متوسط سرمایه گذاریصرافی غیرمتمرکز

حراج توکن GUILD؛ آموزش گام به گام شرکت در پیش‌فروش توکن گیلد

BlockchainSpace قصد دارد از ۸ دسامبر (۱۷ آذر) تا ۱۱ دسامبر (۲۰ آذر) پیش‌فروش توکن‌های GUILD را به صورت عرضه اولیه صرافی غیرمتمرکز (IDO) به انجام برساند. در این IDO، حراج توکن گیلد از طریق استخر خودراه‌انداز نقدینگی بلنسر (BLBP) بر بستر Copperlaunch انجام می‌شود. در این نوع حراج، قیمت توکن به مرور زمان کاهش می‌یابد و هیچ حداقلی برای خرید توکن نیز وجود ندارد. در این مقاله، ابتدا پروژه بلاکچین‌اسپیس و توکن گیلد را معرفی می‌کنیم و سپس دستورالعمل‌های لازم برای شرکت در حراج توکن GUILD را توضیح خواهیم داد. با ما همراه باشید.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

BLBPها استخرهایی هستند که می‌توانند وزن توکن را به‌طور پویا تغییر دهند (به عنوان مثال ۱/۹۹ تا ۹۹/۱ (علامت / نمایانگر کسر است) برای جفت توکن‌‌‌‌ B/توکن A). BLBP از ریاضیات موزون با وزن‌های وابسته به زمان استفاده می‌کند. وزن‌ها و زمان‌های شروع و پایان توسط مالک استخر انتخاب می‌شوند.

معرفی پروژه BlockchainSpace و توکن GUILD

چشم‌انداز توکن GUILD

BlockchainSpace در حال ایجاد ابزارهایی است که امکان راه‌اندازی و افزایش مقیاس‌پذیری انجمن‌های بازی‌های بلاک چینی را به راحتی فراهم می‌کند. این حرکت یک گام مهم رو به جلو برای بلاکچین‌اسپیس است.

همچنین فروش توکن از این نوع، منجر به مالکیت و حاکمیت واقعی جامعه می‌شود که با هدف BlockchainSpace برای ایجاد یک سازمان خود مختار غیر مستقل (DAO) با توکن‌های گیلد هم‌راستا است. این اکوسیستم مفتخر است که توکن‌های GUILD را به منصفانه‌ترین شکل ممکن در اختیار جامعه قرار می‌دهد.

این اکوسیستم، در نظر دارد بازدهی‌های جذابی را به استیک‌کنندگان توکن‌های GUILD ارائه دهد. البته سیستم استیکینگ هنوز راه‌اندازی نشده است؛ برای آگاهی از برنامه‌های سپرده‌گذاری (Staking) این پروژه، کانال‌های رسمی پروژه را دنبال کنید:

بلاکچین‌اسپیس یک تامین‌کننده دیتا و زیرساخت برای متاورس‌ها و بازی‌های Play to Earn است. BlockchainSpace توسط شرکت‌های سرمایه‌گذاری بزرگ در حوزه رمزارزها مانند Animoca Brands، Yield Guild Games (YGG)، Crypto.com، آلامدا، کوین گکو،‌ CMS، آرکا، Mechanism Capital، Kingsway Capital و Sfermion پشتیبانی می‌شود. همچنین بنیان‌گذاران بازی‌های بلاکچینی مشهور مانند اکسی اینفینیتی و Sandbox نیز از این پروژه حمایت می‌کنند.

مشخصات حراج توکن GUILD

تاریخ شروع۱۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۰
تاریخ پایان۲۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۰
مدت زمان فروش۳ روز (۷۲ ساعت)
قیمت شروع۱.۰۸۳ دلار
قیمت نهایی۰.۰۶ دلار
حداقل مقدار خریدوجود ندارد
بلاکچیناتریوم
حجم اولیه۶۰,۰۰۰,۰۰۰ توکن گیلد (۳,۵۰۰,۰۰۰ USDC)
وزن شروع۵٪ GUILD ۹۵٪  / USDC
وزن نهایی۵۰٪ GUILD ۵۰٪  / USDC

توضیح مفاهیم وزن شروع و وزن نهایی

در عرضه اولیه‌هایی که در قالب IDO برگزار می‌شوند، تمام پروسه فروش به صورت اتوماتیک و از طریق قرارداد هوشمند صورت می‌گیرد. در قراردادهای هوشمند این چنینی، یک استخر نقدینگی (که مقدار توکن پروژه و استیبل کوین مورد نظر ثابت خواهد بود)، مفهومی به نام وزن قیمت وجود دارد. از آنجایی که مقدار جفت ارز موجود در استخر ثابت است و متقاضیان شروع به خرید توکن مورد نظر می‌کنند، با گذشت زمان و ثابت بودن میزان عرضه، قیمت توکن تغییر می‌کند؛ با همین منطق، در این پروژه برای توکن GUILD و USDC وزن شروع و پایان در نظر گرفته شده است، تا توکن در بازه قیمتی مدنظر تیم پروژه به فروش برسد.

نحوه شرکت در  IDO رمزارز GUILD

۱- ابتدا وارد لینک https://copperlaunch.com/auctions/0x4ddf308520864ecfc759c49e72acfc96c023ed90 شوید.

۲- سپس باید کیف پولی را به سایت متصل کنید که با سایت Copper سازگار باشد. در حال حاضر، این سایت از متامسک، Gnosis Safe، والت کانکت و لجر پشتیبانی می‌کند.

اتصال کیف پول به پلتفرم Copper
اتصال کیف پول به پلتفرم Copper

۳- به کیف پول خود در شبکه اتریوم متصل شوید.

اتصال به متامسک | خرید توکن GUILD
اتصال به متامسک | خرید توکن GUILD

۴- پس از اتصال کیف پول خود، می‌توانید توکن‌های GUILD را با توکن‌های USDC ،WETH ،DAI یا ETH خریداری کنید. میزان ارز گیلد را که مایل به خرید هستید را مشخص کنید.

خرید توکن‌های GUILD
خرید توکن‌های GUILD

۵- در این مرحله، باید دو تراکنش به صورت زیر ارسال کنید.

  • تراکنش را تایید کنید؛ روی “Approve” در کادر آبی کلیک کنید و هزینه گس مورد نیاز را بپردازید. صبر کنید تا تراکنش تایید شود (ممکن است چند دقیقه طول بکشد).
  • اقدام به سواپ توکن‌های GUILD کنید.

پس از تایید معامله، روی “Swap” کلیک کنید تا ارز انتخابی خود را به توکن‌های GUILD تبدیل کنید. در این مرحله باید هزینه گس را پرداخت کنید.

۶- در نهایت چند دقیقه صبر کنید تا تراکنش تایید شود.

۷- توکن‌های گیلد را به کیف پول خود اضافه کنید. برای این کار، گام‌های زیر را طی کنید:

  • در کیف پول به پایین صفحه بروید و روی «Import tokens» کلیک کنید
  • روی «Custom Token» کلیک کنید
  • آدرس زیر را در قسمت آدرس توکن وارد کنید

در اینجا آدرس قرارداد توکن آورده شده است. لطفا توجه داشته باشید که آدرس قرارداد برای توکن GUILD فقط از طریق کانال‌های رسمی به اشتراک گذاشته می‌شود. همچنین قبل از BLBP نمی‌توانید رمزارزهای GUILD را خریداری کنید.

0x83e9f223e1edb3486f876ee888d76bfba26c475a

توکن‌هایی که در حراج توکن GUILD توزیع می‌شوند، قفل نمی‌شوند و شما می‌توانید آزادانه تمام توکن‌هایی را که خریداری کرده‌اید را معامله کنید.

پاسخ به سوالات متداولی که به شما کمک می‌کند تا با فرآیند فروش بهتر آشنا شوید

  • برای خرید توکن گیلد در حراج، به چه کیف پولی نیاز دارم؟

همانطور که در بالا اشاره شد، Copper در حال حاضر از متامسک، والت کانکت، لجر و Gnosis Safe پشتیبانی می‌کند.

  • پلتفرم CopperLaunch از کدام شبکه استفاده می‌کند؟

کوپرلانچ از شبکه اتریوم و پالیگان پشتیبانی می‌کند؛ اما این پیش‌فروش بر روی شبکه اتریوم انجام می‌شود.

  • برای حراج توکن GUILD به کدام ارزهای دیجیتال نیاز دارم؟

در کل به توکن‌های زیر نیاز دارید:

ETH برای پرداخت هزینه‌های گس

USDC ،WETH ،DAI یا ETH برای سواپ توکن‌های GUILD

  • حداقل مقدار GUILD که می‌توانم بخرم چقدر است؟

مقدار حداقل برای خرید وجود ندارد. همچنین می‌توانید GUILD را در چند مرحله خریداری کنید؛ اما توجه داشته باشید که برای هر تراکنش باید هزینه گس را با ارز اتر بپردازید.

  • آیا دوره قفل برای توکن‌های GUILD خریداری شده در حراج وجود خواهد داشت؟

خیر، توکن‌ها قفل نمی‌شوند و شما می‌توانید بلافاصله پس از دریافت توکن‌ها، آنها را معامله کنید.

خیر، در حین فروش استخر نقدینگی ایجاد نخواهیم کرد. شمل باید مراقب کلاهبرداری‌های احتمالی باشید و توکن‌های GUILD را فقط از پلتفرم رسمی Copper خریداری کنید.

سخن پایانی

پروژه BlockchainSpace توسط شرکت‌های سرمایه‌گذاری شناخته‌شده‌ای در حوزه رمز ارزها پشتیبانی می‌شود. این پروژه اکنون اعلام کرده که قصد دارد به حراج توکن GUILD بپردازد. کاربران می‌توانند بدون هیچ محدودیتی توکن‌های گیلد را خریداری کنند. البته در نظر داشته باشید که این پیش‌فروش تنها از ۱۷ تا ۲۰ آذر ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

این مقاله صرفا ترجمه مقاله خارجی بوده و شامل توصیه‌های سرمایه‌گذاری نیست. بنابراین تیم میهن بلاکچین هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال سود یا ضرر کاربران ندارد؛ هر اقدام سرمایه‌گذاری و تجاری شامل ریسک است و کاربران هنگام تصمیم‌گیری باید تحقیقات خود را مدنظر قرار دهند.

منبع
medium

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
4 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا