کریپتو کده

پلتفرم Alpha Venture DAO چیست؟ آشنایی با آلفا ونچر دائو و توکن ALPHA

پلتفرم آلفا ونچر دائو (Alpha Venture DAO) که قبلا Alpha Finance Lab نام داشت، شبکه‌ای از محصولات و راه حل‌های مختلف در حوزه دیفای (Defi) است. این پلتفرم به طور انحصاری بر روی فضای دیفای متمرکز شده است. هدف Alpha Venture DAO ارائه حداکثر بازده به کاربران دیفای با به حداقل رساندن خطرات آن است. پلتفرم آلفا ونچر دائو برای ارائه حداکثر بازده در حوزه دیفای، به بررسی مشکلات و تقاضای کاربران در این حوزه می‌پردازد و سپس محصولاتی را برای حل مشکلات و برآورده کردن نیاز کاربران، به بازار عرضه می‌کند. در این مقاله به این می‌پردازیم که پلتفرم Alpha Venture DAO چیست و چگونه کار می‌کند. سپس به بررسی نقشه راه،سرویس‌ها، تیم سازنده، همکاری‌ها، توکن ALPHA، نحوه خرید، فروش و نگهداری از آن می‌پردازیم. با میهن بلاکچین همراه باشید.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

پلتفرم Alpha Venture DAO چیست؟

پلتفرم Alpha Venture DAO چیست؟
منبع: blog.alphaventuredao

پلتفرم Alpha Finance Lab در سال ۲۰۲۰ راه‌اندازی شد. این پلتفرم یکی از سریع‌ترین اکوسیستم‌ها در حال رشد در حوزه امور مالی غیرمتمرکز است که بسیاری از چالش‌های فعلی در حوزه دیفای را برطرف می‌سازد. این پلتفرم پیش از معرفی محصول جدید خود یعنی آلفا ونچر دائو، بسیاری از محصولات خود از قبیل: پروتکل وام‌دهی غیرمتمرکز، پروتکل ییلد فارمینگ و محصولات معاملات دائمی (Perpetual Swap) خود را راه‌اندازی کرده است.

شرکت Alpha Finance Lab برای گسترش و توسعه فعالیت‌های خود در اکوسیستم وب ۳، پلتفرم Alpha Venture DAO را راه‌اندازی کرده است. این پلتفرم یک سازمان مستقل غیرمتمرکز (DAO) از سازندگان است که برای اتصال کاربران و توسعه‌دهندگان حوزه Web3 و برای تسهیل نوآوری‌های پیشرفته در این حوزه طراحی شده است.

پلتفرم Alpha Venture DAO یک صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر کاملا غیرمتمرکز است. این پلتفرم به منظور کمک برای ایجاد پروژه‌های وب ۳ و توسعه پلتفرم‌های مختلف در این حوزه ایجاد شده است. اعضای جامعه آلفا می‌توانند تخصص و مهارت‌های خود را پیش از راه‌اندازی پلتفرم‌های وب ۳ در بازارهای اصلی‌، در اختیار پروژه‌هایی قرار دهند که قصد دارند در حوزه وب ۳ فعالیت کنند. به عبارت ساده‌تر، پلتفرم Alpha Venture DAO نحوه تامین مالی پروژه‌های وب ۳ را تغییر می‌دهد و مالکیت پروژه‌ها را در اختیار جامعه کاربری آنها قرار می‌دهد.

با راه‌اندازی Alpha Venture DAO، آزمایشگاه مالی آلفا قصد دارد پلتفرمی برای پشتیبانی و راهنمایی سرمایه‌گذاران و کاربران در تمامی پروژه‌های Web3 ارائه دهد. پلتفرم آلفا ونچر دائو برای ارائه خدمات خود، دارای شرکای بسیاری است. شرکت Terraform Labs و گروهی متشکل از بیش از ۵۰ کارشناس خبره، افراد تاثیر‌گذار و سرمایه‌گذاران مختلف در حوزه نسل سوم وب مسئول نظارت و مشارکت در فعالیت‌های این پلتفرم خواهند بود. 

هدف و ایده پلتفرم Alpha Venture DAO چیست؟

به عقیده تیم سازنده آلفا ونچر دائو، در حال حاضر حوزه دیفای و پلتفرم‌های فعال در این حوزه دارای مشکلاتی هستند. این پلتفرم به‌منظور رفع این مشکلات و بهبود کارایی حوزه دیفای ایجاد شده است. از جمله مشکلاتی که پلتفرم Alpha Venture DAO قصد دارد آنها را برطرف سازد، عبارتند از:

 • در حال حاضر اکثر محصولات DeFi بر بستر شبکه اتریوم ساخته شده‌اند. این شبکه دارای مشکلاتی مانند مقیاس‌پذیری است که رشد و توسعه پروتکل‌های دیفای را محدود می‌کند. همچنین این موضوع باعث می‌شود کاربران حوزه دیفای نتوانند از مزایای سایر شبکه‌های بلاک چینی مانند کارمزد پایین تراکنش‌ها بهره‌مند شوند.
 • یکی دیگر از مسائلی که در حوزه DeFi وجود دارد، نقدینگی پایین در صرافی‌های غیرمتمرکز است. این موضوع باعث می‌شود که به دلیل وجود نوسانات بالای قیمت در DEX‌ها، بسیاری از کاربران به جای انتخاب صرافی‌های غیرمتمرکز از صرافی‌های متمرکز استفاده کنند.
 • در حال حاضر پشتیبانی از بنیانگذاران و توسعه‌دهندگان وب ۳ بسیار محدود است. این موضوع باعث می‌شود بسیاری از پروژه‌ها با ایده‌های نوآورانه و قدرتمند، امکان رشد نداشته باشند.
 • پروژه‌های فعلی دارای دوره‌های خصوصی فروش توکن‌های خود به سرمایه‌گذاران بزرگ هستند. این موضوع منجر به متمرکز شدن دارندگان توکن پروژه‌ها و ایجاد فشار فروش توسط آنها بر سایر سرمایه‌گذاران خرد می‌شود.
 • عدم وجود جامعه کاربری مناسب یکی دیگر از مشکلات پروژه‌های دیفای است. این موضوع سبب می‌شود پروژه‌ها نتوانند جامعه کاربری مناسبی پیدا کنند و از رشد و توسعه آنها جلوگیری شود. 

پلتفرم Alpha Venture DAO قصد دارد این مشکلات را با پر کردن شکاف بین محصولات و خواسته‌های مورد نظر کاربران حوزه دیفای حل کند. این پلتفرم در تلاش است با ساختن اکوسیستمی از محصولات دیفای، حداکثر بازدهی را به کاربران ارائه دهد و با از بین بردن مشکلات رایج در حوزه DeFi، کاربران جدید را جذب کرده و نرخ پذیرش دیفای را بهبود بخشد.

پلتفرم Alpha Venture DAO چگونه کار می‌کند؟

پلتفرم Alpha Venture DAO چگونه کار می‌کند
منبع: alphaventuredao.io

پلتفرم Alpha Venture DAO جامعه‌ای متشکل از افراد متخصص است که می‌خواهند آینده Web3 را با تغییر نحوه ساخت، مشارکت و مالکیت برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) شکل دهند. این پلتفرم همراه با شبکه توسعه‌دهندگان صنعت Web3 و جامعه خود سعی می‌کند با ایجاد نوآوری برنامه‌های مختلفی را در حوزه وب ۳ ایجاد کند، تا بتواند به اکوسیستم بزرگی از برنامه‌های غیر‌متمرکز تبدیل شود. 

پلتفرم Alpha برای دستیابی به اهداف خود از ۲ قسمت مختلف استفاده می‌کند. این دو قسمت عبارتند از ساخت (Build) و کمک به توسعه اپلیکیشن‌ها (Incubate) در ادامه نحوه عملکرد پلتفرم آلفا ونچر را در این دو بخش تشریح می‌کنیم:

قسمت ایجاد برنامه‌ها

در قسمت Alpha Build، تیم پلتفرم آلفا به ساخت محصولات پیشرفته در شبکه‌های مختلف بلاکچینی می‌پردازد. این قسمت به پلتفرم آلفا امکان می‌دهد که چشم‌انداز مناسبی از آینده برنامه‌های خود داشته باشد، با افراد متخصص در ارتباط باشد و بتواند مطابق با پیشرفت‌های وب ۳ و نیاز کاربران پلتفرم‌های خود را توسعه دهد.

هر یک از محصولاتی که توسط آلفا ساخته می‌شود، به دقت توسط تیم آلفا و با تمرکز بر جذب نیازهای کاربران در وب ۳ ایجاد شده‌اند. این محصولات شکاف‌ها و مشکلات مختلف در پلتفرم‌هایی که تاکنون در حوزه دیفای ساخته شده‌اند را برطرف می‌سازند. تیم Alpha Venture DAO سعی می‌کنند با پیدا کردن مشکلات و نیاز کاربران، پلتفرم‌های خود را ایجاد کرده و آنها را توسعه دهند.

یکی از محصولات ساخته شده توسط پلتفرم آلفا، پروتکل هومورا (Homora) است. پروتکل هومورا اولین محصول Alpha Venture DAO و یک پروتکل دیفای است. این پروتکل امکاناتی نظیر استفاده از لوریج در ییلد فارمینگ و تامین نقدینگی در حوزه دیفای را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

پروتکل Homora در اکتبر ۲۰۲۰ (مهر ۱۳۹۹) بر بستر شبکه اتریوم راه‌اندازی شد. تیم آلفا پس از توسعه و پذیرش قابل توجه این پروتکل در بین کاربران دیفای، آن را در شبکه‌های دیگر مانند بایننس اسمارت چین، آوالانچ، فانتوم و غیره نیز راه‌اندازی کرد.

قسمت توسعه برنامه‌ها

Alpha Incubate بازوی گسترش و توسعه برنامه‌های Alpha Venture DAO است. تیم آلفا در این قسمت تلاش می‌کند که پروژه‌های با‌کیفیت و نوآورانه وب ۳ را انتخاب و راهنمایی کند تا این پروژه‌ها بتوانند با ارائه محصولی متناسب با نیازهای بازار، سرمایه‌گذاران مختلف را جذب کرده و محصول خود را ارائه دهند. 

تحت نظرات Alpha Incubate بیش از ۵۰ شرکت جهانی، توسعه‌دهندگان برتر بلاکچین و افراد متخصص حوزه وب ۳ در پلتفرم آلفا فعالیت می‌کنند. این شرکت‌ها و افراد سازندگان برنامه‌‌های وب ۳ را در ساخت و راه‌اندازی پروژه‌های خود حمایت و راهنمایی می‌کنند. علاوه‌بر این‌ها، پروژه‌ها از پشتیبانی‌های فنی و زیرساختی پلتفرم آلفا نیز بهره‌مند می‌شوند.

تیم Alpha Incubate به سازندگان پلتفرم‌های دیفای کمک می‌کند تا پروژه‌های خود با حمایت جامعه شبکه آلفا و گروهی از رهبران فکری وب ۳، ایجاد کرده و توسعه دهند. Alpha Incubate سه قابلیت منحصر‌به‌فرد را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد:

 • تجربه عملیاتی: تیم آلفا تجربه عملیاتی و توصیه‌های استراتژیک را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد و سرمایه گذاران مختلف را برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های آنها ترغیب می‌کند.
 • ایجاد جامعه کاربری: تیم آلفا شبکه‌ای از کاربران حوزه دیفای، متخصصین و افراد خبره در حوزه وب ۳ را به عنوان کاربر به پروژه‌ها معرفی می‌کند. پروژه‌‌ها نه تنها می‌توانند از جامعه کاربری خود استفاده کنند بلکه این افراد با تخصص خود به پروژه‌ها کمک نیز می‌کنند.
 • ایجاد سابقه: پروژه‌ها با استفاده از موقعیت منحصربه‌فردی که در اختیارشان قرار می‌گیرد، می‌توانند سرمایه‌گذاران جدیدی را به پروژه خود جذب کنند.

پلتفرم Alpha Venture DAO چه خدماتی ارائه می‌دهد؟

اصلی‌ترین خدماتی که پلتفرم آلفا به کاربران خود ارائه می‌دهد، مربوط به ساخت و توسعه برنامه‌های مختلف در وب ۳ است. توسعه‌دهندگان می‌توانند با استفاده از Alpha Build از تخصص تیم آلفا و شرکای آن برنامه‌های خود را در فضای دیفای ایجاد کنند.

همچنین با بهره‌گیری از بستر Alpha Incubate به گسترش و توسعه اپلیکیشن‌های خود بپردازند، جامعه کاربری خود را ایجاد کنند و از حمایت‌های فنی و مالی سرمایه‌گذاران متعددی که با پلتفرم آلفا همکاری می‌کنند، بهره‌مند شوند. همچنین در حال حاضر کاربران می‌توانند از محصولاتی که در حوزه دیفای و توسط تیم آلفا ایجاد شده‌اند نیز استفاده کنند. در ادامه سرویس‌های متنوع پلتفرم Alpha Venture DAO را بررسی می‌کنیم:

استفاده از Alpha Incubate

توسعه‌دهندگانی که در حال ساخت یا راه‌اندازی یک پروژه هستند، می‌توانند از راهنمایی‌ها، حمایت‌‌ها و تخصص افراد در حوزه وب ۳ برای ساخت برنامه‌های خود استفاده کنند. توسعه‌دهندگان می‌توانند برای استفاده از خدمات Alpha Incubate به این لینک مراجعه کرده و یک فرم درخواست پر کنند.

پس از ثبت درخواست، تیم آلفا درخواست‌ها را به صورت چرخشی ارزیابی کرده و در نهایت ظرف مدت ۲ تا ۴ هفته به درخواست‌ها پاسخ می‌دهد. برای ایجاد درخواست توسعه‌دهندگان نیازی به پرداخت هیچ‌گونه هزینه‌ای ندارند. در صورتی که پروژه آنها توسط تیم آلفا تایید شود، ۲ درصد از توکن‌های پروژه در حین راه‌اندازی و ۵ درصد پس از راه‌اندازی به پلتفرم Alpha Venture DAO تعلق می‌گیرد.

استفاده از برنامه‌های ایجاد شده توسط Alpha Build

تیم آلفا علاوه‌بر خدماتی که به پروژه‌های نوپا در حوزه دیفای ارائه می‌دهد، تاکنون در ساخت و راه‌اندازی پلتفرم‌های مختلفی مشارکت داشته است. این پلتفرم‌ها عبارتند از:

هومورا (Homora)

پروتکل هومورا
منبع: homora-v2

همانطور که پیش‌تر بیان شد، پروتکل هومورا اولین محصول پلتفرم آلفا است. هومورا یک پروتکل ییلد فارمینگ است و به کاربران اجازه می‌دهد تا با استفاده از لوریج تا ۱۰ برابر از دارایی خود کسب درآمد داشته باشند. این پروتکل ویژگی‌های منحصربه‌فردی مانند کاهش کارمزد تراکنش‌ها و سرمایه‌گذاری مجدد دارایی کاربران را به صورت خودکار داراست. در حال حاضر این پروتکل توانسته است بیش از ۱ میلیارد دلار سرمایه را جذب کرده و به یکی از پروتکل‌های پیشرو در صنعت دیفای تبدیل شود.

آلفا ایکس (AlphaX)

پروتکل AlphaX
منبع: x.alphaventuredao

پروتکل AlphaX به کاربران امکان می‌دهد از نوسانات بازار رمزارزها در دارایی‌های مختلف بدون نیاز به داشتن هیچ توکنی سود ببرند. کاربران می‌توانند در این پروتکل به راحتی وارد یک معامله شوند. برای انجام این کار کاربران باید حرکت قیمت یک رمزارز را پیش‌بینی کنند و یک هدف قیمتی با اسم Strike Price برای آن در نظر بگیرند.

پروتکل Alpha Buy Wall

پروتکل Alpha Buy Wall
منبع: buy-wall.alphaventuredao

پروتکل Alpha Buy Wall به دارندگان توکن‌های بی‌همتا (NFT) کمک می‌کند تا NFT‌های خود را به راحتی در این مارکت‌پلیس به فروش برسانند. این سرویس مزایای زیر را برای کاربرانی که قصد دارند در بازار توکن‌های بی‌همتا فعالیت کنند، به همراه دارد:

 • هر مجموعه NFT در این پلتفرم کف قیمت مخصوص به خود را دارد.
 • دسترسی به نقدینگی فوری برای فروش آثار NFT
 • معاملات در این پلتفرم بدون اسلیپیج انجام می‌شود و فروشندگان بالاترین مبلغ پیشنهادی خود را بدون تغییر قیمت دریافت می‌کنند.
 • وجود دفتر سفارش آنچین که به دلیل شفافیت، بازاری عادلانه را برای تمامی کاربران فراهم می‌کند.
 • فروشندگان توکن‌های بی‌همتا در این پلتفرم هیچ‌گونه کارمزدی به‌غیر از کارمزد شبکه پرداخت نمی‌کنند.
 • به دلیل اینکه که قرارداد هوشمند Alpha Buy Wall به آدرس‌های مجموعه کالکشن‌های توکن‌های بی‌همتا متصل است، امکان فروش توکن‌های NFT جعلی در این پلتفرم وجود ندارد.

نقشه راه پلتفرم Alpha Venture DAO چیست؟

نقشه راه پلتفرم Alpha Venture DAO
منبع: blog.alphaventuredao

پلتفرم آلفا از سال ۲۰۲۰ فعالیت خود را آغاز کرده است و قصد دارد به عنوان یک آزمایشگاه نوآوری که محصولاتی پیشرو را برای بازدهی بیشتر در اختیار سرمایه‌گذاران بازار رمزارزها قرار می‌دهد، فعالیت کند. این پلتفرم قصد دارد در ادامه فعالیت‌های خود بتواند با تمرکز‌زدایی از سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ و انتقال آن به جامعه کاربران بلاکچین، به غیر‌متمرکز شدن پروژه‌های مختلف کمک کند.

همچنین پلتفرم Alpha Venture DAO نقشه راه خود را برای گسترش و توسعه محصولات خود مانند Alpha Homora ،AlphaX و Alpha Buy Wall و همچنین اپلیکیشن‌هایی مانند Alpha Launchpad متمرکز کرده است.

معرفی تیم توسعه‌دهنده پلتفرم آلفا ونچر دائو

تیم توسعه‌دهنده پلتفرم آلفا ونچر دائو
منبع: beincrypto.com

پلتفرم Alpha Venture DAO از جامعه‌ای متشکل از افراد متخصص تشکیل شده است. تیم این پلتفرم قصد دارند با کمک جامعه آلفا و سایر متخصصین حوزه وب ۳، آینده نسل سوم وب را رقم بزنند. تیم سازنده پروتکل آلفا شامل ۲۴ نفر است که در حوزه‌های مختلف مشغول به فعالیت هستند. در ادامه تیم اصلی سازنده پروتکل آلفا را معرفی می‌کنیم:

 • تاشا پونیانرامیتدی (Tascha Punyaneramitde) بنیان‌گذار و سرپرست پروژه آلفا است. او رئیس سابق بخش استراتژی در Band Protocol بوده و پیش از آن به عنوان تحلیلگر سرمایه‌گذاری در شرکت Jefferies مشغول به فعایت بوده است.
 • نیپون پیتیماناری (Nipun Pitimanaaree) به عنوان مهندس ارشد و محقق بلاک چین در پلتفرم آلفا فعالیت می‌کند. نیپون پیش از فعالیت در پروژه آلفا، مدیر ارشد سابق تحقیقات در شرکت OZT Robotics بوده است.
 • ارین ترونگسانتیپونگ (Arin Trongsantipong) رئیس بخش محصولات و مهندس ارشد نرم‌افزار در شرکت آلفا است و پیش از فعالیت در این شرکت به عنوان مهندس نرم‌افزار در شرکت SCB 10X مشغول به کار بوده است.
 • ناتاریا ویتایتاناسث (Nattariya Wittayatanaseth) مدیر بخش استراتژی شرکت آلفا است و پیش از آن به‌عنوان بنیان‌گذار Frontier Fintech Asia فعالیت داشته است.

آشنایی با سرمایه‌گذاران پلتفرم Alpha Venture DAO

سرمایه‌گذاران پلتفرم Alpha Venture DAO
منبع: alphaventuredao.io

پلتفرم آلفا با طیف وسیعی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطر‌پذیر، سرمایه‌گذاران، شرکت‌های تحقیق و توسعه در زمینه وب ۳ و افراد متخصص در این حوزه همکاری دارد. در ادامه شرکت‌هایی که پلتفرم آلفا با آنها همکاری داشته است، معرفی می‌کنیم. شایان ذکر است پروژه‌هایی که توسط پلتفرم آلفا ایجاد شوند، از شبکه آلفا پشتیبانی انحصاری دریافت خواهند کرد. شرکت‌ها و سرمایه‌گذارانی که پروژه‌ها از حمایت آنها بهره‌مند می‌شوند عبارتند از:

 • AVA Labs
 • The Spartan Group
 •  DeFiance Capital
 •  Multicoin Capital
 • SCB10X
 •  Jason Choi
 •  Darryl Wang
 • Luigi (Avalanche)
 • AlphaLab Capital
 •  Sequoia Capital
 •  Coinbase
 •  Bitmex
 •  Crypto.com Capital
 •  SIG
 •  1kx
 •  Band Protocol

همچنین پروژه‌ها از پشتیبانی فنی و زیرساختی شرکت‌هایی مانند Amazon Web Service و Terraform Labs نیز بهره‌مند می‌شوند. در حال حاضر پروژه‌هایی مانند Beta Finance، pStake و GuildFi توسط تیم Alpha Venture DAO گسترش و توسعه یافته‌اند.

توکن ALPHA چیست؟

توکن ALPHA چیست
منبع: alphaventuredao

توکن آلفا رمزارز حاکمیتی پلتفرم Alpha Venture DAO است. این توکن قابلیت‌هایی بسیاری را در اختیار کاربران این پلتفرم قرار می‌دهد. پلتفرم آلفا، توکن ALPHA را به عنوان دروازه‌ای به سمت نوآوری در Web3 معرفی می‌کند. کاربران پلتفرم آلفا علاوه‌بر امکان استیک کردن این توکن، کسب پاداش و مشارکت در جامعه آلفا، می‌توانند از مزایایی مانند دریافت توکن پروژه‌هایی که توسط Alpha Venture DAO توسعه می‌یابند نیز مشارکت داشته باشند. از جمله کاربردهای توکن ALPHA می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کسب درآمد از اکوسیستم آلفا از طریق استیک کردن توکن ALPHA
 • استفاده از ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد محصولات پلتفرم آلفا براساس میزان توکن‌های استیک شده
 • دریافت قسمتی از کارمزد تراکنش‌ها از محصولات مختلف پلتفرم آلفا
 • مشارکت در مراحل اولیه سرمایه‌گذاری پروژه‌هایی که با پلتفرم آلفا همکاری می‌کنند.
 • دسترسی به انجمن‌ها و جامعه کاربری پروژه آلفا
 • مشارکت و رای دادن به پروپوزال‌های مختلف در پروژه آلفا

به طور کلی ۱ میلیارد واحد توکن ALPHA وجود خواهد داشت که به شرح زیر توزیع می‌شوند:

توکنومیکس توکن آلفا
منبع: research.binance
 • ۳۶.۷ درصد متعلق به اکوسیستم آلفا است.
 • ۱۰ درصد در لانچ‌پد بایننس به فروش رسید.
 • ۵ درصدر در لانچ‌پول بایننس فروخته شد.
 • ۱۳.۴ درصد در فروش خصوصی به فروش رسید.
 • ۲۰ درصد برای پاداش‌دهی به استیک‌کنندگان توکن آلفا اختصاص دارد.
 • ۱۵ درصد متعلق به تیم آلفا و مشاوران آن است.

به گزارش میهن بلاکچین عرضه کل این رمز‌ارز ۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ واحد است که از این مقدار حدود ۴۴۶,۳۳۰,۱۲۶ واحد آلفا در گردش است. در زمان نگارش این مقاله، قیمت ALPHA برابر با ۱.۹۹ دلار است. توکن ALPHA از نظر ارزش بازار، رتبه ۳۷۵ را در میان ارزهای دیجیتال دارد. ارزش کل بازار این توکن بیش از ۵۵ میلیون دلار است و حجم معاملات آن در ۲۴ ساعت گذشته، حدود ۶ میلیون دلار بوده است. این رمزارز در تاریخ ۱۳ آبان ۱۳۹۹ کمترین قیمت خود یعنی ۰.۰۳ دلار و در تاریخ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ بیش‌ترین قیمت خود یعنی ۲.۹۳ دلار را ثبت کرده است.

در کدام صرافی‌‌ها می‌توان ALPHA را خرید و فروش کرد؟

رمزارز آلفا را می‌توان از صرافی‌های متمرکز بایننس، کوکوین، FTX، پولونیکس، Gate.io و کوینکس خریداری کرد. همچنین این رمزارز را می‌توان از صرافی‌های غیر‌متمرکز یونی سواپ، پنکیک سواپ، تریدر جو و سوشی سواپ نیز خریداری کرد.

کیف پول مناسب برای ذخیره رمزارز ALPHA چیست؟

توکن آلفا بر بستر شبکه‌های اتریوم، آوالانچ و بایننس اسمارت چین ایجاد شده است. این توکن را می‌توان در کیف پول‌های نرم‌افزاری تراست ولت، متامسک، بایننس چین ولت و اتمیک ولت نگهداری کرد. همچنین می‌توان توکن ALPHA را در کیف پول سخت‌افزاری لجر نیز ذخیره کرد.

پرسش و پاسخ (FAQ)

پرسش و پاسخ میهن بلاکچین
 • پلتفرم Alpha Venture DAO چیست؟

پلتفرم آلفا ونچر دائو قصد دارد با تغییر نحوه ساخت، مشارکت و مالکیت برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) آینده وب ۳ را تغییر دهد. این پلتفرم با همکاری سرمایه‌گذاران، افراد متخصص و توسعه‌دهندگان صنعت Web3 و جامعه خود سعی می‌کند برنامه‌های غیر‌متمرکز را مطابق با نیاز کاربران طراحی و ایجاد کند. توسعه‌دهندگان می‌توانند از طریق پلتفرم آلفا برنامه‌های خود را ایجاد کنند، از مشاوره و پشتیبانی این پلتفرم و سرمایه‌گذاران آن بهره‌مند شوند و جامعه کاربری خود را تشکیل دهند.

 • پلتفرم Alpha Venture DAO چه خدماتی ارائه می‌دهد؟

توسعه‌دهندگان می‌توانند با استفاده از خدمات پلتفرم آلفا برنامه‌های غیر‌متمرکز خود را ایجاد کنند و آنها را توسعه دهند. همچنین کاربران می‌توانند از برنامه‌هایی که توسط این پلتفرم ایجاد شده‌اند استفاده کرده و در مراحل اولیه پروژه‌های مختلف سرمایه‌گذاری کنند.

 • توکن ALPHA را از کجا می‌توان خرید؟

توکن آلفا را می‌توان از صرافی‌های متمرکز بایننس، کوکوین، FTX، پولونیکس، Gate.io و کوینکس و همچنین صرافی‌های غیر‌متمرکز یونی سواپ، پنکیک سواپ، تریدر جو و سوشی سواپ نیز خریداری کرد.

جمع بندی

پلتفرم Alpha Venture DAO توسط سرمایه‌گذاران و افراد متخصص در حوزه وب ۳ راه‌اندازی شده است. این پلتفرم به توسعه‌دهندگان صنعت دیفای در زمینه‌های مالی، مشاوره، معرفی و جذب جامعه کاربری کمک می‌کند. تیم آلفا قصد دارد با پشتیبانی از توسعه‌دهندگان و شناسایی نیاز‌ کاربران صنعت وب ۳، محصولاتی نوین و با امکانات منحصر‌به‌فرد در این حوزه ایجاد کند. همچنین آلفا ونچر دائو قصد دارد امکان سرمایه‌گذاری در پروژه‌های با پتانسیل را به طور کامل در اختیار کاربران قرار دهد و به غیر‌متمرکز‌سازی فرایند سرمایه‌گذاری کمک کند. در این مقاله به این پرداختیم که پلتفرم Alpha Venture DAO چیست و چگونه کار می‌کند. سپس به بررسی نقشه راه، محصولات، تیم سازنده، همکاری‌ها، توکن ALPHA، نحوه خرید، فروش و نگهداری از آن پرداختیم. نظر شما درباره عملکرد پلتفرم آلفا چیست؟ به نظر شما این پلتفرم می‌تواند به غیر‌متمرکز‌سازی بیشتر پروژه‌های بلاکچینی کمک کند؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع
alphaventuredao

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا