اخبار خارجی

هاپ پروتکل توکن حاکمیتی خود را عرضه می‌کند + جزییات ایردراپ توکن HOP

پل میان زنجیره‌ای هاپ پروتکل (HOP Protocol) به تازگی سازمان مستقل غیرمتمرکز (DAO) خود را راه‌اندازی کرده است. همزمان با این اقدام قرار است توکن بومی این سازمان به نام HOP عرضه شود که ۸٪ از عرضه کل این توکن بین کاربران اولیه این پلتفرم به صورت ایردراپ توزیع خواهد شد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، هاپ پروتکل (Hop Protocol) یکی از روش‌ها برای متصل کردن راهکارهای مقیاس‌پذیری لایه دوم به یکدیگر و فراهم کردن تجربه کاربری بهتر هنگام انتقال رمزارزها است. این پروتکل اعلام کرد سازمان مستقل غیرمتمرکز (DAO) خود را راه‌اندازی کرده است تا بدین ترتیب ساختار مدیریتی جدیدی متشکل از تصمیمات کاربران خود ترتیب دهد و در این بین توکن HOP نقش توکن حاکمیتی را ایفا خواهد کرد.

هاپ همچنین اعلام کرد به پاس قدردانی از کاربران اولیه خود که در روزهای نخست به تامین نقدینگی این پروتکل کمک کردند، مقدار ۸٪ از عرضه کل این توکن، بین آن‌ها به صورت ایردراپ توزیع خواهد شد. گفتنی است که آپتیمیزم (Optimism)، راهکار لایه ۲ مقیاس‌پذیری اتریوم نیز در اوایل ماه جاری در اقدامی مشابه میزان ۵٪ از عرضه کل توکن حاکمیتی خود به نام OP را بین کاربران اولیه خود ایردراپ کرد.

صفحه رسمی هاپ پروتکل در روز پنجشنبه در توییتی، توکنومیکس توکن HOP را منتشر کرد. مطابق این پست، عرضه این توکن برابر ۱ میلیارد واحد HOP خواهد بود که از این میزان ۸٪ (معادل ۸۰ میلیون) بین کاربران منتخب ایردراپ خواهد شد. همچنین ۶۰.۵٪ در آدرس کیف پول خزانه این پروژه باقی خواهد ماند و ۲۲.۴۵٪ از این عرضه به توسعه‌دهندگان اولیه هاپ اختصاص خواهد یافت. در نهایت ۲.۸٪ به توسعه‌دهندگان ثانویه و ۶.۲۵٪ به سرمایه‌گذاران پروژه اختصاص می‌یابد. هنوز تاریخی برای آغاز پروسه ایردراپ HOP اعلام نشده است.

کریس وینفری (Chris Winfrey) هم‌بنیانگذار هاپ پروتکل در مصاحبه‌ای اعلام کرد که DAO عرضه شده با مدل تازه‌ای و با درنظر گرفتن ۲ جنبه ساختار مدیریتی و برقراری ارتباط بین زنجیره‌ها طراحی شده است.

ما اکنون می‌بینیم که HOP نقش کلیدی در زیرساخت شبکه اتریوم بازی می‌کند. برای کاربران بسیار مهم است که بتوانند دارایی خود را از یک رول‌آپ (rollup) به رول‌آپ دیگر انتقال دهند. به همین دلیل ما اعتقاد داریم که هاپ باید پل بین زنجیره‌ای با ساختار مدیریتی تعیین‌شونده توسط کاربر باشد.

وینفری همچنین در مورد ایردراپ مطروحه افزود:

هدف از این ایردراپ قدردانی از تامین کنندگان اولیه نقدینگی بود. کاربرانی که مقادیر زیادی نقدینگی را به پروژه وارد کردند، سهم بسیار بیشتری از این ایردراپ خواهند داشت.

وینفری در قسمت دیگری از صحبت‌های خود به مکانیسم عملکرد هاپ پروتکل اشاره کرد که در صورت وقوع هک یا رویدادهای خرابکارانه، ضررهای وارد شده به کاربران را به حداقل خواهد رساند:

اگر یک رویداد خرابکارانه در شبکه به وقوع بپیوندد، ما با ایزوله کردن همان قسمت آسیب‌دیده، از کاربران محافظت خواهیم کرد.

هاپ همچنین از توکنی به نام H به عنوان واسطه بین دارایی‌های تحت پشتیبانی خود بین لایه اول و دوم اتریوم استفاده می‌کند. در حال حاضر هاپ پروتکل از انتقال اتر، USDC، متیک، دای و USDT در شبکه‌های اصلی این رمزارزها، پالیگان، آپتیمیزم، آربیتروم و xDai پشتیبانی می‌کند.

نحوه اطلاع از واجد شرایط بودن دریافت ایردراپ HOP

برای اطلاع از اینکه کیف پول شما واجد شرایط دریافت ایردراپ توکن HOP است یا خیر باید بر روی این لینک کلیک کنید. سپس از گوشه بالا سمت راست صفحه بر روی دکمه Connect a wallet کلیک کنید. در این قسمت چند گزینه برای اتصال کیف پول شما وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به اتصال کیف پول متامسک و استفاده از QR کد روش Wallet Connect اشاره کرد. پس از کامل شدن اتصال کیف پول خود به این صفحه، خلاصه‌ای از جزییات میزان توکن HOP تعلق گرفته به شما در این ایردراپ نمایش داده می‌شود.

همچنین در پایین این صفحه نوشته شده است که دستورالعمل نحوه برداشت این توکن در زمان عرضه شدن آن اعلام خواهد شد.

  • برای دریافت ایردراپ توکن HOP چه کاری باید انجام دهم؟

در مرحله اول باید از طریق لینک اعلام شده در این خبر کیف پول خود را به پلتفرم متصل کنید و از واجد شرایط بودن و میزان توکن دریافتی خود اطلاع پیدا کنید. هاپ پروتکل اعلام کرده است در زمان عرضه این توکن، دستورالعملی را برای برداشت آن منتشر می‌کند.

  • چه کیف پول‌هایی واجد شرایط دریافت این ایردراپ هستند؟

این ایردراپ به کاربرانی که در گذشته از پلتفرم هاپ پروتکل به منظور انتقال دارایی خود در راه‌کارهای لایه ۲ اتریوم استفاده کرده‌اند، تعلق می‌گیرد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا