اخبار بیت کوین

قیمت بیت کوین باید ۵۰۰۰ دلار باشد!

دور از ذهن نیست که اقتصاددان‌ها نظر مساعدی در رابطه با بیت کوین مخصوصا در دوره نزول این ارز دیجیتالی داشته باشند. اما محمد الئریان یک بار دیگر خود را از دیگران مستثنی کرد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

مشاور اقتصادی ارشد Allianz در مصاحبه ای اعلام کرد گرچه ممکن است ارزهای دیجیتالی بیش از حد ارزش داشته باشند، اما نمرده اند. او به طور خاص به بیت کوین به عنوان یک دارایی اشاره کرد که باید به قیمت ۵۰۰۰ دلار باشد. الئریان در آخرین اظهارات خود افزود که گمانه زنی های غیر ضروری باعث حرکت افزایشی بازار و همچنین موجب خرید بی منطق شده است.

او به yahoo finance گفت:

آنچه که ما متوجه می شویم این نکته است که پذیرش ارزهای دیجیتالی به همان اندازه ای که طرفداران ارزهای دیجیتالی انتظار دارند، گسترده و سریع نیست. من فکر می کنم که این اتفاق می افتد، به مدت طولانی ادامه خواهد داشت و نقش مهمی را در این اکوسیستم ایفا خواهد کرد، اما این ارزی نخواهد بود که بسیاری از استدلال گران این حوزه آن را دوست داشته باشند.

این بیانیه زمانی ارائه شد که بازار ارزهای دیجیتالی به طور کلی متحمل اصلاح نزولی قوی است. سرمایه گذاری در این صنعت تا کنون تا ۸۰ درصد کاهش یافته است. تمام سکه های رده بالا، از جمله بیت کوین، ریپل، اتریوم و استلار شاهد این کاهش قیمت بوده‌اند. در حال حاضر تمام نگاه ها معطوف به قیمت سالانه بیت کوین، در حدود ۵،۸۰۰ دلار است. مبلغی که فقط ۸۰۰ دلار بالاتر از انتظارات الئریان است.

دیدگاه ‌ها درباره بیت کوین در بازار نزولی ارزهای دیجیتالی

دیگر کارشناسان مطرح مالی از اینکه روند نزولی بیت کوین بیش از حد بوده بسیار ترسیده اند و گمان می کنند که ارزش آن حتی می تواند به کمتر از آنچه الئریان انتظار دارد، نزول کند.

لوئیس کارانزا، بنیانگذار London Fintech Week در ماه ژوئن، گفته است که بیت کوین احتمالا در سال ۲۰۱۸ به پایین ترین حد خود یعنی ۲۵۰۰ دلار خواهد رسید.

او گفت:

۴۵۰۰ دلار می تواند پایین ترین حد باشد، اما هیچ چیز مانع از آن نیست که به ۲۵۰۰ دلار نزول کند.

نوریل روبینی، اقتصاددان آمریکایی بلند آوازه و منتقد به ارزهای دیجیتالی، کسی که در سال ۲۰۰۸ سقوط بازار بورس را پیش بینی کرده بود، اذعان کرد که ارزش بیت کوین در نهایت تا حد صفر نزول خواهد کرد. او حتی قراردادهای هوشمند اتریوم را نیز مورد انتقاد قرار داد.

در همین زمان، بسیاری از متخصصین امور مالی وجود دارند که از چشم انداز کوتاه مدت بیت کوین حمایت می کنند. یورگن فون هاگن از دانشگاه بون معتقد است که موفقیت هر دارایی غیرمتمرکز متناسب با محدودیت های ارزهای رایج است.

اگر ارزهای صادره از بانک مرکزی دچار ناپایداری شوند، ارزهای دیجیتالی به پدیده ای جذاب تبدیل خواهند شد. استفاده گسترده آنها در سیستم مالی نتیجه بی ثباتی است و نه علت آن.

بری سیلبرت، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری Digital Currency Group گفت پس از اینکه بیت کوین در ماه ژوئن به پائین ترین حد خود رسید، ثابت خواهد کرد که ارزهای دیجیتالی از این بیشتر نزول نخواهند کرد.

او گفت:

من 100 درصد به ایده پول های غیرمتمرکز اعتماد دارم

منبع
ccn

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا