اخبار خارجی

افت قیمت بیت کوین باعث غیرمتمرکز شدن ماینینگ آن می شود!

تون ویز (Tone Vays)، که یکی از حامیان پر و پاقرص بیت کوین محسوب می شود، در آخرین قسمت برنامه خود در یوتیوب با نام Bitcoin Brief در رابطه با هزینه ماینینگ بیت کوین و اختلاف آن با قیمت این ارز دیجیتال صحبت کرد.

ویز اظهار داشت که قیمت بیت کوین برای ماینینگ، امنیت و زیرساخت های این ارز دیجیتال بسیار بحرانی است و افزود که این نقطه بحرانی بسیار پایین تر از نقطه فعلی بازار است. وی همچنین اضافه کرد که ساتوشی ناکاماتو، خالق بیت کوین، سیستم این ارز را خوب طراحی کرد، که بیانگر آن است ماینینگ فوق العاده سودآور بوده اما پول بدون زحمت برای هیچکس وجود ندارد. او همچنین درباره نصف شدن جایزه بیت کوین صحبت کرد که در بیت کوین جایزه استخراج بلاک هر ۴ سال نصف می شود. او گفت:

من این را موضوع اینگونه نگاه می کنم که این نصف شدن جایزه هر چهار سال یکبار اتفاق می افتد. هر بار که این اتفاق کمتر از چهار سال رخ دهد به این معناست که مردم این ارز را می شناسند و ماینینگ بیش از حد محبوب است. آخرین نصف شدن جایزه در ماه جولای رخ داد و نصف شدن جایزه فعلی قرار بود در ماه می اتفاق افتد. می دانم که تیم احمق بیت کوین کش باعث کندی این روند شد. اگر ماینینگ های زیادی غیرفعال شوند، تجارت هش کاهش می یابد.

او همچنین در ادامه اظهار داشت که اگر نصف شدن جایزه کمتر از چهار سال رخ دهد، دیگر جای شکایتی نیست که هزینه ماینینگ بیش از قیمت بیت کوین خواهد بود. ویز در ادامه اذعان کرد که هنوز دلایل زیادی برای ماینینگ بیت کوین وجود دارد. وی همچنین توضیح داد:

من مشکل بزرگی در این اتفاق نمی بینم. مکان های زیادی وجود دارد که شما می توانید با هزینه برق بسیار ارزان و یا حتی برق رایگان در برخی کشورها عمل ماینینگ خود را انجام دهید. من نگران این وضعیت و حتی سناریوهای بدتر از این نیستم که افرادی مانند من و لیا و جیاکومو ماینینگ را همراه با ضرر انجام دهیم. زیرا بیت کوین برای ما بسیار مهم است و من فکر می کنم این امر در آینده باعث غیرمتمرکز شدن بیت کوین می شود نه متمرکز شدن آن.

این بدان دلیل است که تمام بازیکنان و مهره های اصلی از بازار بیرون می آیند و افراد معمولی که  پول غیرمتمرکز برای آنها اهمیت دارد ماینینگ را آغاز می کنند.

منبع
ambcrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا