مقالات عمومی

قیمت لحظه ای ارز دیجیتال را از کدام سایت ببینیم؟

اگر تازه وارد بازار ارزهای دیجیتال شده اید یا حتی به این حوزه علاقه پیدا کرده اید، حتما دوست دارید قیمت بیت کوین یا ارزهای دیگر را روزانه چک کنید و از روند آنها با خبر باشید. در این مقاله قصد داریم تا وبسایت های معتبر و رسمی در این زمینه را به شما معرفی کنیم.

نوسانات قیمت مسئله ای است که هر بازاری با آن مواجه می شود و با وجود نوسانات فعلی که در دنیای ارز دیجیتال رخ داده است، یکی از عوامل مهم چه برای افراد سرمایه گذار و چه برای افراد مشتاق این حوزه پیگیری قیمت لحظه ای ارز دیجیتال است.

مطمئنا سایت ها و اپلیکیشن های بسیار زیادی وجود دارند که قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال را گزارش می دهند اما همچنان بسیاری از افراد نمی دانند که کدام سایت مناسب تر است. در این مقاله قصد داریم سه سایت مهم و کاربردی که قیمت لحظه ای ارز دیجیتال را به نمایش می گذارند به شما معرفی کنیم.

کوین مارکت کپ (Coinmarketcap)

اگر به دنبال سایتی هستید که بتوان از آن به راحتی استفاده کرد و در آن با مشکل مواجه نشد و سر از آن در آورد کوین مارکت کپ (Coinmarketcap) یکی از آنهاست. سایت کوین مارکت کپ یکی از پر بازدیدترین  و محبوب ترین سایت هایی است که قیمت لحظه ای ارز دیجیتال را بر اساس معیار دقیق و صحیح دسته بندی می کند. این سایت بیش از یک میلیون بازدید روزانه دارد. کوین مارکت کپ بیش از ۲۰۰۰ کوین و ۲۰۰ صرافی ارز دیجیتال را دسته بندی می کند و اطلاعات کامل در مورد قیمت ارز دیجیتال، ارزش بازار، حجم معاملات، نمودار و موارد بسیاری را به نمایش می گذارد.

شاید برای بسیاری سوال پیش بیاید که سایت های شاخص قیمت بر چه اساس و معیاری کوین ها را لیست می کند. معمولا اکثر سایت های اعلام قیمت لحظه ای، ارزهای دیجیتال را بر اساس ارزش بازار آنها لیست می کنند و این ارزش بازار با حاصلضرب قیمت فعلی ارز و مجموع موجودی در گردش آن به دست می آید. به عنوان مثال قیمت فعلی بیت کوین ۴,۶۶۷.۴۳ دلار است و موجودی در گردش آن ۱۷,۳۸۶,۷۶۲ میزان می باشد، با حاصلضرب این دو مقدار ارزش بازار بیت کوین با قیمت ۸۱,۱۵۱,۴۹۴,۵۶۱ میلیارد دلار بدست می آید.

قیمت لحظه ای ارز دیجیتال (coinmarketcap)

قابل توجه است که این سایت تمام اطلاعات بازار ارز دیجیتال را بر اساس معیارهای سنجشی که در سایت خود قرار داده است هر دقیقه بروز رسانی می کند. بسیاری معتقدند سایت کوین مارکت کپ به دلیل اینکه استفاده آسان و کاربر پسندی دارد بهترین سایت بررسی قیمت لحظه ای ارز دیجیتال است.

شاید از خودتان پرسیده باشید که مبنای تعیین قیمت ارز دیجیتال در کوین مارکت کپ چگونه است؟ با ذکر مثالی از بیت کوین این موضوع را بیان می‌کنیم. کوین مارکت کپ صرافی هایی که در آن ها معامله بیت کوین انجام می‌شود را رصد می‌کند. مشخصا در طول ۲۴ ساعت نیز حجم معاملات مشخصی از بیت کوین انجام می‌شود و سهم معاملات هر صرافی نیز مشخص است. برای مثال اگر مجموعا در بازار ۱۰۰ میلیون دلار بیت کوین معامله شود و در یک صرافی خاص ۱۰ میلیون دلار بیت کوین معامله شود سهم و درصد معامله آن صرافی ۱۰ درصد می‌باشد. ما درصد معامله هر صرافی را X در نظر می‌گیریم. هر صرافی نیز الگوریتم های خاص خود را برای تعیین قیمت بیت کوین دارد که این قیمت ها را P در نظر می‌گیریم. حال برای تعیین قیمتی که در کوین مارکت کپ اعلام می‌شود می‌توان از فرمول زیر استفاده کرد:

قیمت بیت کوین در کوین مارکت کپ= (X صرافی اول * P صرافی اول) + (X صرافی دوم * P صرافی دوم) + (X صرافی سوم * P صرافی سوم) + … + (X صرافی آخر * P صرافی آخر)

این سایت علاوه بر قیمت لحظه ای، تمام پیشینه ارزهای دیجیتال از سال ۲۰۱۳ تا به حال را دارد و ویژگی جالبی نظیر ماشین محاسبه قیمت ارائه می دهد که می توان از طریق آن قیمت ارزی مانند اتر به ارزهای رایج یا دیگر ارزهای دیجیتال را محاسبه کرد. برای افرادی که کار با گوشی همراه راحتتر است این سایت تنها اپلیکیشن iOS خود را فراهم کرده است.

کریپتو کامپر (Cryptocompare)

کریپتو کامپر (cryptocompare) یک فروم رایگان اینترنتی است که اطلاعات در مورد بازار ارز دیجیتال را به طور لحظه ای بررسی می کند. این سایت قیمت هر ارز دیجیتال را با توجه به میزان ترید یا معامله ای که در هر صرافی می شود مقابل هر ارز قرار می دهد و میزان افزایش یا کاهش و همچنین صرافی که در آن مبادله شده است را مقابل کوین قرار می دهد. این اطلاعات در صدم ثانیه گنجانده می شود.

این پلتفرم نه تنها اطلاعات لحظه ای از قیمت ارز دیجیتال، ارزش بازر و نمودارها فراهم می کند بلکه تحلیل ها و مقایسه هایی در خصوص رتبه بندی و مرور صرافی های مختلف، تجهیزات ماینینگ، استارت آپ ها و کیف پول ها فراهم می کند و جزییات بیشتری از هر گزینه ارائه می دهد.

قیمت لحظه ای ارز دیجیتال (cryptocompare)

یک ویژگی جالب این سایت آن است که کریپتو کامپر خبرهای خبرگزاری مهم را در پلتفرم خود به نمایش می گذارد و از طریق آن می توانید از آخرین اخبار و توییت های توسعه دهندگان با خبر شوید.

کریپتو کامپر علاوه بر لیست بیش از ۵,۳۰۰ ارز دیجیتال، در پلتفرم خود بیش از ۲۴۰,۰۰۰ جفت ارز را نیز لیست می کند. طبق گفته این سایت، آنها اطلاعاتی نظیر معاملات ارز دیجیتال، دفتر سفارش، پیشینه ارز دیجیتال، بلاک چین، پروژه ها و نمودار گرافیکی تهیه می کنند. همچنین آنها تحلیل های مختلفی از بازار ارز دیجیتال فراهم می کنند.

یکی از ویژگی های این سایت ایجاد پورتفولیو است که از طریق آن کاربران می توانند ارزهای دیجیتال که خود مشخص می کنند و همچنین موقعیت و وضعیت خود را در پلتفرم های معاملاتی مشاهده کنند.

در واقع می توان گفت این سایت نه تنها به شما قیمت لحظه ای ارز دیجیتال را ارائه می دهد بلکه برای افراد مبتدی و حرفه ای بستری را فراهم می کند تا در تصمیم گیری برای ورود و فعالیت در دنیای ارزهای دیجیتال راحتتر تصمیم بگیرند و با این فناوری بیشتر آشنا شوند. همچنین شما می توانید در این سایت پروفایل خود را ایجاد کنید و ماینرها و کیف پول های مختلف را فالو کنید و همچنین می توانید در انجمن ها شرکت کنید و با دیگر افراد صحبت کنید.

کوین ۳۶۰ (Coin۳۶۰)

سایت Coin۳۶۰ یکی از پلتفرم های آنلاین است که در نوع خود خیلی خاص و منحصر به فرد می باشد. Coin۳۶۰ از طریق اینفوگرافیک ها اطلاعات قیمت ارز دیجیتال، تغییرات آن، ارزش بازار، حجم معاملات ۲۴ ساعته و الگوریتم ارز دیجیتال را به نمایش می گذارد.

دسته بندی اینفوگرافیک ها در این سایت بر اساس الگوریتمی است که هر کوین با آن نوشته شده است. به عنوان مثال تمام توکن هایی که با الگوریتم EthHash نوشته شده اند در یک دسته بندی قرار می گیرند. نکته جالب این سایت آن است که هرچه ارزش بازار کوین بزرگتر و بیشتر باشد اینفوگرافیک آن نیز بزرگتر خواهد بود و افزایش و کاهش ارز دیجیتال را به رنگ های سبز و قرمز نشان می دهد.

کوین 360

در سمت چپ این سایت یک دکمه منو قرار دارد و با کلیک بر روی آن ستونی ظاهر می شود که کل ارزش بازار و همچنین حجم معاملات را نشان می دهد و همچنین دو گزینه (Bubbles) حباب شکل و (Map) نقشه یا تصویر وجود دارد که شما می توانید مدل نشان دادن ارزهای دیجیتال را مشخص کنید. با انتخاب حالت Bubbles نمایش کوین ها در نمودار به شکل دایره و حباب در می آید. همچنین گزینه های بیشتری وجود دارد که در آن شما می توانید نمایش کوین را براساس ۲۰۰ کوینی که افزایش و یا کاهش داشته اند، انتخاب کنید.

قیمت لحظه ای ارز دیجیتال 2 (coin360)

اگر فضای گرافیکی را بیشتر می پسندید و به دنبال پیگیری راحت قیمت هستید Coin360 بهترین گزینه می باشد. قابل توجه است که Coin360 را  در سال 2017 و توسط تیم cointelegraph ایجاد شده است.

در مجموع باید بیان کنیم سایت های زیادی وجود دارند که قیمت لحظه ای ارز دیجیتال را اعلام می کنند و هر یک معیارها و ویژگی های خاص خود را ارائه می دهند. اینکه کدام سایت مناسب کار شماست، به سلیقه و معیارهای شما بستگی دارد.

منبع
میهن بلاکچین

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا