پیشرفته مقالات

استیکینگ در شبکه هوشمند بایننس با استفاده از شبکه DeFi Yield

شبکه DeFi Yield یک بلاک چین منحصر به فرد در حوزه دیفای است. کاربران با استفاده از این پلتفرم توانایی تأمین نقدینگی و دریافت پاداش با رمز ارز ETH خواهند داشت. این پلتفرم از ویژگی ضد دستکاری برای تبدیل پاداش‌های DYP به ETH و ارسال مستقیم آنها به کیف پول هولدرها استفاده می‌کند.

هدف این است که پروتکل نقدینگی، پایدار باشد و اطمینان حاصل شود که پاداش‌ها بدون تأثیر بیش از حد بر قیمت توکن، تولید می‌شوند. بنابراین کاربران قادر هستند با ریسک حداقلی پاداش دریافت کنند. شبکه DeFi Yield با دیگر رابط‌های کاربری دیفای متفاوت است؛ رابط DeFi Yield Protocol کاملاً ساده بوده و کاربران تازه‌کار و متخصص را در خود جای می‌دهد.

کاربرد شبکه DeFi Yield چیست؟

ویژگی اصلی شبکه DeFi Yield داشبورد این پلتفرم بوده که از ابزار‌‌های این شبکه است. این داشبورد برای همه پروژه‌های دیفای اعتماد غیرمتمرکز تامین می‌کند تا موارد استفاده از توکن‌های DYP را بیشتر کرده و برای هر پروژه دیفای یک قفل کننده نقدینگی فراهم ‌کند. این کار به محافظت از جامعه دیفای کمک می‌کند.

از سه ماه پیش و زمان راه اندازی اپلیکیشن های غیرمتمرکز استیکینگ (Staking)، این پلتفرم رشد زیادی داشته است و ۷۰۶۴.۱۱ ETH به ارزش حدود ۱۴ میلیون دلار درآمد کسب کرده است. در همین حین نقدینگی این پروژه مبتکرانه دیفای در صرافی یونی‌سواپ (Uniswap) ۲۰ برابر افزایش داشته و به رقم قابل توجه ۱۹ میلیون دلار رسیده است.

آخرین توسعه پروژه‌های DeFi Yield Protocol، ادغام با بایننس اسمارت چین (BSC) است که برای فراهم کردن نقدینگی روی آن، یک dApp استیکینگ و حاکمیت برای کاربران راه‌اندازی کرده است. انتظار می‌رود این ادغام باعث افزایش نقدینگی کل جامعه DeFi Yield Protocol شود و راه را برای تحولات دیگر هموار کند. بایننس اسمارت چین یک معماری بلاک چین است که توسط بایننس و برای پشتیبانی از توسعه دهندگان یا کاربران، برای نصب کردن برنامه‌های غیرمتمرکز و دارایی‌های مجازی راه اندازی شده است.

اگر قصد خرید توکن DYP را دارید، در حال حاضر در بایننس اسمارت چین و اتریوم در دسترس است و کمک می‌کند تا کاربران بیشتری به اکوسیستم DeFi Yield Protocol دسترسی داشته باشند.

استخرهای استیکینگ در BSC

استخرهای استیکینگ در BSC

در حال حاضر پروتکل DeFi Yield Protocol با dApp جالب خود توانسته با موفقیت به بخشی از بایننس اسمارت چین تبدیل شود. DeFi Yield Protocol نقدینگی‌ای به ارزش ۵۱۰,۰۰۰ دلار به صرافی پنکیک‌سواپ (PancakeSwap) اضافه کرده است. این dApp استیکینگ به کاربران اجازه می‌دهد تا سه نوع مختلف پاداش را انتخاب کنند: اتریوم (ETH)، بایننس کوین (BNB) یا DYP و می‌توان از آن برای اضافه کردن نقدینگی به یکی از استخرهای DYP / BNB ،DYP / ETH و DYP / BUSD در صرافی پنکیک‌سواپ استفاده کرد.

همانطور که گفته شد DeFi Yield Protocol برای به حداقل رساندن نوسانات قیمتی، تمام پاداش‌ها را به ETH تبدیل می‌کند. همین روند برای کاربران در اکوسیستم BSC، که در آن هر ۲۴ ساعت پاداش‌ها به BNB تبدیل می‌شوند، قابل اجرا است. تمام پاداش‌های استخر به طور خودکار به کمک قرارداد هوشمند از DYP به BNB تبدیل می‌شوند تا خطر نوسان قیمت DYP کاهش یابد، در حالی که ETH / BNB / DYP به عنوان پاداش به فراهم کنندگان نقدینگی توزیع می‌شود.

کار با شبکه Defi Yield

کاربران می‌توانند از بین سه نوع پاداش مختلف ETH ،BNB یا DYP یکی را انتخاب کنند. این افراد به عنوان یک تأمین کننده نقدینگی (LP)، برای شروع تأمین نقدینگی و کسب پاداش در بایننس اسمارت چین، باید توکن‌های نقدینگی صرافی پنکیک‌سواپ را در استخرهای مخصوص خود خریداری و واریز کنند.

لیست اولیه مطابق با استخرها شامل DYP / BNB ،DYP / ETH و DYP / BUSD می‌شود. کاربران می‌توانند با تعویض توکن‌های DYP از شبکه اتریوم به بایننس چین با پروتکل Bridge، وارد بازارها شوند. هر استخر چهار گزینه متفاوت استیکینگ ارائه می‌دهد که پاداش‌های آنها از ۳۰,۰۰۰ DYP شروع می‌شود و تا ۱۰۰,۰۰۰ DYP درهر ماه بسته به زمان قفل از حداقل سه روز تا ۹۰ روز متغیر است.

کاربران پس از بازدید از برنامه استیکینگ این پروتکل باید روی “CONNECT WALLET” کلیک کرده و وارد کیف پول متامسک (MetaMask) خود شوند و استخر DYP / BNB را در برنامه استیکینگ انتخاب کنند.

در این مرحله کاربران گزینه قفل و پاداش ترجیحی خود را انتخاب می‌کنند که از ۳۰,۰۰۰ DYP برای سه روز تا ۱۰۰,۰۰۰ DYP برای یک دوره قفل ۹۰ روزه متغیر است.

گزینه‌های استخر DYP / BNB:

  • استخر DYP / BNB با قفل سه روزه و پاداش استخر ماهیانه ۳۰,۰۰۰ DYP
  • استخر DYP / BNB با قفل ۳۰ روزه و پاداش استخر ماهیانه ۴۵,۰۰۰ DYP
  • استخر DYP / BNB با قفل ۶۰ روزه و پاداش استخر ماهیانه ۷۵,۰۰۰ DYP
  • استخر DYP / BNB با قفل ۹۰ روزه و پاداش استخر ماهیانه ۱۰۰,۰۰۰ DYP

سپس روی اضافه کردن نقدینگی (Add LIQUIDITY) کلیک کنید تا نقدینگی موجود در پنکیک‌سواپ را به استخر DYP-BNB اضافه کنید. پس از اضافه کردن مقدار DYP / BNB که کاربران می‌خواهند، باید روی تأیید DYP کلیک کرده و تراکنش را با متامسک امضا کرده و سپس روی Supply را کلیک کنند. در مرحله بعد با استفاده از کیف پول متامسک تراکنش را امضا کرده و با کلیک بر روی MAX و سپس گزینه تأیید DYP و بعد از آن APPROVE، آن را نهایی کنید. در نهایت روی STAKE کلیک کرده و ظرف ۲۴ ساعت پاداش‌های BNB را مطالبه کنید.

استفاده از پل DeFi Yield Protocol

ERC-20 به BEP-20

شبکه DeFi Yield پلی ایجاد کرده است که به کاربران امکان می‌دهد تا توکن‌های DYP خود را بین اتریوم و بایننس اسمارت چین مبادله کنند. پل پلتفرم در تلاش است تا دارایی‌ها را از استاندارد ERC-20 به توکن‌های Bep 20 تبدیل کند.

هولدرهای DYP باید از پلتفرم پل (bridge) بازدید کرده و چند مرحله را برای مبادله توکن‌های خود دنبال کنند. کاربران برای اتصال کیف پول‌های خود به پل به کیف پول متامسک که روی پلتفرم پل نیز پشتیبانی می‌شود، نیاز دارند. حداکثر مقدار توکن‌های DYP که کاربران می‌توانند در طی ۲۴ ساعت به ازای هر کیف پول مبادله کنند، ۱۰,۰۰۰ DYP است.

کاربران باید برای مبادله توکن‌های DYP از شبکه اتریوم به شبکه بایننس اسمارت چین، باید از این صفحه بازدید کنند.

پس از آن باید روی “CONNECT WALLET” کلیک کرده و وارد کیف پول متامسک خود شوند. پس از کلیک روی “APPROVE TO” برای افزودن شبکه بایننس اسکارت چین، یک پنجره بازشو از متامسک از کاربران می‌پرسد که آیا می‌خواهید شبکه را به بایننس اسمارت چین تغییر دهید.

در صورتی که می‌خواهید توکن‌های DYP را از شبکه اتریوم به بایننس اسمارت چین مبادله کنید، CANCEL را انتخاب کنید. سپس تعداد توکن‌هایی را که می‌خواهید از اتریوم به شبکه بایننس اسمارت چین مبادله کنید، وارد کنید.

در مرحله بعد کاربران باید روی APPROVE کلیک کنند و سپس منتظر تأیید تراکنش باشند. پس از تأیید روی DEPOSIT کلیک کرده و منتظر هش تراکنش برای واریز می‌شوند.

پس از ۱۲ تأیید در شبکه اتریوم، آنها می‌توانند توکن‌های DYP را به کیف پول بایننس اسمارت چین شما واریز کنند.

در آن زمان کاربران برای تکمیل مبادله توکن باید شبکه را از اتریوم به شبکه اصلی بایننس اسمارت چین تغییر دهند. دکمه WITHDRAW پس از تأیید تراکنش در شبکه اتریوم فعال می‌شود.

پس از کلیک بر روی WITHDRAW، توکن‌ها به دست کاربران بایننس اسمارت چین می‌رسد و تراکنش تأیید می‌شود. کاربران می‌توانند با طی کردن مراحل مشابه توکن‌های DYP را از بایننس اسمارت چین به شبکه اتریوم مبادله کنند.

پل میان پلتفرمی (cross-platform bridge) پیشرفت قابل توجهی برای پروتکل DeFi Yield Protocol است زیرا به کاربران کمک می‌کند تا به راحتی توکن‌ها را میان دو شبکه معروف قرارداد هوشمند مبادله کنند.

آینده توکن DYP

تیم توسعه شبکه DeFi Yield قصد دارد محصولات بیشتری را در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ عرضه کند. DYP Earn Vault پس از انجام گزارش‌های حسابرسی آماده انتشار است. همچنین انتظار می‌رود داشبورد ابزارهای غیرمتمرکز به نام ابزارهای DeFi Yield Protocol که اطلاعاتی در مورد پروژه‌های دیفای فراهم می‌کند در سه ماهه دوم سال بعد از اتمام سینک کردن نود GETH راه اندازی شود. علاوه بر این محصولات دیگری نیز در دست تولید هستند از جمله DYP NFT dApp v1.0 و طراحی رابط کاربری جدید DYP New UI Design که به شما امکان ساخت و توسعه NFTها را در پلتفرم خود می دهد.

منبع
blockonomi

نوشته های مشابه

4 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا