اخبار خارجی

گزارشی جدید: ۸۰ درصد اتریوم تنها توسط چند کیف پول کنترل می شود!

وایس راتینگز (Weiss Ratings ) در واکنش به گزارش جدیدی که اعلام می‌کند ۸۰ درصد موجودی در گردش اتریوم تنها در ۷۵۰۰ کیف پول وجود دارند بیان کرد هنگامی که این شبکه الگوریتم اجماع گواه اثبات سهام (PoS) را کامل بپذیرد، این موضوع چالش برانگیز خواهد بود.

طبق گزارش منتشر شده توسط دلفی دیجیتال با عنوان “ورود به اتریوم: تحلیل ها و پتانسیل بند مدت ارزش آن”، سهم عمده ای از موجودی در گردش اتر توسط چند کیف پول کنترل می‌شود. این امر، غیرمتمرکز بودن اتریوم را با شک‌ و شبهه مواجه می‌کند.

در این خصوص، وایس راتینگز گفت تا جایی که می‌داند اتریوم غیرمتمرکزترین دفترکل گواه اثبات سهام است. اتریوم را می‌توان با توکن BNB مقایسه کرد که ۵ حساب برتر آن، دو سوم کل موجودی در گردش این توکن را کنترل می‌کنند.

اگرچه این تحقیق نشان می‌دهد که این ارز دیجیتال عمدتا توسط چند کیف پول کنترل می‌شود، اما قطعا غیرمتمرکزتر از اکثر پروژه های ارز دیجیتال است. این موضوع مهم ترین نقطه قوت اتریوم است که ویتالیک بوترین در برابر جاستین سان موسس ترون خاطر نشان کرده است. ویتالیک بوترین همواره گفته است پروژه هایی که دارای میزان تراکنش در ثانیه بیشتری می‌باشند متمرکزتر هستند زیرا دارای نودهای کمی در شبکه می‌باشند.

گزارش مورد نظر بیان می‌کند فورک های اتریوم باعث کاهش قیمت این ارز دیجیتال شده اند. هرچند این پروژه نشان می‌دهد فورک بیزانتیوم که قبل از افزایش قیمت اتر در سال ۲۰۱۷ انجام شد و هم چنین فورک کنستانتینوپول در تاریخ ۲۷ فوریه ۲۰۱۹ کاهش قیمت کمتری را با خود به همراه داشتند.

وایس راتینگز که یکی از شرکت‌های ارزیابی مالی شناخته شده واقع در آمریکا می‌باشد، در فعالیت های صنعت ارز دیجیتال و سازمان های مالی بسیار زیادی حاضر بوده است. تحلیل ها و اهداف این شرکت همواره کمک به تصمیم گیری های سرمایه گذاری و‌ هم چنین انتقادهای سازنده در مواقع ضروری بوده است.

انتظار می‌رفت که فورک سخت اتریوم در سال ۲۰۱۹، شروع کننده روزهای روشن اتریوم باشد و اگرچه آنطور که برنامه ریزی شده بود پیش نرفت اما حداقل شرکت تحقیقاتی دلفی دیجیتال افت قیمتی را خاطر نشان نکرد. هم‌اکنون مشخص نیست که آینده این ارز دیجیتال چه خواهد شد زیرا به نظر می‌رسد که افزایش قیمت بیت کوین بسیار بیشتر از اتر است. ممکن است شرایط بهتر شود، اما در حال حاضر حداقل قیمت اتر بالاتر از قیمت آن در ابتدای سال میلادی می‌باشد.

منبع
zycrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا