اخبار خارجی

سومین حمله ۵۱٪ به اتریوم کلاسیک؛ این رمز ارز از لیست چند صرافی حذف شد!

عصر شنبه، بلاکچین اتریوم کلاسیک مورد حمله ۵۱ درصد قرار گرفت. این سومین بار در ماه اخیر است که این بلاکچین مورد حمله قرار می‌گیرد. این بار نیز مثل حمله اول در ۱ آگوست، شرکت استخراج بیت فلای (Bitfly) این حمله را کشف کرد.

طبق توییت شرکت بیت فلای، این حمله بیش از ۷۰۰۰ بلاک را مجددا ایجاد کرده که معادل ارزش استخراج دو روز است. دو حمله اول به ترتیب ۳۶۹۳ و ۴۰۰۰ بلاک را ایجاد کرده بودند.

آزمایشگاه ETC Labs که یک نهاد پیشرو و پشتیبان اتریوم کلاسیک است، استراتژی‌ برای حفاظت از شبکه اتریوم کلاسیک از حملات بیشتر در هفته قبل را اعلام کرد که شامل ماینینگ دفاعی است و به منظور پایدار کردن هش‌ریت کاهش یافته اتریوم کلاسیک و مقاومت برای حملات ۵۱ درصد آینده است.

استوان لوهیا، یکی از کارکنان بخش هماهنگی آزمایشگاه ETC Labs در پیامی خصوصی به کوین دسک (Coindesk) گفت که زمان بندی این حمله بسیار مشکوک است چون دقیقا یک روز بعد از جلسه توسعه دهندگان هسته اتریوم (Ethereum Core) در مورد نوآوری تهاجمی در گواه اثبات کار بلاکچین این شبکه رخ داده است.

شرکت ETC Cooperative، یکی دیگر از شرکت‌های برجسته حامی توسعه شبکه اتریوم کلاسیک،‌ پیامی توییتری در مورد حمله شنبه منتشر کرد و گفت:

ما از حمله امروز آگاه هستیم و با دیگر افراد در حال کار روی آزمایش و ارزیابی راه حل‌های ارائه شده در سریعترین زمان ممکن هستیم.

پس از دو حمله اول، مسئولان صرافی اوکی اکس (OKEx) به این اتفاق واکنش نشان دادند و این صرافی اعلام کرد که به علت نبود امنیت بالا در شبکه اتریوم کلاسیک، آن را از لیست ارزهای دیجیتال مجاز صرافی خارج می‌کند.

طبق پیام خصوصی سم بنکمن فراید، مدیر عامل صرافی پیشروی اوراق مشتقه ارزهای دیجیتال FTX، این صرافی نیز در مورد قراردادهای آتی اتریوم کلاسیک خود تجدیدنظر خواهد کرد. او می‌گوید این تجدید نظر در حالی است که FTX از معاملات قرارداد لحظه‌ای‌ (Spot trading) پشتیبانی نمی‌کند و ناامنی شبکه تأثیر مستقیم کمتری بر خطر ارائه معاملات آتی دارد.

به نظر می‌رسد که قیمت کوین اتریوم کلاسیک به صورت گسترده تحت تاثیر این مجموعه هک‌ها قرار نگرفته و این ارز دیجیتال در آخرین معاملات با قیمت ۶.۸۶ دلار معامله می‌شود و کمتر از ۴ درصد از ارزش آن پس از حمله دوم کم شده است. این کوین تقریبا در تمامی ماه آگوست با مبلغی بین ۶ تا ۸ دلار معامله شده است.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا