مبتدی مقالات عمومی

سرگئی نازاروف کیست؟ از استادیاری دانشگاه تا بنیانگذاری چین لینک

سرگئی نازاروف (Sergey Nazarov) مدیر عامل چین لینک (Chainlink)، شرکتی پیشرو در زمینه بلاک چین است که بسیاری از شرکت‌ها مانند سوئیفت، گوگل و اوراکل از آن استفاده می‌کنند. همکاری با بانک‌های پیشرو، شرکت‌های بیمه و شرکت‌های بزرگ فناوری در زمینه ایجاد قراردادهای هوشمند، دیدگاه منحصر به فردی در مورد آنچه برای پیشبرد قراردادهای هوشمند و پذیرش آن لازم است، به او می‌دهد. اما سرگئی نازاروف کیست؟ در این مقاله با این کارآفرین بلاک چینی آشنا خواهید شد.

سرگئی نازاروف کیست؟

سرگئی نازاروف کیست؟

Sergey Nazarov یک کارآفرین ۳۲ ساله در زمینه فناوری است، او شخصی است که در پشت وبسایت Smartcontract.com قرار دارد و همین وبسایت باعث ایجاد چین لینک در سال ۲۰۱۷ توسط او شده است. نازاروف فرزند مهاجران روسی است که در اوایل دهه ۹۰ به نیویورک نقل مکان کردند. پدر و مادرش هر دو مهندس بودند و از همان کودکی او را با کامپیوتر آشنا کردند. او به یاد می‌آورد که وقتی برای اولین بار جلوی کامپیوتر نشسته بود فقط حدود پنج سال داشت. او در دوره راهنمایی کتابچه‌های راهنمای برنامه نویسی می‌خواند. او همچنین علاقه خاصی به بازی با لگو و بازی‌های ویدیویی استراتژیک داشت.

وی در دوران دانشجویی در دانشگاه نیویورک، در رشته فلسفه و مدیریت تحصیل کرد، اما از همان ابتدا برای او روشن بود که می‌خواهد کارآفرین شود. در سال ۲۰۱۰، وی به عنوان دستیار آموزشی پروفسور لارنس لنیهان (Lawrence Lenihan) استاد دانشگاه نیویورک، و بنیانگذار شرکت سرمایه‌گذاری Firstmark Capital خدمت کرد و این کار را با یک دوره شش ماهه در Firstmark انجام داد تا در زمینه راه اندازی فن آوری، تجربه کافی را بدست آورد. نازاروف در مورد دلیل پذیرفتن این شغل گفته است:

دلیل من برای انتخاب این شغل این بود که می‌خواستم یاد بگیرم مردم چگونه شرکت‌های فناوری را می‌سازند

مسیر کاری سرگئی نازاروف

سرگئی نازاروف از Firstmark خارج شد تا با آنچه او صندوق سرمایه گذاری “بسیار کوچک” توصیف می‌کند به دنبال هدف قرار دادن تیم‌های تحقیق و توسعه بسیار فنی، به روسیه برگردد. و در همان زمان با بیت کوین آشنا شد. در اوایل سال ۲۰۱۰ او به اجاره GPU برای استخراج بیت کوین روی آورد. او سپس به مطالعه و پژوهش در مورد بلاک چین و قراردادهای هوشمند کرد و به یک سوال بسیار مهم رسید: چگونه می‌توان اطمینان و شفافیت تضمین شده قراردادهای هوشمند را با هرج و مرج “دنیای واقعی” پیوند داد؟ آنچه تشخیص داد این بود که قراردادهای هوشمند قادر به انجام هر کار جالبی نخواهند بود و بعید است که به نتیجه برسند، مگر اینکه سیستم‌های قوی و قدرتمندی داشته باشیم.

در سال ۲۰۱۱، سرگئی به انقلاب رمزارزها پیوست. او اعتقاد زیادی دارد که رمزنگاری توانایی تغییر روش اجرای قراردادها، توزیع اطلاعات و تصرف ثروت در جهان را دارد. او همچنین از سال ۲۰۱۴ بنیانگذار و مدیر عامل SmartContract.com است. نازاروف برای اولین بار در سال ۲۰۱۴ پلتفرم SmartContract را به عنوان راهی برای ایجاد توافق نامه‌های قابل اعتماد و قابل برنامه‌ریزی برای کاربران راه اندازی کرد و در سال ۲۰۱۶، اولین راه حل خود را اعلام کرد.

نازاروف بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ نیز به عنوان بنیانگذار و مدیرعامل شرکت Secure Asset Exchange که یک برنامه تحت وب برای خرید، فروش و صدور اوراق قرضه، معادل رمزنگاری و قراردادهای رمزنگاری است فعالیت می‌کرده است. در تلاش برای حل “مشکل اوراکل” که شبکه‌های متمرکز اوراکل با آن روبرو بودند، SmartContract شبکه غیر متمرکز چین‌لینک را در سال ۲۰۱۷ معرفی کرد که از اواسط سال ۲۰۱۹ در شبکه اصلی اتریوم فعال شد.

سرگئی نازاروف بنیانگذار چین لینک

سرگئی نازاروف بنیانگذار چین لینک

پروژه چین لینک در سال ۲۰۱۷ آغاز به کار کرد ، اما در اصل در سال ۲۰۱۵ توسط استیو الیس (Steve Ellis) و سرگئی نازاروف تاسیس شد. این پروژه یک شبکه اوراکل غیر‌متمرکز است و پروتکل آن، قراردادهای هوشمند را به تعدادی از عناصر خارجی و API‌ها متصل می‌کند. نازاروف در مورد آن می‌گوید:

ما یک نرم افزار متن باز ایجاد می‌کنیم که امنیت مکانیسم اوراکل را تأمین می‌کند و چارچوب اقتصادی را فراهم می‌کند که از طریق آن استفاده از این مکانیسم اوراکل دارای ضمانت‌های رمزنگاری اقتصادی است.

چنین رویکردی ممکن است چگونگی همکاری Chainlink با شرکت هایی مانند گوگل و اوراکل را توضیح دهد.

در حال حاضر ، بیش از ۸۰٪ از قراردادهای هوشمند به اطلاعات خارجی از جمله قیمت بازار، رویدادهای اینترنت اشیا و داده‌های حمل و نقل نیاز دارند. این قراردادهای هوشمند به روشی مطمئن برای اتصال به این داده‌های خارج از زنجیره نیاز دارند، قابلیتی که سرگئی نازاروف در Chainlink به طور منحصر به فرد فراهم می‌کند.

چین لینک در سال ۲۰۲۰ همزمان با تشدید رشد امور مالی غیرمتمرکز (Defi)، استانداردهای زیادی را در سرتاسر فضای رمزنگاری تعیین کرد. علی رغم حضور به ظاهر کم نازاروف در شبکه‌های اجتماعی، مدیر عامل چین لینک، موقعیت خود را به عنوان یک بازیکن اصلی رمزنگاری در سال ۲۰۲۰ تقویت شده می‌داند.

با چین لینک بیشتر آشنا شوید

چین لینک

چین لینک یک شبکه اوراکل است که درصدد ایجاد پلی بین خدمات پرداختی نظیر پی‌پال و ویزا، بانک هایی نظیر HSBC و شبکه‌های بلاک چین ، نظیر اتریوم و بیت کوین است.

چین لینک پلتفرم بلاک چین اوراکل است که به برنامه‌ها و اطلاعات و API موجود متصل می‌شود. chainlink در صدد ایجاد پلی بین شکاف موجود میان یک شبکه بلاک چین و دنیای خارج از آن شبکه است. پردازش‌های درون شبکه‌ای شامل قراردادهای هوشمند با پارامترهای مشخص شده در توافق‌های سطوح خدماتی یا SLA است. داده‌های اوراکل جمع آوری و تایید می‌شود تا از دستکاری‌ها و تقلب‌ها جلوگیری شود و به اوراکل‌ها با Link ، توکن چین لینک بر بستر اتریوم جایزه داده می‌شود.

چند نقل قول از سرگئی نازاروف

چند نقل قول از سرگئی نازاروف

یک انسان عاقل به دنبال حقیقت است زیرا می‌داند که همیشه او را پیدا خواهد کرد

بیت کوین یک پناهگاه طبیعی برای کسانی است که از افزایش سریع چاپ پول بانک مرکزی پناه می‌گیرند و تورمی که همه توافق می‌کنند در حال افزایش است

هنگامی که به سطح خاصی از امنیت دست یافتید و آن را با درجه خاصی از قابلیت استفاده ترکیب کردید، انفجاری را در آنچه مردم در صنعت ما انجام می‌دهند مشاهده می‌کنید

هرگز به یک منبع قیمت واحد اعتماد نکنید

نکات جالب درباره سرگئی نازاروف

نکات جالب درباره سرگئی نازاروف

ثروت

زندگی شخصی نازاروف بسیار مخفی است و حتی اطلاعات درستی از این که ثروت او چقدر است نیز در دسترس نیست

استایل

یکی از نکات جالب توجه در مورد سرگئی نازاروف، استفاده مکرر او از یک پیراهن ساده خاص است. تقریبا در تمامی رویدادهایی که او حضور داشته است، پیراهن چهارخانه آبی او همیشه بر تنش بوده است. شاید او نیز مانند مارک زاکربرگ خالق فیسبوک، تعدادی زیادی از این پیراهن خاص داشته باشد

ساتوشی ناکاموتو

بسیاری او را یکی از مهمترین گزینه‌ها برای ساتوشی ناکاموتو بودن، می‌دانند. او یکی از کسانی بود که از ابتدا در این صنعت بوده است و دامین SmartContract.com را دقیقا ۶ روز بعد از عرضه وایت پیپر بیت کوین خریداری کرده است. اما او این موضوع را همیشه رد کرده است.

نتیجه‌گیری

سرگئی نازاروف یکی از افراد تاثیرگذار در بازار ارزهای دیجیتال است. او بنیانگذار چین لینک بوده و به نوعی پایه‌گذار ارتباط میان قرادادهای هوشمند در داخل بلاک چین با داده‌های دنیا است. او در سال ۲۰۱۰ با بیت کوین آشنا شد و تا به امروز در بخش‌های مختلف این حوزه فعالیت داشته است. چین لینک، پروٰژه‌ای که او بنیان‌گذاری کرده، هم‌اکنون یکی از موفق‌ترین پروژه‌ها در دنیای کریپتو است. نازاروف یکی از افرادی است که صنعت کریپتوکارنسی‌ها و بلاک چین را با نوآوری‌هایش شگفت زده کرده است.

منبع
coindeskeveripedia

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا