کریپتو کده

معرفی پلتفرم Vulcan Forged؛ آشنایی با پلتفرم بازی ولکان فرجد و توکن PYR

با روی کار آمدن ایده کسب درآمد از طریق بازی‌های Play to Earn، بازی‌های جدیدی پا به عرصه متاورس گذاشته‌اند. در بازی‌های سنتی کاربران تنها برای برنده شدن بازی می‌کردند و موضوع کسب درآمد در آن‌ها مطرح نبود. در برخی از آن‌ها نیز هزینه‌هایی برای دریافت برخی آیتم‌ها در بازی انجام می‌گرفت. اما Vulcan Forged چیست؟ ولکان فرجد پلتفرمی است که هم می‌توان در آن بازی‌های مختلف را انجام داد و هم می‌توان بازی ساخت! در این مقاله، به معرفی Vulcan Forged و بازی‌های موجود در پلتفرم ولکان فرجد، تیم سازنده، توکن PYR و نحوه خرید و فروش و نگهداری این رمزارز می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

پلتفرم Vulcan Forged چیست؟

پلتفرم Vulcan Forged چیست؟

ولکان فورجد (VF) استودیویی مبتنی بر تکنولوژی بلاکچین است که در آن می‌توان به بازی مشغول شد و در بازار توکن‌های بی‌همتا (NFT) آن به خرید و فروش دارایی‌های داخل این بازی‌ها پرداخت.

در استودیوی ولکان فورجد شما می‌توانید بازی مربوط به خود را بسازید یا از بازی‌های موجود استفاده کنید و با بازی کردن درآمد کسب کنید. برای داشتن تراکنش‌های سریع و ارزان از بلاکچین پالیگان (Polygon) در این پلتفرم استفاده شده است.

در این محیط، امکان جمع‌آوری سرمایه به صورت جمعی، برای توسعه‌دهندگان بازی‌ها فراهم شده است. بازی‌های آماده‌ای در وبسایت این پلتفرم ارائه شده است، که از جمله آنها می‌توان از Berserk, Forge Arena, Blockbabies, Vulcan Chess، Titans و Olympians اشاره کرد.

یکی از سرویس‌های ولکان فورجد، صرافی غیرمتمرکز Vulcandex است که در زمان نگارش این مطلب، تنها بخش تبادل توکن‌ها (Swap) فعال است و هنوز بخش سپرده‌گذاری (Staking) آن راه‌اندازی نشده است. توکن‌هایی که در حال حاضر در این صرافی پشتیبانی می‌شوند MATIC، ETH، LAVA، PYR و USDC هستند.

پلتفرم ولکان فورجد چه بازی‌هایی ارائه می‌دهد؟

این پلتفرم‌ انتخاب‌های زیادی را برای بازی کردن فراهم آورده است؛ همچنین می‌توانید در آن به ساخت بازی بپردازید. مهم‌ترین بازی این پلتفرم ولکان‌ورس نام دارد که قبلا اشاره‌ای به آن کردیم. در ادامه مقاله، به معرفی چند بازی معروف این پلتفرم می‌پردازیم.

بازی Vulcan Verse

Vulkan Verse محیطی فانتزی با تم یونانی-رومی دارد که در آن بیش از ۱۰,۰۰۰ زمین برای فروش به صورت NFT وجود دارد. این بازی، سرزمینی مجازی با ابعاد ۳ کیلومتر در ۳ کیلومتر است که خود به چهار مربع تقسیم می‌شود؛ این مربع‌ها Arcadia, Boreas Hades و Notus نام دارند. مرکز شهر ولکان در محل تقاطع این ۴ مربع واقع شده است. این ۱۰ هزار زمین با ابعاد ۲۰ متر در ۲۰ متر در این سرزمین وجود دارند که هر کدام در زمان انتشار بازی، ارزشی برابر با ۱۰۰ دلار داشتند.

بازی در عصر یونان باستان می‌گذرد و یک بازی از نوع MMORPG عرضه شده است. MMORPG مخفف Massively Multiplayer Online Role Playing Game به معنی لغوی “بازی انبوه چندنفره آنلاین نقش‌آفرینی” است. در این نوع بازی‌ها چندین بازیکن وجود دارند، که می‌توانند با یکدیگر به روش‌های مختلف تعامل داشته باشند.

بازی Volkan Verse
بازی Vulkan Verse

این بازی، یک برنامه بازی‌سازی ۳ بعدی را داراست که به صورت یک برنامه غیرمتمرکز (Dapp) ایجاد شده است. با استفاده از این Dapp می‌توانید به طراحی منظره‌ها، شخصی‌سازی کاراکترها و ساختن آثار هنری در آن بپردازید. نویسندگان مطرح انگلیسی به نام‌های جیمی توماسون و دیو موریس خط داستانی این بازی را نوشته‌اند.

 • Vulcanites: ولکانیت‌ها انواع مختلف از هیولاها هستند که به صورت NFT در ولکان ورس زندگی می‌کنند. آن‌ها در مربع‌های مختلف زندگی می‌کنند که برای شما رقابت خواهند کرد یا برای شما آیتم‌های کمیاب را پیدا می‌کنند. همچنین آن‌ها برای بدست آوردن نقشه ساختمان‌ها جاسوسی می‌کنند و از زمین‌های شما در مقابل سایر Vulcaniteها محافظت می‌کنند. همچنین ولکانیت‌ها را می‌توان در سایر بازی‌ها مانند Berserk و Forge Arena و برنامه‌های حاضر در ولکان فورجد مورد استفاده قرار داد. ولکانیت‌ها در ۷ سطح از ۰ تا ۶ طبقه‌بندی می‌شوند که در هر سطح تعداد آن‌ها بیشتر می‌شود.
ولکانیت‌ها
ولکانیت‌ها
 • خدایان (Gods): ۲ نوع خدا در بازی ولکان‌ورس وجود دارد که نام‌های آن‌ها Titan و Olympian است. تعداد تایتان‌ها ۸ عدد است که معروف‌ترین آن‌ها Cronus (پادشاه تایتان‌ها و ارباب دنیا)، Hyperio (خدای خرد و هوشیاری) و Tethys (خدای رودخانه‌ها و همسر اقیانوس‌ها) است و از هر کدام تنها ۱۰۰ عدد موجود است. شما می‌توانید خدایان را قربانی کنید؛ در این صورت پس از گذشت ۲۰ روز از نبود آن‌ها، سطح این خدایان بالا می‌رود. بنابر سطح آن‌ها باید مقداری Lava را هر ماه برایشان بپردازید؛ لاوا توکن ثانویه اکوسیستم Vulkan Forged است و در طول بازی قابل جمع‌آوری است. شما از طریق بازی کردن و تعامل با هر کدام از بازی‌های ساخته شده توسط ولکان فورجد، توکن LAVA جایزه می‌گیرید. همچنین با افزایش امتیازهای XP در این اکوسیستم، لاوا به شما تعلق می‌گیرد.
جدول میزان LAVA دریافتی به ازای اکشن‌های مختلف
جدول میزان LAVA دریافتی به ازای اکشن‌های مختلف

خدایان نوع المپین نیز شبیه به تایتان‌ها قابلیت ارتقاء دارند و هر ماه باید برای آن‌ها لاوا بپردازید. از معروف‌ترین Olympianها می‌توان زئوس (پادشاه خدایان)، پوزیدون (خدای دریاها و اقیانوس‌ها) و آفرودیت (خدای عشق) را نام برد.

بازی Berserk

Berserk یک بازی جمع‌آوری کارت است. در این بازی شما با استفاده از جانوران، طلسم‌ها و اسلحه‌ها با دیگران می‌جنگید. این بازی اولین بازی از نوع بازی و کسب درآمد پلتفرم ولکان فرجد است و در آن استخر جایزه با حداقل سرمایه ۱۰۰,۰۰۰ دلار وجود دارد.

فصل دوم این بازی اکنون شروع شده است. اطلاعات کامل این بازی در سایت Berserk قابل دسترسی است. در این بازی نیز سطوح مختلف آیتم‌های کمیاب برای جمع‌آوری وجود دارد و جانوران می‌توانند با هم بجنگند. سطوح این جانوران نیز قابل ارتقاء است.

بازی Forge Arena

در بازی Forge Arena شما یک کاراکتر جنگجو دارید که به صورت خودکار عمل می‌کند و از شخصیت‌های سایر بازی‌های Vulcan Forged استفاده می‌کند.

برای برنده شدن در این بازی باید از تاکتیک‌های خلاقانه استفاده کنید. اطلاعات بیشتر در مورد این بازی در سایت Forge Arena موجود است.

بازی Battle Chess

Battle Chess بازی شطرنجی است که در آن از شخصیت‌ها ولکان فورجد استفاده شده است. همچنین کارت‌های بازی Berserk در این بازی کاربرد دارند. اطلاعات بیشتر در مورد این بازی در سایت Battle Chess موجود است.

بازی Block Babies

کارت‌هایی در این بازی هستند که هر کدام در نقش یک شخصیت بچه هستند. این کارت‌ها به شکل NFT هستند و بازی به صورت زنده برگزار می‌شود. این بازی در محیط یک مهدکودک برگزار می‌شود. اطلاعات بیشتر در مورد این بازی در سایت Block Babies موجود است.

تیم پروژه Vulcan Forged

تیم پروژه Vulcan Forged
تیم پروژه ولکان فورجد
 • جیمی تامسون (Jamie Thomson): مدیرعامل و موسس پروژه
 • جیسون لی راس مک‌لور (Jason Lee Ross McIvor): مدیر مارکتینگ
 • یانیس (Yiannis): مدیر پروژه
 • نیرنا جی (Nirena G): توسعه‌دهنده موتور گرافیکی بازی
 • ماریا ددوسی (Maria Dedevesi): طراح رابط کاربری

متاسفانه اطلاعاتی از سوابق کاری و تحصیلی این افراد پیدا نکردیم.

همکاری‌های ولکان فرجد

شرکای تجاری پروژه
همکاری‌های ولکان فرجد
 1. VAIVAL: شرکت ارائه‌دهنده راه‌حل‌های هوشمند برای توسعه نرم‌افزاری است. این شرکت آمریکایی در حوزه بلاکچین فعالیت‌هایی مانند تنظیم قرارداد هوشمند، صدور توکن برای دارایی‌ها و تامین امنیت بلاک چین را در کارنامه خود دارد.
 2. Polygon: شبکه پالیگان سعی دارد با ایجاد یک پلتفرم غیرمتمرکز، مشکلات مقیاس‌پذیری در اتریوم را حل کند. این پلتفرم با استفاده از نسخه بهبود‌یافته‌ای از چارچوب پلاسما (که به عنوان کامیت‌چین – Commit chain – نیز شناخته می‌شود) ایجاد شده است، که راه‌حلی برای تراکنش‌های سریع‌تر و ارزان‌تر را در زنجیره اصلی فراهم می‌کند.
 3. Artefy: شرکتی در زمینه پیوند هنر و تکنولوژی است. این شرکت آمریکایی فعالیت‌های زیادی را در زمینه تبدیل آثار هنری به NFTها را انجام داده است.
 4. DEFI 11: شرکتی فعال در زمینه توسعه بازی‌های NFT است که اکوسیستمی از طراحان، هنرمندان و توسعه‌دهندگان را در دل خود جای داده است.

توکن PYR چیست؟

توکن PYR بر روی شبکه‌های اتریوم و پالیگان و با استاندارد ERC20 قرار دارد و توکن حاکمیتی اکوسیستم ولکان فرجد است. این توکن در بازار پلتفرم قابل خرج کردن است.

مشخصات توکن PYR:

 • نام توکن: PYR
 • استاندارد: ERC20 (اتریوم و پالیگان)
 • عرضه کل: ۵۰,۰۰۰,۰۰۰ واحد
 • عرضه در گردش: ۱۹,۰۰۰,۰۰۰ واحد
 • قیمت کنونی: ۴۱.۶۷ دلار
 • ارزش کل کنونی بازار: ۷۹۲,۰۰۰,۰۰۰ دلار
 • رتبه کنونی در بازار: ۲۲۸

نحوه توزیع توکن‌ها:

 • فروش توکن: ۴۰ درصد
 • ذخیره کامیونیتی: ۳۰ درصد 
 • تیم سازنده: ۲۰ درصد
 • استخر پاداش وفاداری: ۱۰ درصد
نحوه توزیع توکن‌های PYR
نحوه توزیع توکن‌های PYR

استیک کردن توکن PYR

همانطور که قبلا اشاره کردیم، بخش سپرده‌گذاری صرافی غیرمتمرکز Vulkandex راه‌اندازی نشده است. اما به صورت کلی ۲ نوع استخر در این پلتفرم وجود دارد؛ یکی استخر LAVA است که برای دریافت جوایز بازی طراحی شده و دیگری استخر استیکینگ است. قرار است تا ۲۴ ماه آینده، ۵ میلیون توکن از طرف تیم سازنده در این استخر عرضه شود. نقدینگی استخرها به روش‌های زیر افزوده خواهد شد:

 • ۱۰ درصد از تراکنش‌های بازار به این استخرها وارد می‌شود.
 • ۱۰ درصد از مبلغ فروش تجهیزات (کارت‌های بازی Berserk و Vulcanites) به این استخرها واریز می‌شود.
 • ۵۰ درصد از کارمزد ارتقاء زمین، تایتان‌ها و المپینس به استخرها وارد می‌شود.
 • ۱۰ درصد از جوایز استخر یا کارمزد تورنومت (در بازی Frenzy) به استخرها وارد می‌شود.

در بازی VulcanVerse توکن PYE برای خرید و فروش در بازار بازی، استیکینگ در قطعات زمین، تایتان‌ها یا المپین‌ها، Staking و فارمینگ در Vulkandex، سپرده‌گذاری برای دست‌یابی به بخش Philosopher’s Counsel به کار می‌رود. همچنین می‌توانید زمین خود را آپگرید کنید. ارتقای زمین به شما ابزارهای ساخت و تجهیزات بهتری را می‌دهد. با ارتقاء آن‌ها شما از مزایای زیر بهره‌مند خواهید شد:

 • با ارتقا به سطح بالاتر، به جوایز دریافتی شما ۱۰٪ افزوده خواهد شد.
 • میزان لاوای دریافت شده در بازی، ۱۰٪ افزایش پیدا می‌کند.
 • در سطح ۷ خدایان، به Elysium دسترسی پیدا خواهید کرد؛ مکانی که در آن NFTهای نادر پیدا می‌شود.
 • کارمزد فروش در بازار به میزان ۱۰٪ کاهش پیدا می‌کند.

توکن PYR را از کجا بخریم؟

صرافی‌های متمرکز بایننس، کوکوین و گیت و صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ توکن PYR را برای خرید و فروش در اختیار دارند.

رمزارز PYR را در چه کیف پولی نگهداری کنیم؟

همان‌طور که گفتیم، این توکن به صورت استاندارد ERC20 عرضه شده است. بنابراین کاربران می‌توانند از کیف پول‌هایی که از این استاندارد پشتیبانی می‌کنند، استفاده کنند. افراد به‌صورت متداول از دو کیف پول تراست ولت و متامسک استفاده می‌کنند.

جمع‌بندی

با رشد سریع صنعت بازی‌ها در بستر بلاکچین، انتظار می‌رود که تعداد کاربران بازی‌های Play to Earn نیز افزایش یابد. ولکان فورجد یکی از پلتفرم‌هایی است که در زمینه بازی‌های بلاکچینی فعالیت می‌کند. مهم‌ترین نکته در مورد پلتفرم Vulkan Forged این است که این تنها یک بازی نیست؛ بلکه بستری است که بر روی آن می‌توان بازی‌های مختلف را توسعه داد و از طریق بازی کردن به کسب درآمد رسید. در این مقاله، به این موضوع پرداختیم که پلتفرم Vulkan Forged چیست و چه بازی‌هایی ارائه می‌دهد. در ادامه نیز به معرفی تیم توسعه‌دهنده، همکاری‌ها، توکن PYR و کاربردهای آن و همچنین نحوه خرید و فروش این رمز ارز پرداختیم.

منبع
vulcanforged

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا