اخبار بلاکچین

تغییر برند توکن BIT‌ به MNT‌؛ شبکه منتل با بیت دائو ادغام شد

بیت دائو پس از تصویب پیشنهاد حاکمیتی اخیر، از ادغام با شبکه منتل ‌و تغییر برند توکن BIT‌ به توکن جدید MNT‌ خبر داد.

به گزارش د بلاک، بیت دائو (BitDAO) یک سازمان مستقل غیرمتمرکز که به‌خاطر خزانه‌ بزرگ خود شناخته شده است، از ادغام با شبکه منتل (Mantle Network)، یک شبکه لایه ۲ اتریومی که قبلا بودجه‌ آن را تأمین کرده بود، خبر داد. این ادغام پس از تصویب یک طرح پیشنهادی از سوی اعضای کامیونیتی بیت دائو تحت عنوان BIP-۲۱ انجام شد.

این ادغام چارچوب حاکمیتی و خزانه بیت دائو را با قابلیت‌های فنی شبکه منتل ترکیب می‌کند و در نتیجه یک اکوسیستم جدید یکپارچه ایجاد می‌کند. طبق بیانیه مطبوعاتی، هدف اصلی این ادغام تغییر برند، اصلاح توکنومیکس و تمرکز بر یک محصول یکپارچه است. در همین راستا، توکن حاکمیتی BitDAO دچار تغییر برند خواهد شد و از BIT به یک ارز جدید به نام Mantle که با نماد MNT معرفی می‌شود، تغییر خواهد کرد.

واریز و برداشت بدون محدودیت در صرافی اتراکس
با ثبت نام در اتراکس 50 هزار شیبا و 500 هزار بیت تورنت هدیه بگیرید!
هدیه بگیر!

در این اطلاعیه آمده است که با این ادغام، توسعه‌دهندگان شبکه منتل تقریبا ۳۰۰ میلیون دلار ذخایر استیبل کوین و بیش از ۲۷۰،۰۰۰ اتر (۴۸۵ میلیون دلار) از بیت دائو به ارث می‌برند. این سرمایه نقش محوری در تأمین مالی و پذیرش گسترده‌تر شبکه منتل ایفا خواهد کرد.

آرجون کالسی (Arjun Kalsy)، سرپرست بخش اکوسیستم در منتل، گفت:

ما از ادغام با بیت دائو به عنوان یک سازمان مستقل غیرمتمرکز مثال‌زدنی، بسیار هیجان‌زده‌ایم. پس از این ادغام، فاز دو شبکه آزمایشی منتل را در ماه می آغاز خواهیم کرد.

Mantle Network در ماه مه (اوایل خرداد) وارد فاز دوم شبکه آزمایشی خود با اسم رمز «Ringwood» خواهد شد. در این فاز تحولات فنی جدید در شبکه رخ خواهد داد. از میان این تحولات، می‌توان به ادغام گواهی‌های تقلب (Fraud proofs) برای افزایش امنیت، راه اندازی گره‌های Multi-Party Computation (MPC) ، گره‌های Data Availability (DA) و آغاز بازبینی‌های کد خارجی اشاره کرد.

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا