اخبار بلاکچین

پیشنهاد حاکمیتی بیت دائو برای تغییر برند پلتفرم به Mantle؛ چه تغییراتی در راه است؟

پیشنهادی اخیرا در جامعه حاکمیتی بیت دائو (BitDAO) با عنوان «یک برند، یک توکن» مطرح شده که طی آن، توکن فعلی این پلتفرم با نام BIT با توکن جدیدی جایگزین و نام این پلتفرم به منتل (Mantle) تغییر خواهد کرد. برای رای‌گیری این پیشنهاد از پلتفرم رای‌گیری حاکمیتی اسنپ شات (Snapshot) استفاده می‌شود.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش کوین تلگراف، بر اساس پیشنهاد BIP-21، نام برند اکوسیستم بیت دائو، با ثابت ماندن فرآیندهای حاکمیتی و مدیریت خزانه به منتل (Mantle) تغییر خواهد کرد. علاوه بر این، پس از تصویب این پیشنهاد، هولدرهای توکن BIT طی فرآیندی توکن‌های خود را با توکن‌های جدید عوض خواهند کرد.

به نظر می‌رسد بیت دائو در حال برداشتن گام‌های استراتژیکی برای راه‌اندازی شبکه اصلی منتل، راهکار لایه ۲ بهبود مقیاس‌پذیری در شبکه اتریوم است. پیش‌بینی می‌شود این شبکه طی هفته‌های آتی راه‌اندازی شود. پلتفرم بیت دائو توسط صرافی ارز دیجیتال بای‌بیت و شرکت‌های سرمایه‌گذاری Pantera Capital، Dragonfly و Peter Thiel پشتیبانی می‌شود.

بر اساس این پیشنهاد، فرآیند تبدیل توکن‌ها با حفظ حقوق حاکمیتی و سایر منافع، با نرخ ثابتی برای تمامی کاربران انجام خواهد شد. این فرآیند به صورت تدریجی و با روش‌های مختلفی طبق جدول زمانی که متعاقبا منتشر می‌شود، انجام خواهد شد.

پیشنهاد BIP-21 بیت دائو برای تغییر نام این پلتفرم به Mantle
پیشنهاد BIP-21 بیت دائو برای تغییر نام این پلتفرم به Mantle – منبع: توییتر Mantle

قوانین و نسبت‌های تبدیل توکن‌های قدیم به جدید برای تمامی هولدرها به طور یکسان اعمال می‌شود و هولدرها لازم نیست هیچ کاری پیش از آن انجام دهند. در صورت تایید پیشنهاد BIP-21، جزئیات مربوط به طرح‌های فرآیند تبدیل توکن قدیمی به جدید به بحث گذاشته خواهد شد.

به گفته بیت دائو، هدف از تغییر برند این پلتفرم، کاهش پیچیدگی این اکوسیستم و ساده‌سازی نحوه ارزش‌گذاری توکن BIT است. در این پیشنهاد آمده است:

در مورد اینکه ارزش توکن BIT باید به حاکمیت پلتفرم یا محصولات آن و یا ترکیبی از هردو نسبت داده شود، سردرگمی وجود دارد.

بیت دائو تصمیم دارد همزمان با تغییر توکن حاکمیتی، تغییراتی در توکنومیکس خود اعمال کند. به این ترتیب تمامی برنامه‌های وستینگی که از زمان راه‌اندازی این پلتفرم در سال ۲۰۲۱ وجود دارد حذف خواهد شد. در دنیای کریپتو، به آزادسازی ارزهای دیجیتال طی یک برنامه زمانی معین وستینگ گفته می‌شود.

رای‌گیری برای تغییر برند بیت دائو تا ۱۹ مه (۲۹ اردیبهشت) ادامه خواهد داشت. تاکنون این پیشنهاد با ۲۵ میلیون توکن BIT، حمایت ۱۰۰ درصدی جامعه حاکمیتی بیت دائو را به خود جلب کرده است.

یکی از اعضای بیت دائو در پستی نوشت:

ادغام برندها پیش از راه‌اندازی شبکه اصلی منتل حرکت استراتژیکی است که به ساخت هویت یکپارچه برای اکوسیستم کمک می‌کند. چنین اتفاقی تضمین می‌کند ارزش توکن‌های کاربران، توسعه‌دهندگان و هولدرها وابسته به نام تجاری منتل مشخص می‌شود.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا