اخبار آلتکویناخبار اتریوماخبار بلاکچیناخبار بیت کویناخبار عمومی

جدیدترین رتبه بندی پروژه های کریپتویی توسط چین منتشر شد!

مرکز اطلاعات و توسعه صنعت چین، آخرین رتبه بندی پروژه های کریپتویی را منتشر کرد. نکته قابل توجه در این رنکیگ، حضور ترون در جایگاه دوم و بهبود یافتن رتبه بیت کوین نسبت به اعلام قبلی این مرکز است. مرکز اطلاعات و توسعه صنعت چین که زیر نظر وزارتخانه صنعت و فناوری اطلاعات چین فعالیت می کند، برای دهمین بار رتبه بندی پروژه های کریپتویی را در روز سه شنبه ۲۶ فبریه ۲۰۱۹ اعلام کرد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

رتبه بندی پروژه های کریپتویی، اضافه شدن ترون

نکته جالب توجه اینجاست که این مرکز در سال ۲۰۱۹ برای بار دوم رتبه بندی پروژه های کریپتویی را اعلام می کند. در رتبه بندی پروژه های کریپتویی، ۳۵ پروژه مورد ارزیابی قرار گرفتند و پروژه ترون در این رتبه بندی به تازگی اضافه شده است. در این رتبه بندی پروژه ایاس توانسته رتبه اول خود را حفظ کند و ترون جایگاه دوم را که قبلا در اختیار اتریوم بود، تصاحب کرده است. بر اساس رتبه بندی پروژه های کریپتویی این مرکز، اتریوم در جایگاه سوم و بیت کوین در جایگاه سیزدهم قرار دارد. بیت کوین کش نسبت به رتبه بندی پروژه های کریپتویی که در ماه قبل اعلام شد، یک پله صعود کرده و در حال حاضر در جایگاه بیست و هفتم قرار دارد. جایگاه این ارز دیجیتالی در رتبه بندی قبلی بیست و هشتم بود که این موضوع نشان دهنده رشد آرام این پروژه است.

رتبه بندی پروژه های کریپتویی را می توانید در تصویر زیر مشاهده کنید.

رتبه بندی پروژه های کریپتویی

پروژه ترون را می توان تازه وارد قلم داد کرد، تازه واردی که در ماه می سال گذشته راه اندازی شد که در واقع یک بلاکچین عمومی با پتانسیل انجام تعداد زیادتر تراکنش در ثانیه نسبت رقبای خود، اتریوم و ایاس است. ترون همانند رقبای خود از قرارداد های هوشمند پشتیبانی می کند و برنامه های غیر متمرکز زیادی بر روی پلتفرم آن راه اندازی شده است که اخیرا جاستین سان، خالق ترون اعلام کرد که تعداد کاربران این برنامه ها تقریبا ۲.۵ برابر کاربران برنامه های غیر متمرکز اتریوم است.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، ترون توانسته امتیاز ۱۴۵.۶ را در رتبه بندی پروژه های کریپتویی به دست آورد که اختلاف آن با ایاس در این ارزیابی بسیار ناچیز است.

فاکتورهای امتیازدهی

مرکز اطلاعات و توسعه صنعت چین برای رتبه بندی پروژه های کریپتویی ۳ فاکتور تکنولوژی پایه، کاربردی بودن و خلاقیت را در نظر گرفته است. البته در این رتبه بندی شاخص خلاقیت تاثیر بیشتری در امتیاز نهایی داشته است. نانو، ورج و Qtum از جمله پروژه هایی هستند که در این رتبه بندی نسبت به سری قبل رشد قابل توجهی داشتند.

اگر این رتبه بندی بر اساس فاکتور تکنولوژی پایه صورت بگیرد، به ترتیب پروژه های ایاس، ترون، Bitshares و Gxchain و نانو جایگاه اول تا پنجم را به خود اختصاص می دهند. در این فاکتور در درجه اول تحقق فنی بلاکچین و در درجات بعدی عملکرد، امنیت و غیر متمرکز بودن مورد ارزیابی قرار گرفته است.

اگر این رتبه بندی بر اساس فاکتور کاربردی بودن صورت بگیرد، به ترتیب پروژه های اتریوم، نئو، Nebulas و ترون و آنتولوژی جایگاه اول تا پنجم را به خود اختصاص می دهند. در این فاکتور، قابلیت پشتیبانی بلاکچین از برنامه های عملی از جمله اعطای گره و برنامه های کیف پول، همچنین پشتیبانی از توسعه و اجرای برنامه ها مورد ارزیابی قرار گرفته است.

اگر این رتبه بندی بر اساس فاکتور خلاقیت صورت بگیرد، به ترتیب پروژه های بیت کوین، اتریوم، ایاس و لیسک و ترون جایگاه اول تا پنجم را به خود اختصاص می دهند. در این فاکتور، تعداد برنامه نویس های توسعه دهنده، به روز رسانی کد مورد ارزیابی قرار گرفته است.

نظر شما در مورد رتبه بندی پروژه های کریپتویی که توسط مرکز اطلاعات و توسعه صنعت چین منتشر شده است، چیست؟

منبع
news.bitcoin

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا