صرافی

آموزش گام به گام کار با صرافی غیر متمرکز THORChain

صرافی غیرمتمرکز THORChain با توکن بومی RUNE یکی از متفاوت‌ترین صرافی‌های حال حاضر در دنیای کریپتو است. زیرا این صرافی اولین نوع از صرافی‌هایی است که معاملات و سواپ توکن‌ها بین شبکه‌های مختلف را بدون نیاز به فناوری پل زدن (Bridge)، دارایی‌های سنتتیک و توکن‌های Wrapped شده فراهم آورده است. اما کار با صرافی غیر متمرکز تورچین آنچنان آسان نیست. در این مقاله نحوه کار با این صرافی را آموزش خواهیم داد.

برای استفاده از THORChain شما باید از پلتفرم‌های مختلفی که همگی بر روی آن ساخته شده‌اند، استفاده کنید. اگر جزو کاربران تازه‌کار در دنیای رمز ارزها هستید توصیه می‌شود که ابتدا از صرافی‌های ساده‌تر مانند یونی‌سواپ شروع به کار کنید. در ادامه کمی با این صرافی بیشتر آشنا می‌شویم و سپس آموزش کار با صرافی غیرمتمرکز تورچین و پلتفرم‌های بر روی آن را برای شما توضیح می‌دهیم.

صرافی غیر متمرکز THORChain چیست؟

شبکه thorchain و توکن RUNE

صرافی غیر متمرکز THORChain با حذف رابطه‌های دیگر می‌خواهد صنعت دیفای را متحول کند. ویژگی کاربری مالی تورسواپ توسط تیم توسعه BEPSwap از پروتکل بایننس چین مهیا شده است. همچنین یک کیف پول بومی با نام Asgard X تدارک دیده شده است. این کیف پول به صورت مستقیم با محیط چند زنجیره‌ای در تعامل خواهد بود و قادر خواهد بود توکن‌های بلاک چین‌های مختلف را نگهداری کند.

این پلتفرم در سال ۲۰۱۸ با معرفی طیف گسترده‌ای از خدمات وارد بازار رمز ارزها شد. صرافی غیرمتمرکز THORChain خدمات خود را بر روی یک شبکه غیرمتمرکز عمومی عرضه کرد. این شبکه امکان تبادل ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم را فراهم آورد. این شبکه از ابزار Cross chain برای اتصال به دیگر شبکه های بلاک چین استفاده می‌کند که وجه تمایز آن با بسیاری از صرافی های غیرمتمرکز است. برای آموزش فناوری بین زنجیره‌ای مقاله زیر را مطالعه کنید.

رمز ارز RUNE، توکن اصلی شبکه بلاکچین THORChain است. این توکن بر روی شبکه بایننس، راه‌اندازی شده است. که موارد استفاده زیادی در این اکوسیستم دارد. صرافی غیر متمرکز تور چین بر اساس مکانیسم اجماع Tendermint کار می‌کند. برای مثال زمانیکه قصد دارید ETH را به BNB تبدیل کنید، مبادله از طریق توکن RUNE انجام خواهد شد. این توکن به عنوان واسطه عمل خواهد کرد و امکان تبدیل ارزهای مختلف در بلاکچین‌های متنوع را بدون نیاز به پل زدن و یا توکن‌های Wrapped شده فراهم می‌آورد.

آموزش کار با صرافی غیر متمرکز THORChain

آموزش کار با صرافی غیر متمرکز THORChain

آموزش تبادل توکن‌ها در صرافی تورچین

برای تبادل و سواپ توکن‌های مختلف و ورود به استخرهای و هم چنین خرید و فروش توکن RUNE در داخل وبسایت thorchain.org راه‌های مختلفی در نظر گرفته شده است.

پلتفرم THORChain

آموزش کار با صرافی تورچین را با ASGAEDEX آغاز می‌کنیم. اولین گزینه ASGARDEX است که یک صرافی غیرمتمرکز