تحلیل تکنیکالاخبار آلتکویناخبار بیت کوین

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، کاردانو، آربیتروم، لیدو و اتم؛ ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲

به دنبال عملکرد ضعیف بیت کوین، قیمت برخی از آلت کوین‌ها نیز کاهش یافته که بیانگر حاکم شدن احساسات نزولی در بازار است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش کوین تلگراف، بازگشت قیمت بیت کوین در تاریخ ۱۲ مه (۲۲ اردیبهشت) امید زیادی را در میان جامعه رمزارزها ایجاد کرده است. با این حال، همه تحلیلگران نسبت به این جهش خوش‌بین نیستند. به عنوان مثال، حساب توییتری متریال ایندیکیترز (Material Indicators) معتقد است در چنین وضعیتی باید محتاط بود.

به گفته متریال ایندیکیترز، نبود پیشنهاد خرید قوی از سوی نهنگ‌ها در سطوح پایین‌تر نشانه‌ای نگران‌کننده است. این پلتفرم تحلیلی معتقد است در صورتی که قیمت بیت کوین همچنان پایین‌تر از میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای خود بماند، چشم‌انداز صعودی بی‌اعتبار خواهد شد.

انتظار می‌رود طی چند روز آینده، پیشرفت در مذاکرات مربوط به افزایش سقف بدهی بین رهبران کنگره آمریکا و کاخ سفید به تیتر نخست رسانه‌ها تبدیل شود. ترس از نکول احتمالی دولت آمریکا و عدم اطمینان ممکن است روند صعودی بازارهای سهام را تا حدودی متوقف کند. با این حال، پیش‌بینی تاثیر این اتفاق بر بازار رمزارزها مقداری دشوار است. برای مطالعه بیشتر در این خصوص این تحلیل را مطالعه کنید.

فاز اصلاحی بیت کوین آغاز شده و بیشتر آلت کوین‌ها نیز به زیر سطح حمایتی خود سقوط کرده‌اند. در حال حاضر، تنها تعداد کمی از ارزهای دیجیتال عملکرد قابل قبولی از خود نشان داده‌اند. در ادامه، تحلیل بیت کوین، کاردانو، کازماس، لیدو و آربیتروم را بررسی می‌کنیم.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

سایه بلند روی کندل ۱۲ مه در نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ روزه از خرید در کف تهاجمی در حوالی خط گردن الگوی سر و شانه معکوس خبر می‌دهد.

نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

در حال حاضر، خریداران به دنبال بازگشت قیمت به مثلث مشخص شده در نمودار هستند، با این حال، ممکن است با مقاومت شدید خرس‌ها (فروشندگان) مواجه شوند. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در حوالی ۲۷،۹۵۹ دلار و شاخص قدرت نسبی (RSI) زیر ۴۱ نشان می‌دهد کفه بازار کمی به نفع خرس‌ها است.

در صورتی که قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه پایین‌تر برود، خرس‌ها برای کاهش بیشتر به زیر ۲۵،۲۵۰ دلار تلاش خواهند کرد. در صورت تحقق این پیش‌بینی، احتمالا فشار فروش تشدید می‌شود و قیمت تا ۲۰،۰۰۰ دلار سقوط خواهد کرد.

در جهت صعودی، در صورتی که گاو‌ها (خریداران) بخواهند دوباره بر بازار مسلط شوند، ابتدا باید خط مقاومت مشخص شده در نمودار را به سمت بالا بشکنند. در ادامه بیت کوین ممکن است مقاومت ۳۱،۰۰۰ دلاری را دوباره آزمایش کند.

نمودار بیت کوین تایم فریم ۴ ساعته - منبع: TradingView
نمودار بیت کوین تایم فریم ۴ ساعته – منبع: TradingView

در تایم فریم ۴ ساعته، مقاومتی که همتراز با میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بود با موفقیت به سمت بالا شکسته شده است که نشان می‌دهد خریداران به دنبال تسلط دوباره بر بازار هستند. در ادامه، قیمت ممکن است ابتدا به سراغ میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه و سپس ۲۸،۴۰۰ دلار برود.

در سمت مقابل، در صورت کاهش قیمت از سطوح فعلی، خط حمایت مثلث مشخص شده به مقاومت تبدیل خواهد شد. در ادامه ممکن است بیت کوین تا حمایت ۲۵،۲۵۰ دلاری کاهش یابد.

بیشتر بخوایند: بررسی تکنیکال سقوط قیمت بیت کوین؛ حمایت کلیدی هنوز از دست نرفته است

تحلیل تکنیکال قیمت کاردانو

قیمت کاردانو در تاریخ ۱۱ مه (۲۱ اردیبهشت) پس از آزمایش خط روند صعودی افزایش یافت که از تقاضای بالای خریداران در کف خبر می‌دهد.

نمودار کاردانو تایم فریم ۱ روزه - منبع:‌ TradingView
نمودار کاردانو تایم فریم ۱ روزه – منبع:‌ TradingView

در ادامه، خریداران برای افزایش قیمت تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در حوالی ۰.۳۸ دلار تلاش خواهند کرد. در صورت شکسته شدن این محدوده، قیمت ADA ممکن است تا خط گردن الگوی سر و شانه معکوس افزایش یابد و احتمالا در این سطح شاهد تقابل خریداران و فروشندگان خواهیم بود.

سناریوی دیگر این است که قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد و دوباره خط روند صعودی را آزمایش کند. آزمایش دوباره این سطح حمایتی در فواصل زمانی کوتاه باعث تضعیف آن می‌شود و ممکن است راه را برای ریزش احتمالی تا ۰.۳۰ دلار باز کند.

نمودار کاردانو تایم فریم ۴ ساعته - منبع: TradingView
نمودار کاردانو تایم فریم ۴ ساعته – منبع: TradingView

در تایم فریم ۴ ساعته، قیمت کاردانو از میانگین‌های متحرک خود فراتر رفته و افزایش تدریجی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و همچین قرار گرفتن RSI در محدوده مثبت از بازگشت خریداران به بازار خبر می‌دهد.

در صورت شکسته شدن مقاومت سربار در محدوده ۰.۳۷ دلار، کاردانو می‌تواند تا ۰.۴۰ و ۰.۴۲ دلار افزایش یابد. در سمت مقابل، در صورتی که قیمت از مقاومت ۰.۳۷ دلاری پس زده شود، احتمالا شاهد ریزش تا خط روند صعودی خواهیم بود.

تحلیل تکنیکال قیمت اتم

قیمت اتم پس از آزمایش حمایت ۱۰.۲۰ دلاری در تاریخ ۱۰ مه (۲۰ اردیبهشت)، افزایش یافت. این اتفاق نشان می‌دهد گاوها در حال خرید در کف هستند.

نمودار کازماس تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار کازماس تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

در حال حاضر، فروشندگان به دنبال توقف رالی اتم حوالی میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۱۱.۲۸ دلار) هستند. با این حال، کفه بازار به نفع خریداران است که احتمال شکسته شدن میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه به سمت بالا را افزایش می‌دهد. در این صورت، احتمالا رمزارز بومی شبکه کازموس تا خط روند نزولی مشخص شده در نمودار صعود می‌کند.

خط روند نزولی مذکور سطح بسیار مهمی برای خرس‌ها به شمار می‌رود و در صورتی که به سمت بالا شکسته شود، الگوی مثلثی نزولی در نمودار اتم بی‌اعتبار خواهد شد.

همزمان با پیش‌بینی صعودی، باید نیم نگاهی به حمایت ۱۰.۲۰ دلاری نیز داشته باشیم. در صورتی که این حمایت از دست برود، الگوی مثلث نزولی مذکور تکمیل می‌شود و در ادامه قیمت ATOM ممکن است تا ۸.۵۰ دلار سقوط کند.

نمودار کازماس تایم فریم ۴ ساعته - منبع: TradingView
نمودار کازماس تایم فریم ۴ ساعته – منبع: TradingView

تحلیل نمودار اتم در تایم فریم ۴ ساعته حاکی از فشار فروش احتمالی همزمان با افزایش قیمت است. با این حال، پرایس اکشن کازماس در حال تشکیل الگوی سر و شانه معکوس است و در صورتی که قیمت از ۱۱.۳۰ دلار فراتر برود این الگو تکمیل می‌شود. در ادامه، قیمت ممکن است تا ۱۲ دلار و ۱۲.۵۰ دلار صعود کند.

در سمت دیگر، در صورت کاهش قیمت به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه، می‌توان گفت خرس‌ها کنترل بازار را به دست گرفته‌اند. در ادامه قیمت ممکن است تا حمایت مهم ۱۰.۲۰ دلاری کاهش یابد. در این صورت، احتمالا برای مدت طولانی شاهد نوسان قیمت بین محدوده ۱۰.۲۰ تا ۱۱.۳۰ دلاری خواهیم بود.

تحلیل تکنیکال قیمت لیدو (LDO)

قیمت لیدو پس از سقوط تا حمایت ۱.۶۰ دلاری، بار دیگر افزایش یافته و به مقاومت سربار در ناحیه میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱.۹۵ دلار) رسیده است.

نمودار لیدو تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار لیدو تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

فروشندگان احتمالا از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه محافظت خواهند کرد. با این حال، در صورت شکسته شدن این مقاومت، قیمت LDO می‌تواند تا خط روند نزولی مشخص شده در نمودار صعود کند. در این سطح احتمالا شاهد تشدید فشار فروش از جانب خرس‌ها خواهیم بود.

در ادامه، در صورتی که خریداران از کاهش احتمالی قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه جلوگیری کنند، می‌توان گفت احساسات معامله‌گران از فروش در زمان افزایش قیمت به خرید در زمان ریزش قیمت تغییر کرده است. چنین سناریویی راه را برای بهبود قیمت و شکسته شدن خط روند نزولی به سمت بالا باز می‌کند.

در سمت مقابل، در صورتی که خرس‌ها قیمت را به زیر ۱.۶۰ دلار کاهش دهند، روند نزولی دوباره از سر گرفته خواهد شد.

نمودار لیدو تایم فریم ۴ ساعته - منبع: TradingView
نمودار لیدو تایم فریم ۴ ساعته – منبع: TradingView

با توجه به تایم فریم ۴ ساعته، خریداران در تلاشند تا قیمت را به بالای مقاومت سربار ۱.۹۸ دلاری برسانند. در صورت موفقیت، الگوی کف دو قلو با هدف ۲.۳۹ دلار در نمودار تکمیل می‌شود. در صورت عبور لیدو از هدف ۲.۳۹ دلاری، قیمت ممکن است تا ۲.۶۰ دلار صعود کند.

در سمت دیگر، در صورت کاهش قیمت از سطوح فعلی یا پس زده شدن از مقاومت ۱.۹۸ دلاری و سقوط آن به زیر میانگین‌های متحرک، قیمت ممکن است برای مدتی بین ۱.۵۷ تا ۱.۹۸ دلار نوسان کند.

تحلیل تکنیکال قیمت آربیتروم (ARB)

آربیتروم در حوالی محدوده مهم ۱ دلاری حمایت خود را پیدا کرده است و این نشان می‌دهد گاوها به شدت در حال خرید در کف هستند.

نمودار آربیتروم تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار آربیتروم تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

در حال حاضر، فروشندگان به دنبال توقف افزایش قیمت آربیتروم در حوالی ۱.۲۰ دلار هستند. با این حال، بالا بودن فشار خرید احتمال شکسته شدن ۱.۲۰ دلار را افزایش می‌دهد. در این صورت قیمت می‌تواند تا ۱.۴۰ دلار و سپس تا ۱.۵۰ دلار صعود کند.

در صورت کاهش شدید قیمت از محدوده ۱.۲۰ دلاری، پیش‌بینی صعودی در کوتاه‌مدت بی‌اعتبار می‌شود. در نتیجه احتمالا برای چند روز شاهد نوسان آربیتروم بین ۱ تا ۱.۲۰ دلار خواهیم بود.

نمودار آربیتروم تایم فریم ۴ ساعته - منبع: TradingView
نمودار آربیتروم تایم فریم ۴ ساعته – منبع: TradingView

در تایم فریم ۴ ساعته، میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه شروع به افزایش کرده و RSI نیز به محدوده مثبت وارد شده که حاکی از کاهش فشار فروش است. خریداران به دنبال این هستند تا قیمت از ۱.۲۰ دلار فراتر برود. در این صورت، الگوی کف دو قلویی با هدف ۱.۳۵ دلار در نمودار آربیتروم تکمیل می‌شود.

در سمت مقابل اما، در صورتی که قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد، ممکن است تا ۱.۰۵ و سپس ۱ دلار سقوط کند. چنین اتفاقی می‌تواند باعث از سر گرفته شدن روند نزولی شود.

  • مهم‌ترین حمایت‌ها و مقاومت‌های بیت کوین در کجا قرار دارند؟

مقاومت‌های ۲۷٬۹۵۹ دلاری و ۲۸٬۴۰۰ دلاری در حال حاضر پیش‌روی ارز دیجیتال بیت کوین قرار دارند. از سوی دیگر BTC با سطح ۲۵٬۲۵۰ دلاری حمایت می‌شود که در صورت از دست رفتن آن امکان سقوط قیمت تا ۲۰٬۰۰۰ دلار وجود دارد.

  • چه عاملی مانع رشد قیمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال است؟

در حال حاضر شرایط اقتصاد کلان از جمله درگیری‌های سیاسی برای افزایش سقف بدهی دولت آمریکا و همچنین مسائل قانون‌گذاری حوزه کریپتو در هاله‌ای از ابهام قرار دارند و می‌توانند موجب نوسان قیمت شوند.

این مطلب تنها ترجمه‌ای از تحلیل منبع است و به هیچ عنوان توصیه خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها نیست.

به نظر شما کدام یک از رمزارزها می‌تواند روند قیمتی بهتری داشته باشد؟ اگر قیمت بیت کوین کاهش یابد کدام رمزارز می‌تواند در برابر کاهش بیشتر مقاومت کند؟ نظراات خود را با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا