مقالات عمومی

مصاحبه با چانگ پنگ ژائو؛ مدیر بایننس (قسمت سوم)

چانگ پنگ ژائو مدیرعامل بایننس که یکی از افراد معروف و تاثیرگذار در صنعت ارزهای دیجیتال است به دلیل صرافی بزرگ و برتر خود بایننس معروف و شناخته شده می باشد. چانگ پنگ ژائو ملقب به CZ فردی است که به موفقیت های زیادی دست یافت و با تیم قوی خود شرکت بایننس را گسترش داد و صرافی های متعددی در اطراف جهان راه اندازی کرد. بایننس با موفقیت و توسعه های فراوانی روبرو شده است، از اینرو تیم بایننس مصاحبه پرسش و پاسخی طراحی کرده است تا افراد علاقه مند به این صنعت و تیم بایننس سوالات خود را با وی مطرح کنند. این مقاله در ۴ قسمت تهیه شده است و این قسمت سوم این سری است، پیشنهاد می‌شود ابتدا قسمت‌های قبلی آن را مطالعه نمایید:

به منظور اینکه این سوالات خارج از حوصله نباشد سعی بر این شده تا ابتدا سوالات مهم در خصوص بایننس چین و صرافی غیرمتمرکز بایننس در مقالات گذشته بیان و منتشر شود و در این مقاله به سوالات در خصوص محصولات بایننس و اهداف آن پرداخته شده که ارائه خواهند شد. در ادامه به متن کامل این مصاحبه شفاهی که توسط خود بایننس عرضه شد می پردازیم.

عرضه Fetch چیست؟

در واقع من به یک عرضه کل نمی اندیشم. اگر به بایننس ریسرچ (Binance Research) نگاه کنید، ما گزارشی با همه جزئیات را در آنجا منتشر کرده ایم. بنابراین احتمالا بهترین مکان برای جستجوی این قضیه همان جا می باشد.

آیا قصد دارید به زودی چیز جدیدی را لیست کنید؟

بله ما مداوم مشغول بررسی درخواست های لیست شدن هستیم. فکر می کنم فرد دیگری هم قبلا این سوال را پرسیده بود و گفته بود که معیار های تصمیم گیری ما برای لیست شدن چیست. در واقع ما به دنبال پروژه های خوب هستیم. هر پروژه تا حدودی متفاوت است و اگر می خواهید در جستجوی معیار های ساده ای باشید، من دو توصیه به شما می کنم. هر چه افراد بیشتری از محصول شما استفاده کنند، بهتر است. پس اگر کاربران زیادی از محصول شما استفاده می کنند، شما دارای ارزش کاربردی هستید. کاملا آسان است. اما اگر شما هنوز محصول را راه اندازی نکرده اید و اگر فقط در مرحله وایت پیپر هستید، قضاوت برای ما خیلی سخت تر خواهد بود و ما ارزیابی خیلی سخت گیرانه ای خواهیم کرد.

توصیه دوم این است که درخواست خود را هر ۲ تا ۴ هفته دوباره مطرح کنید و ارائه دهید. پس تقریبا ماهانه باید این کار را بکنید. همچنین اطلاعات مربوط به پروژه خود را در Binance Info بروزرسانی کنید. اگر شما به مرور زمان پیشرفت مداوم پروژه خود را ارائه دهید، این شیوه خوبی برای ما خواهد بود تا بفهمیم که شما فعالانه بر روی پروژه خود کار می کنید. پس این دو توصیه را من می توانم بدهم.

آیا کارت اعتباری و کارت عابر بانک بایننس عرضه می کنید؟

ما هنوز چنین برنامه ای نداریم. ما مشغول کار با همکاران شخص ثالث هستیم تا چنین چیز هایی را امکان پذیر کنیم. پس بله، ما در این زمینه ها در حال جستجوی شریک و همکار می باشیم.

در مورد احتمال کلاه برداری در صرافی کانادایی QuadrigaCX چه فکر می کنید؟

من نمی خواهم در مورد صرافی های دیگر نظر بدهم اما فقط می توانم بگویم که چیز مشکوکی در جریان است.

آیا در جستجوی شیوه ای برای برداشت پول فیات یا سنتی از طریق ویزا و مستر کارت هستید؟

راستش را بگویم، شیوه ای آسان برای انجام این کار را سراغ ندارم. پس در حال حاضر نه. اما در آینده، راه حل های زیادی ارائه خواهد شد که باعث می شود شما ارز دیجیتال خود را مستقیما از کارت اعتباری یا کارت عابر بانک خود خرج کنید. در حال حاضر، راه حل هایی هستند که برای بعضی از کشور ها مناسب و کاربردی هستند. احتمالا این کار چیزی شبیه برداشت باشد که در آن فرد ارزهای دیجیتال خود را مستقیما خرج می کند. ما مشغول کار با همکاران زیادی در چنین زمینه هایی هستیم.

چه وقتی بایننس یک دفتر در ایالات متحده باز خواهد کرد؟

در حال حاضر، کشور های زیادی مد نظر ما هستند و خوشبختانه دیر یا زود ما در آمریکای شمالی حضور خواهیم داشت.

چگونه می شود از کانادا برای بایننس کار کرد؟

من فکر می کنم که تیم بایننس در گوشه و کنار جهان گسترده شده است. پس ما زیاد اهمیت نمی دهیم که مردمی که با ما کار می کنند، اهل کجا هستند. آنچه که مهم است این است که مالیات خود را بدهند و در منطقه جغرافیایی خود دچار دردسر نشوند. به جز این موارد، چیز های دیگر زیاد برای ما مهم نیستند.

 در مورد صرافی Launchpad هم توضیح دهید

خیلی ساده است. یک صرافی است، یک پلتفرم فروش اولیه که از آنجا ما به پروژه ها کمک می کنیم تا پول جمع آوری کنند. من فکر می کنم که Launchpad نقش نسبتا مهمی در این صنعت بازی خواهد کرد. زیرا در حال حاضر اکثر مردم ICO ها را خیلی دوست ندارند و این هم به دلیل وجود کلاهبرداری ها و تقلب های زیاد در این حیطه است.

اما فکر می کنم که پروژه ها و تیم های زیادی در این صنعت هستند که حالا به ارزیابی و تحلیل پروژه ها می پردازند، و می خواهیم که Binance Launchpad پلتفرمی باشد که در آنجا بتوانیم پروژه های خوب را برای کاربرانمان بیاوریم و سعی خود را در انتخاب پروژه های خوب می کنیم.

فکر می کنم جمع آوری پول بر روی بلاک چین یکی از کاربرد های اصلی ارزهای دیجیتال باشد. این موضوع برای رشد این صنعت خیلی مهم است و ما باید به کارآفرینانی که مشغول ساختن چیز هایی در صنعت ما هستند کمک کنیم. پس این هدف اصلی Launchpad است و ما به پیشرفت آن کمک خواهیم کرد.

اولین ترید کریپتوی شما چه بود؟

در واقع، من زیاد به ترید کریپتو نمی پردازم. در اواسط سال ۲۰۱۳ بود که ارز دیجیتال خریدم، شاید اواخر ۲۰۱۳ بود اما مانند یک معامله خارج از بورس بود چون من ارزهای دیجیتال را از یک دوست خریدم. پس من زیاد ترید نمی کنم.

نظر شما در مورد ETF بیت کوین چیست؟

ETF بیت کوین نیز یک محصول معاملاتی می باشد. اگر در یک صرافی سنتی بزرگ مانند CBOT یا CME لیست شود، موجب جلب توجه افراد زیادی از خارج از صنعت کریپتو می شود تا اقدام به ترید ارزهای دیجیتال کنند. اما من فکر می کنم که ETF ها برای رشد صنعت ما خیلی اساسی نیستند. آنها چه باشند یا نباشند، صنعت ما رشد خواهد کرد. به نظر من برای اینکه این صنعت بیشتر رشد کند، به کارآفرینان بیشتری نیاز داریم که پروژه های واقعی بسازند. به نظر من، این امر اساس کار است.

می توانید عملکرد چت در داخل بایننس را ارائه دهید؟

در واقع در موردش فکر می کنیم اما چت ویژگی بزرگی است که اضافه کردن آن آسان نیست. اما باید در آینده دید که عملی خواهد شد یا نه.

چه صدایی در حال حاضر اطراف شما می آید؟

در این اطراف یک ماشین چمن زن مشغول به کار است. من از این بابت از شما معذرت می خواهم اما کاری برای متوقف کردن آن نمی توانم انجام دهم. متوقف شد. خوبه، مراقب باش که چه چیزی آرزو می کنی.

من در رمز ارز سرمایه گذاری می کنم و دوست دارم برای بایننس محصولات تجاری طراحی کنم.

تقاضای زیادی برای کالا های ما وجود دارد اما در نهایت باید بگویم که بایننس یک مغازه کالا نیست. پس ما مانند Under Armour یا افراد مشابه نیستیم. ما زیرساخت و حتی پهنای باند لازم برای سر و کار داشتن با ارسال کالا را نداریم. اما فردی وجود دارد که قرار است در فروش تعداد کمی از کالا ها به ما کمک کند و ما قصد داریم که این کالا ها را بدون سود بفروشیم و فقط هزینه ارسال و مواد سازنده و هزینه های شخصی این فرد را اعمال می کنیم تا او هم زندگی خوب و راحتی داشته باشد. ما می خواهیم تعداد بیشتری از کالا های خود را به دست مردم برسانیم اما این چیزی است که ما تا به حال در آن خوب نبوده ایم. ما در تدارکات و غیره خیلی تخصص نداریم.

ادامه مصاحبه و پرسش و پاسخ با مدیرعامل بایننس و اظهارات وی در مورد صنعت ارز دیجیتال را می توانید در همین سایت دنبال کنید.

مصاحبه با چانگ پنگ ژائو؛ مدیر بایننس (قسمت چهارم) 

منبع
binance

زهرا فرامرزی

علاقه‌ام به نویسندگی باعث شد وارد حوزه تولید محتوا بشم. تو سال ۲۰۱۷ با بیت کوین آشنا شدم و حریم خصوصی و غیرمتمرکز بودن بیت کوین، علاقه من رو به این کریپتوکارنسی بیشتر کرد. دوست دارم دوره‌ای رو ببینم که سازمان‌های متمرکز دیگه کنترلی روی زندگی ما نداشته باشن.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا