اخبار اتریوماخبار بیت کوین

استیبل کوین WBTC با پشتوانه بیت کوین عرضه شد!

هم اکنون استیبل کوین جدیدی که به صورت یک به یک با بیت کوین پشتیبانی می‌شود در بلاک چین اتریوم عرضه شده است. توکن رپد BTC یا WBTC به صورت رسمی توکن ERC-20 خود را عرضه کرد. این پروژه اولین بار ماه اکتبر به عنوان همکاری میان استارت آپ های صرافی غیرمتمرکز شبکه کایبر و پروتکل ریپابلیک (Republic Protocol) و هم چنین شرکت تصدی ارز دیجیتال بیتگو (BitGo) معرفی شد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

هدف WBTC به ارمغان آوردن نقدینگی بیشتر به اکوسیستم اتریوم شامل صرافی های غیرمتمرکز و برنامه های مالی می‌باشد.

بندیکت چان مدیر ارشد فنی بیتگو توکن WBTC را اینگونه معرفی کرد که دارای ثبات بیت کوین و انعطاف پذیری اتریوم است و این دارایی کریپتو جدید را به اوراق های سنتی بانکی تشبیه کرد. وی خاطر نشان کرد هرچند قیمت بیت کوین در نوسان است اما نقدترین و با ثبات ترین ارز دیجیتال است که بیشترین ارزش بازار را دارد.

این توکن در سایت کوین مارکت کپ فهرست شده است و گزارش ها حاکی از آن است که ۷۲.۴۲۱۴ توکن WBTC بر بستر شبکه اتریوم با ۷۲.۴۲۱۶ بیت کوین پشتیبانی می شود.

با استفاده از فناوری مبادلات اتمی که برای تسهیل معاملات بین زنجیره ای ارز دیجیتال است کاربران اتریوم می‌توانند پس از گذراندن مراحل ضد پولشویی و شناسایی هویت مشتری (AML/KYC)، از تاجرین مجاز توکن WBTC درخواست کنند.

تاجرین که در تبادلات و نقدینگی این استیبل کوین نقش کلیدی ایفا می‌کنند، در وایت پیپر این فناوری به عنوان سازمان یا نهادی که توکن ها برای آن ها استخراج و توسط آن ها سوزانده و حذف می‌شود شناخته می‌شوند.

طبق گفته های تیم WBTC در حال حاضر ۸ تاجر برای تسهیل تبادلات WBTC و بیت کوین وجود دارد. این تاجرها عبارتند از: ایرسواپ (AirSwap)، دارما (Dharma)، اتفینکس (ETHfinex)، گوپکس (GOPAX)، شبکه کایبر، پرایکتو (Prycto)، رن (Ren) و ست پروتکل.

WBTC

خرید و فروش در صرافی ها

به علاوه، تعدادی از صرافی های ارز دیجیتال از قبل بخشی از دارایی اولیه توکن WBTC را تهیه کرده اند و در آینده نیز در پلتفرم های خود می‌توانند از موجودی حاضر در آن زمان پشتیبانی کنند. به این ترتیب، چندین برنامه غیرمتمرکز مالی بر بستر اتریوم نظیر bZx و dYdX استفاده آنی از توکن جدید را امکان پذیر خواهند کرد.

علی رغم ابراز نگرانی های ویتالیک بوترین موسس اتریوم، در خصوص ماهیت متمرکز این سیستم تبادل توکن ها بیان شد:

طراحی بنیادین WBTC و تعهد مستمر تمام اعضا در خصوص پاسخگویی به سوالات، چارچوب فرآیند شفاف و ساختار نظارتی را شکل خواهد داد و توکن WBTC یک برنامه جامعه محور باقی خواهد ماند.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا