اخبار بلاکچیناخبار آلتکوین

شبکه اصلی راهکار لایه ۲ زنجیره BNB به نام opBNB راه‌اندازی شد

تیم توسعه‌دهنده زنجیره بی‌ان‌بی (BNB Chain) اعلام کرد راه‌اندازی شبکه اصلی اوپی ‌بی‌ان‌بی (opBNB) با موفقیت انجام شده است. opBNB یک راهکار لایه ۲ است که برای بهبود مقیاس‌پذیری اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز توسعه یافته است.

به نقل از دبلاک، تیم مذکور تاکید کرده است راه‌اندازی شبکه اصلی opBNB بعد از یک مرحله آزمایشی جامع انجام شده تا از عملکرد آن اطمینان حاصل گردد. این راهکار لایه ۲ با استفاده از بسته نرم‌افزاری شبکه آپتیمیزم، یعنی «OP Stack» راه‌اندازی شده و به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز و سازگار با اتریوم خود را روی یک لایه برون‌زنجیره‌ای (Off Chain) مستقر کنند.

امنیت این لایه توسط بی‌ان‌بی اسمارت چین (BNB Smart Chain) و با استفاده از فناوری رول‌آپ آپتیمیزم تامین می‌شود. هدف نهایی opBNB هم این است که به افزایش سرعت تراکنش و کاهش هزینه‌های اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز کمک کند.

همان طور که پیش از این گزارش کردیم، تیم توسعه‌دهنده opBNB مرحله تست نت آن را در ماه ژوئن (خرداد) به اتمام رساند و نسخه محدود آن را هم در ماه آگوست (مرداد) راه‌اندازی کرد تا بعضی از ارائه‌دهندگان زیرساخت‌ها بتوانند از آن استفاده کنند. عرضه نهایی این محصول در ۱۳ سپتامبر (۲۲ شهریور) انجام شده است.

opBNB مرحله تست نت را به پایان رسانده است

آرنو بائر (Arno Bauer)، یکی از کارمندان ارشد بی‌ان‌بی چین، گفته است:

مقیاس‌پذیری و امنیت اولویت‌های اصلی اوپی ‌بی‌ان‌بی هستند. ما قبل از راه‌اندازی شبکه اصلی opBNB برای عموم مردم، از شاخص‌های سختگیرانه‌ای برای بررسی آن استفاده کردیم.

opBNB بخشی از اکوسیستم بی‌ان‌بی چین است که از پنج شبکه مجزا تشکیل می‌شود. این ۵ شبکه عبارت‌اند از:

  • BNB Smart Chain
  • یک بلاکچین لایه ۱ سازگار با ماشین مجازی اتریوم (EVM)
  • راه‌حل‌های لایه دوم اوپی ‌بی‌ان‌بی و zkBNB
  • BNB Beacon Chain که به‌عنوان لایه استیکینگ و حاکمیتی این اکوسیستم عمل می‌کند.
  • BNB Greenfield که به‌عنوان شبکه ذخیره‌سازی داده‌ها عمل می‌کند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا