اخبار بیت کویناخبار اتریوم

مایک نووگراتز سبد سرمایه‌گذاری پیشنهادی خود را معرفی کرد

مایک نووگراتز (Mike Novogratz)، بنیان‌گذار شرکت گلکسی دیجیتال (Galaxy Digital)، در مصاحبه با بلومبرگ ولث (Bloomberg Wealth)، به سرمایه‌گذاران جوان و پرریسک پیشنهاد کرده است که روی سهام شرکت علی‌بابا، نقره، طلا، بیت کوین و اتریوم سرمایه‌گذاری کنند. علاوه بر این، او باور دارد که تلاش شرکت بلک‌راک (BlackRock) برای راه‌اندازی ETF اسپات بیت کوین به پذیرش بیشتر و افزایش قیمت آن کمک خواهد کرد.

به نقل از کوین‌تلگراف، نووگراتز در مصاحبه جدیدش سبد سرمایه‌گذاری ایده‌آل خود برای یک سرمایه‌گذار جوان و پرریسک را به اشتراک گذاشته است که از سهام شرکت علی‌بابا، نقره، طلا، BTC و اتریوم تشکیل می‌شود. او برای مثال به فردی اشاره کرده که ۱۰۰,۰۰۰ دلار سرمایه دارد و ادامه داده است:

من اگر سرمایه‌گذار جوانی بودم و می‌توانستم ریسک بالایی را تحمل کنم، سهام علی بابا را می‌خریدم. علاوه بر این، روی نقره، طلا، بیت کوین و اتریوم سرمایه‌گذاری می‌کردم. این سبد سرمایه‌گذاری من خواهد بود.

نووگراتز به کسانی که تحمل ریسک کم‌تری دارند، توصیه کرده که فقط ۳۰٪ از سبد سرمایه‌گذاری خود را به دارایی‌های مذکور تخصیص دهند و با ۷۰٪ باقی‌مانده روی اوراق قرضه و شاید صندوق‌های سرمایه‌گذاری مبتنی بر شاخص (Index Fund) سرمایه‌گذاری کنند.

به نظر می‌رسد ثبت درخواست شرکت بلک‌راک برای راه‌اندازی یک ETF اسپات بیت کوین در ماه ژوئن (خرداد)، موضع صعودی نووگراتز نسبت به این رمزارز را تقویت کرده است. طبق گفته‌های او، این درخواست موثرترین اتفاقی است که برای توسعه BTC در سال ۲۰۲۳ افتاده است. نووگراتز با اشاره به اینکه لری فینک (Larry Fink)، مدیرعامل بلک‌راک، در گذشته به بیت کوین اعتقاد نداشته؛ گفته است:

مهم‌ترین اتفاقی که امسال در بیت کوین افتاد، لری فینک بود. او حالا می‌گوید که بیت کوین به یک پول بین‌المللی تبدیل می‌شود. همه مردم در سراسر جهان به آن اعتماد دارند. فینک هم قرص نارنجی خورده است!

قرص نارنجی به زمانی اشاره دارد که فردی بی‌اعتقاد به بیت کوین، نظرش را تغییر می‌دهد و به طرفدار آن تبدیل می‌شود. طبق گفته‌های نووگراتز، تلاش‌های بلک‌راک چرخه پذیرش جدیدی را برای BTC آغاز می‌کند و علی‌الخصوص با آغاز روند کاهشی نرخ بهره آمریکا، می‌تواند قیمت BTC را به بالاترین حد خود برساند.

نووگراتز در صحبت‌های خود به پیروزی ریپل در برابر کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) هم اشاره کرده و گفته است که این اتفاق، پیروزی مهمی برای کل صنعت کریپتو محسوب می‌شود؛ زیرا ثابت می‌کند که قوانین این صنعت هنوز روشن نیست و حتی به آن نزدیک هم نشده است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا