اخبار خارجی

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین؛ چهارشنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۱

روز گذشته پس از اعلام شاخص قیمت مصرف کننده در آمریکا در ماه آگوست (مرداد)، قیمت بیت کوین و دیگر دارایی‌های پرریسک با ریزش شدیدی مواجه شد. سقوط قیمت بیت کوین باعث شده تا بسیاری در رابطه با روند صعودی اخیر تردید کنند و دوباره دیدی نزولی به بازار داشته باشند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از بی‌این‌کریپتو، در روند صعودی اخیر، بیت کوین به اوج ۲۲،۷۹۹ دلاری رسید و از سطح ۰.۶۱۸ فیبوناچی اصلاحی حرکت نزولی پیشین خود فراتر رفت. همچنین این صعود باعث شد تا خط حمایتی کانال صعودی قبلی مجددا بازیابی شود.

با این حال، بیت کوین در حفظ وضعیت خود چندان موفق نبود و همان روز با کندل قرمز بزرگی به ۱۹،۸۶۰ دلار سقوط کرد. با این سقوط، سطح ۰.۶۱۸ فیبوناچی اصلاحی و خط حمایت کانال صعودی قبلی به عنوان مقاومت در مسیر راه بیت کوین باقی ماندند.

در صورتی که حرکت نزولی بیت کوین ادامه داشته باشد، احتمالا تا نزدیک‌ترین حمایت خود در حوالی ۱۹،۰۰۰ دلار کاهش خواهد یافت.

نمودار بیت کوین تایم فریم روزانه
نمودار بیت کوین تایم فریم روزانه – منبع: TradingView

صعود اخیر از ۷ سپتامبر (۱۶ شهریور)، به وضوح شبیه یک حرکت صعودی پنج موجی است. بنابراین، منطقی است ریزش اخیر را بخشی از امواج اصلاحی A-B-C الیوت در نظر بگیریم. البته شدت ریزش اخیر و سقوط تا سطح حمایتی ۰.۶۱۸ اصلاحی فیبوناچی (خط سیاه رنگ) تردیدهایی را در این باره ایجاد کرده است.

از آنجایی که هنوز موج‌های طولانی‌مدت زیادی باقی مانده‌اند، نمی‌توان از تحلیل تعداد امواج اخیر چیزی را پیش‌بینی کرد.

با این حال، سناریو احتمالی قوی‌تر برای بیت کوین پیش از افتی دیگر، افزایش تا سطوح مقاومت ۰.۵ تا ۰.۶۱۸ فیبوناچی اصلاحی است. مقاومت‌ مذکور در ناحیه ۲۱،۳۰۰ تا ۲۱،۶۶۰ دلار قرار دارد.

نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ ساعته
نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ ساعته – منبع: TradingView

دامیننس بیت کوین

دیروز پس از ریزش شدید قیمت بیت کوین، نرخ دامیننس بیت کوین بر بازار نیز به شدت کاهش یافت. با این حال، با وجود این ریزش، به نظر می‌رسد دامیننس بیت کوین از خط مقاومت نزولی خود خارج شده و شاخص قدرت نسبی روزانه آن نیز به بالای ۵۰ رسیده است.

هر دو این‌ها نشانه‌هایی از روندهای صعودی احتمالی در نظر گرفته می‌شوند و از صعود دامیننس بیت کوین به ۴۳.۷۰، همتراز با سطح ۰.۵ فیبوناچی اصلاحی حمایت می‌کنند.

نمودار دامیننس بیت کوین تایم فریم روزانه
نمودار دامیننس بیت کوین تایم فریم روزانه – منبع: TradingView

نمودار هفتگی دامیننس بیت کوین نیز این سناریو را تایید می‌کند. بر اساس این نمودار، دامیننس در حال حاضر در محدوده حمایت طولانی‌مدت ۴۰.۵۰ درصدی قرار دارد و کندل صعودی در این تایم فریم تشکیل داده است. علاوه بر این، واگرایی صعودی قابل توجهی در RSI هفتگی وجود دارد که با داده‌های مربوط به تایم فریم روزانه همخوانی دارد.

نمودار دامیننس بیت کوین تایم فریم هفتگی
نمودار دامیننس بیت کوین تایم فریم هفتگی – منبع: TradingView
این مطلب تنها ترجمه تحلیل منبع خبر است و به هیچ عنوان توصیه خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها نیست.
  • مقاومت‌های مهم قیمت بیت کوین در تحلیل نمودار یک ساعته BTC/USDT در کجا قرار دارد؟

بررسی این تایم فریم با امواج الیوت نشان می‌دهد که بیت کوین با سطح مقاومتی در ناحیه ۲۱،۳۰۰ تا ۲۱،۶۶۰ دلار قرار دارد.

منبع
beincrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا