متوسط سرمایه گذاری

گزارش جذب سرمایه ۶ تا ۱۲ شهریور؛ کاهش چشمگیر میزان سرمایه‌گذاری در سه هفته گذشته

هر فردی برای سرمایه‌گذاری معیارهای خود را دارد. ما همیشه توصیه می‌کنیم که ترکیبی از چند شاخص و معیار را در بستن سبد سرمایه‌گذاری لحاظ کنید. یکی از فاکتورها که در شناسایی پروژه‌های جدید به شما کمک می‌کند، پرتفولیوی VCها و شرکت‌های بزرگ است. در گزارش هفتگی میهن بلاکچین با پروژه‌هایی که موفق به جذب سرمایه و تامین مالی شده‌اند، آشنا می‌شوید. شما در حال مطالعه شماره دهم هستید و شماره نهم گزارش را می‌توانید از لینک زیر مطالعه کنید.

توجه داشته باشید که سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ یا جذب سرمایه سنگین، ضامن موفقیت یک پروژه نیست و تعداد کمی از پروژه‌هایی که در گزارش می‌بینید، به موفقیت می‌رسند و برای سرمایه‌گذاران سودآور هستند.

گزارش جذب سرمایه پروژه‌های کریپتویی (۶ تا ۱۲ شهریور)

گزارش جذب سرمایه پروژه‌های کریپتویی (۶ تا ۱۲ شهریور)

همانظور که از مبالغ تصویر بالا مشخص است، این هفته هم مانند دو هفته قبل‌ با افت سنگین میزان سرمایه‌گذاری مواجه بودیم. بیشترین مبلغ اعلام‌شده در این هفته ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار و متعلق به سرویس بلاکچینی DeForm است. تفکیک حوزه فعالیت ۱۰ پروژه برتر این هفته به صورت زیر است:

همچنین راند سرمایه‌گذاری ۴ مورد از پروژه‌ها نامشخص است و اکثریت در مراحل Seed و Pre-seed سرمایه جذب کرده‌اند. در بین سرمایه‌گذاران هم نام‌های معروفی مانند Coinbase Ventures و DragonFly Capital به چشم می‌خورد.

۱- دی فورم (DeForm)؛ ۴.۶ میلیون دلار

«راحت‌ترین راه برای ساخت فرم‌های وب.۳» این اولین جمله‌ای است که هنگام باز کردن سایت DeForm به چشم می‌خورد. ساخت لیست افراد مجاز (مثلا برای دریافت ایردراپ یا دسترسی به سرویسی خاص)، جمع‌آوری بازخورد کاربران از پروژه، کمپین مارکتینگ، ثبت نام هکاتون و فرم درخواست کمک‌هزینه از کارهایی است که با دی فورم می‌توانید انجام دهید. جذب سرمایه ۴.۶ میلیون دلاری این پروژه به منظور توسعه یک CRM بومی کریپتویی برای گسترش استراتژی‌های بازاریابی صورت گرفته است.

۲- فرست میت (FirstMate)؛ ۳.۷۵ میلیون دلار

فرست میت استارتاپی است که به سازندگان NFT کمک می‌کند تا مارکت پلیس خود را راه‌اندازی کنند. سازندگان فارغ از اینکه توکن را کجا مینت کردند، می‌توانند آثار خود را در فرست میت لیست کنند و کارمزد رویالتی (Royalty Fee) را نیز به روال قبل دریافت کنند. First Mate در سال ۲۰۲۲ توسط کارمندان سابق اینستاگرام و والمارت راه‌اندازی شد و تاکنون مارکت‌پلیس‌هایی را به نمایندگی از Bankless، Gmoney’s 9dcc، FELT Zine و Sound.xyz راه‌اندازی کرده است.

۳- استروم نتورک (Stroom Network)؛ ۳.۵ میلیون دلار

استروم نتورک یک پلتفرم لیکویید استیکینگ است که به هولدرهای بیت کوین امکان استفاده از دارایی را در شبکه‌های اتریوم و لایتنینگ می‌دهد. کاربران می‌توانند از توکن رپد بیت کوین در شبکه لایتنینگ و از lnBTC برای مشارکت در فرصت‌های ییلدفارمینگ اتریوم استفاده کنند.

۴- آیرون میل (IronMill)؛ ۲.۶ میلیون دلار

آیرون میل یک شرکت نرم‌افزاری است که از تکنولوژی اثبات با دانش صفر برای تایید صحت و دقت داده‌ها در عین حفظ حریم خصوصی استفاده می‌کند. محصول شاخص آن‌ها اکساید (Oxide) نام دارد و توسعه‌دهندگان را قادر می‌سازد تا مدارها و الگوریتم‌های دانش صفر را در اپلیکیشن‌های خود پیاده‌سازی کنند. جذب سرمایه ۲.۶ میلیون‌ دلاری به رهبری gumi Cryptos عمدتا به منظور شناساندن راهکارهای آیرون میل و محصولات آن به صنعت کریپتو صورت گرفته است.

۵- بیلدر دائو (BuidlerDAO)؛ ۲ میلیون دلار

بیلدر دائو خود را شبکه‌ای برای پروژه‌ها و افراد مستعد در وب.۳ معرفی می‌کند. BuilderDAO در زمینه آموزش، تحقیق و رشد پروژه‌های نسل سوم وب و ایجاد فضایی برای اشتراک‌گذاری ایده‌ها و همفکری فعالیت می‌کند. بیلدر دائو هم‌اکنون چندین Guild در زمینه‌های پرورش، آموزش، تکنولوژی، عملیات و تحقیقات دارد. برای اطلاعات بیشتر درباره عملکرد این پروژه به این صفحه مراجعه کنید.

۶. سایر پروژه‌ها

از بقیه پروژه‌هایی که این هفته موفق به جذب سرمایه شدند، دو مورد در زمینه حوزه دیفای و بقیه به ترتیب در حوزه‌های خدمات بلاکچینی، زیرساخت و شبکه اجتماعی فعالیت می‌کنند. در میان سرمایه‌گذاران هم VCهای قدرتمند و طراز اول به چشم نمی‌خورند، اما بنابر داده‌های کریپتورنک، شرکت DWF Labs (جز VCهای مرتبه دوم) در شش ماهه گذشته روی ۲۹ پروژه سرمایه‌گذاری کرده است.

پروژهسرمایه جذب‌شدهحوزه فعالیتراند سرمایه‌گذار
Tako Protocol۲ میلیون دلارخدمات بلاکچینیPre SeedDWF Labs , Mask Network , Signum Capital , UOB Venture , RSS3 , AC Capital , Smrti Lab , HashBrown Research 
Coral Finance۰.۵ میلیون دلاردیفایUnknownMomentum Capital
GPU.Net۰.۵ میلیون دلارزیرساختUnknownMomentum 6 , AlphablockZ
ProsperExUnknownدیفایStrategicEmurgo
LyvelyUnknownشبکه اجتماعیSeedCypher Capital

سوالات متداول (FAQ)

پرسش و پاسخ میهن بلاکچین
کدام شرکت‌های معروف در هفته گذشته سرمایه‌گذاری کردند؟

در میان سرمایه‌گذاران هفته گذشته نام‌ شرکت‌های طراز اولی همچون Coinbase Ventures و DragonFly Capital به چشم می‌خورد.

آیا امکان خرید ارزهای دیجیتال معرفی‌شده در این گزارش وجود دارد؟

این پروژه‌ها در مراحل اولیه توسعه هستند و هنوز توکن ندارند.

جمع‌بندی

شرکت‌های بزرگ پیش از سرمایه‌گذاری پروژه‌ها را به صورت عمیق و از زوایای مختلف بررسی می‌کنند. به همین دلیل دنبال کردن سرمایه‌گذاران به یافتن فرصت‌های جدید و شناسایی ترندهای بازار کمک شایانی می‌کند. همچنین یکی از فاکتورهای اعتبارسنجی پروژه‌های کریپتویی بررسی شهرت و سوابق سرمایه‌گذاران آن است. البته نباید فراموش کنیم که پیروی از پرتفولیوی VCها تضمینی برای موفقیت سرمایه‌گذاری نیست و همیشه پیش از سرمایه‌گذاری باید DYOR را انجام دهید و میزان ریسک‌پذیری خود را هم بسنجید. به نظر شما کدام یک از پروژه‌های این هفته پتانسیل بیشتری برای سرمایه‌گذاری دارند؟

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا