متوسط کیف پول

آموزش ذخیره و مدیریت بایننس کوین (BNB) با استفاده از کیف پول لجر !

توکن محلی صرافی بایننس (توکن کاربردی در صرافی) یعنی بایننس کوین یا همان BNB پیش‌تر بر روی بلاک‌ چین اتریوم ذخیره میشد و در واقع یک توکن از نوع ERC-20 اتریوم بود. اما چندی پیش بایننس بلاکچین اختصاصی خودش به نام Binance Chain را بر روی شبکه اصلی (Main net) لانچ کرد و بعد از آن Binance Chain بستری جدید برای توکن‌های BNB شد. صرافی بایننس مهلتی برای انتقال توکن‌ های BNB از نوع ERC20 اتریوم به بلاکچین بایننس در نظر گرفته است که در طول این مدت تمام توکن های BNB باید به BinanceChain مهاجرت کنند. برای اطلاع از نحوه انجام این کار ویدیوی زیر را تماشا کنید.

دارندگان BNB با راه اندازی بلاک چین بایننس چه اقداماتی باید انجام دهند؟+ ویدئو

یکی از امن‌ترین روش‌های ذخیره ارزهای دیجیتال، نگهداری آن ها بر روی کیف پول‌ های سخت افزاری است. زیرا در این نوع کیف پول ها کلیدهای خصوصی (Private Key) مربوط به دارایی های دیجیتال شما هیچگونه راه ارتباطی با اینترنت و بد افزارها نخواهند داشت و در نتیجه امن و محفوظ می‌مانند. یکی از محبوب‌ترین کیف پول های سخت افزاری لجر (Ledger) است. لجر به تازگی در فریمور جدید خود امکان پشتیبانی از توکن BNB بر بستر بلاکچین بایننس (Binance Chain) را ایجاد کرده است. اما در حال حاضر برای مدیریت BNB های خود یا باید از صرافی غیر متمرکز بایننس (Binance DEX) و یا از کیف پول‌هایی نظیر Guarda که هم از لجر و هم از BNB پشتیبانی می‌کند به عنوان رابط کاربری استفاده نمایید. در این مقاله نحوه اضافه کردن کیف پول ‌Binance Chain به لجر و ارسال و دریافت از طریق رابط کاربری کیف پول Gaurda آموزش داده شده است.

اضافه کردن کیف پول بایننس کوین به لجر

پیش از هر چیز از موارد زیر اطمینان حاصل کنید:

نصب اپلیکیشن Binance Chain بر روی لجر

۱- نرم افزار Ledger Live را باز نمایید و وارد قسمت Manager شوید

۲- لجر خود را متصل نمایید و قفل آن را باز کنید

آموزش نگه‌داری و مدیریت بایننس کوین (BNB) بر روی کیف پول سخت افزاری لجر

۳- در صورت پرسیده شدن، از روی لجر اجازه دسترسی Manager را بدهید

۴- از طریق نوار جستجو Binance Chain را پیدا کنید و بر روی Install کلیک نمایید

آموزش نگه‌داری و مدیریت بایننس کوین (BNB) بر روی کیف پول سخت افزاری لجر

۵- بعد از مشاهده پیام Successfully installed Binance Chain این اپلیکیشن بر روی دستگاه شما نصب شده است (در صورتیکه بر روی لجر خود فضای کافی نداشته باشید قبل از نصب باید اپلیکیشن چند کیف پول را از روی لجر پاک کنید)

۶- بعد از اضافه شدن اپلیکیشن Binance Chain بر روی لجر فقط می‌توانید آدرس‌های مرتبط به آن را بر روی دستگاه ببینید و برای ارسال توکن BNB و یا مشاهده موجودی در حال حاضر باید از رابط کاربری صرافی غیرمتمرکز بایننس (Binance DEX) و یا کیف پول هایی نظیر Guarda که هم قابلیت اتصال به لجر را دارند و هم از توکن BNB بر بستر بلاکچین بایننس پشتیبانی می‌کنند استفاده نمایید ( با توجه به هشدارهای بایننس مبنی به مجاز نبودن ایرانی‌ها برای استفاده از Binance DEX پیشنهاد ما استفاده از کیف پول Guarda به عنوان رابط کاربری است)

آموزش نگه‌داری و مدیریت بایننس کوین (BNB) بر روی کیف پول سخت افزاری لجر

 

ایجاد کیف پول Guarda و همگام سازی آن با لجر

۱- ابتدا در وبسایت کیف پول Guarda برای ایجاد یک کیف پول نسخه وب بر روی Create Web Wallet بزنید

آموزش نگه‌داری و مدیریت بایننس کوین (BNB) بر روی کیف پول سخت افزاری لجر

۲- در مرحله بعد یک رمز عبور قوی وارد نمایید (اطلاعات کیف پول Guarda با استفاده از این کلمه عبور رمز نگاری می‌شوند و یک فایل متنی برای بازیابی کیف پول تولید می‌شود. بر خلاف اکثر کیف پول‌ها بازیابی کیف پول فقط از طریق این فایل و کلمه عبور امکان‌پذیر است پس آن‌ها را در جایی مطمئن و جداگانه ذخیره نمایید)

۳- در مرحله بعد کیف پول‌های Guarda ایجاد می‌شوند و فایل Backup یا بازیابی کیف پول ایجاد می‌شود که باید آن را در جایی مطمئن ذخیره نمایید (از ذخیره کردن کلمه عبور و فایل بازیابی در یکجا جدا پرهیز کنید چون این فایل با استفاده از کلمه عبور شما رمزنگاری شده است و در صورتیکه کسی به هر دوی آن‌ها دسترسی پیدا کند می‌تواند دارایی های موجود بر روی این کیف را به سرقت ببرد البته در مورد دارایی‌های موجود بر روی لجر که در ادامه توضیح داده می‌شود، این نگرانی وجود ندارد)

۴- بعد از ورود به کیف پول Guarda در پایین سمت چپ صفحه جلوی عبارت Ledger بر روی گزینه Connect بزنید.

آموزش نگه‌داری و مدیریت بایننس کوین (BNB) بر روی کیف پول سخت افزاری لجر

۵- سپس در صفحه باز شده در نوار کرکره‌ای Binance Coin را پیدا کنید و انتخاب نمایید و بعد بر روی Display ledger Accounts بزنید (در صورت نیاز در هر مرحله اجازه دسترسی از روی دستگاه لجر را بدهید)

آموزش نگه‌داری و مدیریت بایننس کوین (BNB) بر روی کیف پول سخت افزاری لجر

۶- در این مرحله آدرس‌های ساخته شده در لجر نمایش داده می‌شوند. بعد از نمایش تعداد کافی آدرس برای شما بر روی Stop بزنید تا روند پیدا کردن آدرس‌ها متوقف شود. سپس آدرس‌های مورد نظر را انتخاب کنید و بر روی Add Accounts کلیک کنید.

۷- بعد از انجام این کار آدرس‌های انتخابی شما به صورت BNB Ledger در لیست کیف پول‌های سمت چپ صفحه نمایش داده می‌شود. با کلیک روی هر کدام از آن ها می‌توانید علاوه بر مشاهده میزان BNB موجود بر روی آن آدرس، با زدن روی Send، اقدام به ارسال BNB هم نمایید. همچنین از آن آدرس برای دریافت BNB‌ استفاده نمایید.

آموزش نگه‌داری و مدیریت بایننس کوین (BNB) بر روی کیف پول سخت افزاری لجر

نکته: کلیدهای خصوصی (Private Key) های مربوط به توکن‌های BNB‌ شما بر روی کیف پول سخت افزاری لجر (Ledger) شما نگهداری می شوند و نه  بر روی کیف پول وب Guarda بنابراین امنیت آن ها به خطر نمی‌افتد و حتی در صورتیکه فایل Backup و کلمه عبور Gurada را هم از دست بدهید، می‌توانید به راحتی به همین روش یک کیف پول Guarda دیگر ایجاد نمایید با اتصال آن با لجر به دارایی‌هایتان دسترسی داشته باشد. در واقع کیف پول Guarda در این روش فقط به عنوان یک رابط کاربری برای مدیریت BNB های شما مورد استفاده قرار می‌گیرد و به کلیدهای خصوصی شما دسترسی نخواهد داشت.

توجه: هرگز توکن‌های BNB که از نوع ERC-20 اتریوم هستند (آدرس آنها با 0X شروع می‌شود) را به آدرس‌های مربوط به بلاکچین بایننس (این آدرس ها با bnb شروع می‌شوند) ارسال نکنید!

میهن بلاکچین توصیه‌ای برای ساخت هیچ کیف پول خاصی ندارد و این مطالب صرفا معرفی و آموزش کار با کیف پول‌های رمز ارزهاست.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

9 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا