • اکانت توییتر Caduceus را فالو کنید. 
 • پست ایردراپ را ریتوییت کنید. 
 • به گروه تلگرامی پروژه بپیوندید. 
 • در سرور دیسکورد کدوسیوس جوین شوید. 
 • فرم ایردراپ را در کوین مارکت کپ (همان دکمه‌ای که با عضویت در دیسکورد فعال کردیم) پر کنید و آدرس کدوسیوس خود را وارد کنید. 

برای ساخت آدرس Caduceus این اطلاعات را در متامسک خود وارد کنید. ابتدا قسمت شبکه‌ها را باز کنید و روی Add Network کلیک کنید. 

اضافه کردن شبکه caduceus به متامسک
منبع: Metamask

سپس این موارد را به ترتیب وارد کنید و روی Save کلیک کنید تا شبکه کدوسیوس به متامسک شما اضافه شود. 

Network Name: CMP

RPC URL: https://mainnet.block.caduceus.foundation

Chain ID: 256256

Symbol: CMP

Block browser URL: https://mainnet.scan.caduceus.foundation

مشارکت کاربران ایرانی در ایردراپ‌ها 

ایردراپ Snapn از داخل پیج توییتر توزیع می‌شود و برای وارد شدن به توییتر باید وی پی ان خود را روشن کنید؛ Twitter با کاربران ایرانی مشکل ندارد. ایردراپ کدوسیوس نیز در کوین مارکت کپ انجام می‌شود و کاربران ایرانی می‌توانند به راحتی وارد این وبسایت شوند. 

جمع‌بندی

ایردراپ‌ها با روش‌های گوناگونی توزیع می‌شوند؛ برخی از آنها از طریق پلتفرم‌های واسطه‌ای مثل کوین مارکت کپ، صرافی‌ها، توییتر، Gleam و غیره انجام می‌شوند و برخی نیز در پلتفرم اصلی پروژه اجرا می‌شوند. در مجموع هدف ایردراپ‌ها تبلیغات و جذب کامیونیتی است. در این مقاله به معرفی ایردراپ های Snapn و Caduceus پرداختیم و نحوه شرکت در آنها را آموزش دادیم. نظر شما درباره ایردراپ‌هایی که از طریق پلتفرم‌های واسطه انجام می‌شوند چیست؟ آیا آنها را دریافت کرده‌اید؟ 

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا