اخبار بیت کویناخبار عمومیتحلیل اقتصادی

تحلیل قیمت بیت کوین؛ احتمال نوسان قیمت به دلیل همایش جکسون هول وجود دارد

قیمت بیت کوین پس از سقوط روز جمعه هنوز نتوانسته است خود را بازیابی کند و در محدوده ۲۱,۰۰۰ دلار قرار دارد. در حال حاضر در تایم فریم روزانه شاخص RSI از نزدیکی ناحیه اشباع فروش کمی دور شده است. این در حالی است که همایش سالانه جکسون هول فدرال رزرو از روز پنجشنبه آغاز می‌شود و احتمال نوسانات زیاد و شکسته شدن سطوح حمایتی و مقاومتی بیت کوین وجود دارد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین دسک، قیمت بیت کوین هفته جاری را با قیمت ۲۱,۵۰۰ دلار آغاز نمود. این در حالی است که در هفته قبل بدترین عملکردهفتگی BTC در ۲ ماه گذشته به ثبت رسید. مهم‌ترین اتفاق پیش‌روی بیت کوین در هفته جاری سمپوزیوم جکسون هول است که قرار است از ۲۵ الی ۲۷ آگوست (۳ الی ۵ شهریور) برگزار شود. در این همایش مقامات فدرال رزرو و فعالان بانکی حضور خواهند داشت.

در همایش جکسون هول همچنین قرار است جروم پاول درباره نحوه واکنش فدرال رزرو و هم‌چنین موضع‌گیری فدرال رزرو در خصوص سیاست‌های اقتصادی آینده صحبت کند. از این رو جکسون هول برای بازارهای مالی می‌تواند بسیار مهم تلقی شود. در حال حاضر پیش‌بینی‌ها مبنی بر این است که فدرال رزرو در ماه سپتامبر نرخ بهره را ۷۵ واحد دیگر افزایش خواهد داد. ابزارهای پیش‌بینی نرخ بهره شانس تحقق این موضوع را بیش از ۵۴٪ می‌دانند که ممکن است پس از اتمام همایش این درصد به طور قابل توجهی افزایش یابد.

اگر سری به نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم روزانه بزنیم مشاهده می‌کنیم که بازیابی زمانی و نه قیمتی در مورد BTC اتفاق افتاده است تا شاخص RSI که به محدوده اشباع فروش رسیده بود را از این منطقه دور کند. از طرف دیگر ریزش سنگین قیمت بیت کوین در روز جمعه موجب شد تا کندل روزانه آن از باند پایینی اندیکاتور بولینگر بند خارج شود. در چنین شرایطی حداقل به صورت موقت قدرت روند نزولی تضعیف می‌شود که این اتفاق هم در چند روز گذشته افتاد.

اما در روزهای پیش‌رو با توجه به پهن شدن باندهای بولینگر این احتمال وجود دارد تا نوسانات بیشتری را در قیمت BTC شاهد باشیم. این قضیه شاید واکنشی به نشست جکسون هول باشد.

نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم روزانه منبع: تریدینگ ویو
نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم روزانه منبع: تریدینگ ویو
  • همایش جکسون هول در چه تاریخی برگزار می‌شود؟

این همایش سالانه به مدت ۳ روز از ۲۵ الی ۲۷ آگوست (۳ الی ۵ شهریور) برگزار می‌شود و در آن مقامات فدرال رزرو و فعالان بانکی حضور دارند.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا