مقالات

۹ آدرس خاص و معروف بیت کوین؛ مرور گذشته ی جالب آدرس ها!

در این مقاله قصد داریم ۹ آدرس معروف و خاص بیت کوین را مورد بررسی قرار دهیم که احتمالا برایتان جالب خواهد بود!

آدرس جنسیس:

اولین آدرس بیت کوین که خانه اولین بیت کوین استخراج شده از بلاک جنسیس می‌باشد. گویا این آدرس در اختیار ساتوشی ناکاموتو است، هرچند بیت کوین های آن هرگز انتقال داده نشده است. یک مشکل فنی وجود دارد که از انتقال ۵۰ بیت کوین اولیه جلوگیری می‌کند.

مجموع بیت کوین های دریافت شده: ۶۵.۴۴۰۲۱۹۵۶ بیت کوین

موجودی فعلی: ۶۵.۴۴۰۲۱۹۵۶ بیت کوین

تراکنش های قابل توجه: ۵۰ بیت کوین اولیه یا بیت کوین های جنسیس و پس از آن انتقال های دائمی با مقادیر بسیار کم که بعضی از آنها به خاطر قدردانی از ساتوشی می‌باشد.

 

کلانترهای ایالات متحده:

مقصد بیت کوین های ضبط شده از راس اولبریخت و بازرسی های انجام شده از جاده ابریشم که پس از آن به مزایده گذاشته شد. قبل از آنکه این بیت کوین ها و سایر بیت کوین های در اختیار کلانترهای آمریکا به مزایده گذاشته شود و به غیر از آدرس ساتوشی ناکاموتو، دولت فدرال به عنوان بزرگترین دارنده بیت کوین شناخته میشد. این موضوع بسیاری از آزادی خواهان طرفدار بیت کوین را آزرده خاطر کرده بود.

مجموع بیت کوین های دریافت شده: ۲۹۶۵۸.۸۰۹۱۳۱۹۵ بیت کوین

موجودی فعلی: ۰.۰۱۰۷۳۱۹۵

تراکنش های قابل توجه: انتقال ۲۹۶۵۸ بیت کوین به آدرس تیم درپر و هم چنین انتقال هایی به عنوان انعام

 

معامله پیتزا لزلو:

اولین خرید با بیت کوین در ماه می ۲۰۱۰ انجام شد که طی آن، لزلو به ازای ۱۰ هزار بیت کوین ۲ پیتزا خرید. وی بعدا این خرید را در انجمن بیت کوین اعلام کرد. این خرید، لحظه بسیار مهمی در تاریخ بیت کوین بود زیرا شکاف بین دنیای دیجیتال و دنیای واقعی را از بین برد و نقطه عطفی برای این ارز دیجیتال بود زیرا حاوی این پیام بود که می‌توان از بیت کوین برای خرید کالاهای واقعی استفاده کرد.

مجموع بیت کوین های دریافت شده: ۸۱۴۳۲.۰۹ بیت کوین

موجودی فعلی: ۰ بیت کوین

تراکنش های قابل توجه: ۱۰ هزار بیت کوین برای خرید دو پیتزا

 

پیشخدمت فرانسوی یا مامور بخش مبارزه با مواد مخدر کارل فورس:

فورس یکی از مأموران بخش مبارزه با مواد مخدر بود که جاده ابریشم را بازرسی می‌کرد و از اسم مستعار پیشخدمت فرانسوی برای اخاذی بیت کوین از راس اولبریشت و ارسال آن به این آدرس و سپس به حساب شخصی خود استفاده می‌کرد. این مامور سرانجام دستگیر و محاکمه شد.

بازرسی از این آدرس توسط مامور ویژه تیگران گامباریان انجام شد و مشخص شد که از بلاک چین می‌توان به عنوان ابزاری قوی برای اجرای قانون به منظور پیگیری تراکنش ها استفاده کرد. در این مورد، به دلیل رمزگشایی ایمیلی که بین اولریشت و پیشخدمت فرانسوی فرستاده میشد، مامور ویژه از مقدار تراکنش ها اطلاع داشت. سپس وی توانست این مقدار سرمایه را تا حساب شخصی فورس دنبال کند.

مجموع بیت کوین دریافت شده: ۷۷۰ بیت کوین

موجودی فعلی: ۰ بیت کوین

تراکنش قابل توجه: تمام بیت کوین ها سرانجام به حساب شخصی فورس در صرافی CampBX انتقال داده شد

 

بزرگترین تراکنش تاریخ:

دریافت ۵۰۰ هزار بیت کوین در یک انتقال که بزرگترین تراکنش تاریخ است. ارزش این تراکنش بیش از صد میلیون دلار در ماه آوریل ۲۰۱۵ بود.

مجموع بیت کوین دریافت شده: ۵۰۰۰۰۰.۰۰۹۱۰۳۸۷ بیت کوین

موجودی فعلی: ۰.۰۰۸۹۹۳۸۷ بیت کوین

تراکنش قابل توجه: بزرگترین تراکنش تاریخ

 

گزارشگر بلومبرگ بیت کوین خود را در برنامه تلویزیونی از دست داد:

هنگامی که مت میلر در برنامه تلویزیونی بلومبرگ، کد QR کلید خصوصی آدرس بیت کوین خود را جلوی دوربین نشان داد، این خبر در صدر اخبار قرار گرفت. یکی از کاربران سایت ردیت تصویر را ثابت نگه داشت، کد QR را اسکن کرد و سرمایه میلر را به آدرس خود انتقال داد. سپس وی اقدامات خود را در سایت ردیت توضیح داد و گفت اگر میلر آدرس جدیدی به او بدهد، کل سرمایه را برمی‌گرداند و این کار را نیز انجام داد.

این موضوع بسیار مهمی بود زیرا اهمیت ایمن نگه داشتن کلید خصوصی، سهولت در انتقال بیت کوین و شاید مهم ترین نکته آنکه رفتار مناسب یکی از اعضای جامعه بیت کوین در برگرداندن بیت کوین ها را نشان داد.

مجموع بیت کوین دریافت شده: ۰.۰۲۹۳۰۷۳۱ بیت کوین

موجودی فعلی: ۰ بیت کوین

تراکنش قابل توجه: انتقال ۰.۰۲۹۱۰۷۳۱ بیت کوین به آدرس کاربر ردیت و سپس انتقال آن به آدرس دیگری که در اختیار میلر بود.

 

کمک مالی به ویکی لیکس:

پس از آنکه ویکی لیکس توسط کشورهای غربی از نظر مالی مسدود شد، شروع به پذیرش کمک های مالی به صورت بیت کوین کرد. این موضوع قابلیت بیت کوین در عبور از ممنوعیت های انتقال های بانکی یا انتقال های ویزا کارت، پیپال و وسترن یونیون را نشان داد.

مجموع بیت کوین دریافت شده: ۳۸۸۹.۷۵۵۳۳۶۶۲ بیت کوین

موجودی فعلی: ۰.۷۷۵۱۸۰۸۵ بیت کوین

تراکنش های قابل توجه: بیش از ۲۹۰۰ تراکنش به این آدرس انجام شده است. این مقدار شامل کمک های مالی ارسال شده از طریق آدرس کمک های مالی نمی‌باشد.

 

هک شدن بیت استمپ:

هکر یا تیمی از هکرها در تاریخ ۵ ژانویه ۲۰۱۵ شروع به انتقال سرمایه ها از کیف پول های آنلاین بیت استمپ به آدرس خود کردند. در مجموع بیش از ۱۹ هزار بیت کوین انتقال یافت. اگرچه در گذشته نیز هک های بزرگی صورت گرفته بود، اما این رویداد به این دلیل مهم بود که بیت استمپ تمام تعهدات مالی به مشتریان خود را انجام داد.

مجموع بیت کوین دریافت شده: ۱۹۹۴۳.۱۹۴۷۸۵۰۳ بیت کوین

موجودی فعلی: ۳.۵۳۷۰۶۵۳۷ بیت کوین

 

یک هویت بسیار ثروتمند:

فردی که ۹ حساب دارد و هر کدام تقریبا ۶۶ هزار بیت کوین را شامل می‌شود. این حساب ها با یک تراکنش به یکدیگر متصل می‌شوند که بیانگر این نکته می‌باشد این حساب ها به ارزش بیش از ۵۵۰ هزار بیت کوین متعلق به یک فرد است.

مجموع بیت کوین دریافت شده: ۶۶۲۳۳.۷۳۷۳۶۹۶۲ بیت کوین

موجودی فعلی: ۶۶۲۳۳.۷۳۷۳۶۹۶۲ بیت کوین

تراکنش قابل توجه: تراکنشی که ۹ حساب را به یکدیگر متصل می‌کند.

 

منبع
theopenledger

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا