اخبار اتریوماخبار بلاکچیناخبار عمومی

تحول عظیم اتریوم در سال ۲۰۲۰ رخ می‌دهد!

جون هاسیگاوا موسس اومیسگو (OmiseGo) درباره آینده اتریوم و مسیر رشد آن در دو سال آتی صحبت کرده است. OmiseGo شبکه بلاک چین میلیارد دلاری است که بر بستر پروتکل اتریوم می‌باشد.

تحولات عظیم تا سال ۲۰۲۰

سال ۲۰۱۷ سال سرمایه گذاری بر روی اتریوم و پروژه های عرضه شده بر روی پروتکل بلاک‌ چین عمومی آن بود. عرضه اولیه پول ICO و فروش توکن ها میلیاردها دلار پول گردآوری کرد و باعث افزایش سرمایه شرکت های متشکل از سرمایه گذاران معتبر و شرکت های سرمایه گذاری در حوزه ارز دیجیتال و بلاک چین شد.

این سرمایه گذاری ها در صنعت ارز دیجیتال به دلیل افزایش ناگهانی قیمت بیت کوین و سایر دارایی های دیجیتالی بود که تعداد آن ها از سال۲۰۱۷ رشد سرسام‌آوری داشته است. برای مثال اتر که ارز دیجیتال اصلی پروتکل بلاک چین اتریوم‌ می‌باشد طی ۱۲ ماه از ۱۰ دلار، ۱۵۰ برابر افزایش یافت و به ۱۵۰۰ دلار رسید.

در نتیجه افزایش قیمت دارایی های دیجیتال در سال ۲۰۱۷، سومین اصلاحیه در تاریخ بازار ارز دیجیتال رقم خورد و منجر به این شد که بیت کوین، اتر، بیت کوین کش، ریپل و سایر ارزهای دیجیتال ۷۰ الی ۹۰ درصد ارزش خود را از دست بدهند.

هاسگاوا بیان کرد، این اصلاحیه که هم چنان پابرجاست، باعث می‌شود که بازار و‌ توسعه دهندگان آن به منظور ایجاد افزایش قیمت، به دنبال محصولات و تغییرات جدید باشند.

ویتالیک بوترین موسس اتریوم در نوامبر ۲۰۱۷ اعلام کرد که بدون تاثیرگذاری عظیم بر بخش مالی سنتی و استفاده از تمام پتانسیل فناوری بلاک چین، ارزش بازار (مارکت کپ) ۵۰۰ میلیارد دلاری ارزهای دیجیتال امکان پذیر نخواهد بود. بوترین افزود:

امروز ارزش کلی بازار ارز دیجیتال به ۰.۵ تریلیون دلار رسیده است. اما آیا توانسته ایم چیزی کسب کنیم؟ چند نفر تا حالا دارندگان ارزهای دیجیتال شده اند؟ چه مقدار ارز در قراردادهای هوشمند وارد شده است؟ پاسخ تمام این پرسش ها قطعا صفر نبوده و در بعضی موارد مقدار آن چشمگیر نیز می‌باشد. اما باید گفت که ۰.۵ تریلیون دلار اصلا کافی نیست.

جامعه ارز دیجیتال از سال ۲۰۱۷ پیشرفت های چشمگیری در ارتقای فناوری بلاک چین و بهبود کارآیی ارزهای دیجیتال داشته است. هاسگاوا خاطر نشان کرد سال ۲۰۱۸ سال ایجاد یک اکوسیستم و پیشرفت هایی در توسعه شاردینگ، کسپر، پلاسما و پروتکل های بین زنجیره‌ای بوده است. موارد گفته شده، فناوری های بسیار مهمی می‌باشند که برای تحقق انجام میلیون ها تراکنش در شبکه بلاک چین عمومی ضروری اند.

هاسگاوا بر این نکته تاکید کرد که طی دو سال آتی، اتریوم شاهد بکارگیری تجارت واقعی، برنامه های غیرمتمرکز (dApp) بزرگتر، تحول عظیم و پذیرش توسط دولت خواهد بود. تمام موارد ذکر شده بر اساس توسعه فناوری های مقیاس پذیری در سال ۲۰۱۸ می‌باشد. وی اینطور گفت:

سال ۲۰۱۷ : سرمایه گذاری ها (ICO)

سال ۲۰۱۸ : PoC (اثبات مفهوم) / ایجاد اکوسیستم / اقدامات مقیاس پذیری / پروتوکل های بین زنجیره ای

سال ۲۰۱۹ : بکارگیری تجارت واقعی / ابزار تمرکز UIUX / برنامه های غیرمتمرکز بیشتر

۲۰۱۹ الی ۲۰۲۰ : تحول عظیم اتریوم و استفاده توسط دولت. در این برهه شاهد تفاوت عظیمی بین پروتکل های واقعی و پروژه های ناکارآمد خواهیم بود.

الگوی ترکیدن حباب و افزایش قیمت

بالاجی سرینیواسان، رییس فناوری های کوین بیس اوایل ماه جاری در کنفرانس TechCrunch شهر زوگ بیان کرد که طی سالیان اخیر، حوزه ارز دیجیتال دستخوش “الگوی ترکیدن حباب و افزایش قیمت” شده است و اصلاحات باعث شده توسعه دهندگان، فناوری های پیشرفته ای برای پشتیبانی از موج بعدی پذیرش و بکارگیری ایجاد کنند.

اتریوم و سایر حوزه ارز دیجیتال با این الگو در ۱۲ ماه اخیر مواجه شده اند و برهه ساخت اکوسیستم در سال ۲۰۱۸ تاثیر بسزایی در افزایش دارایی های دیجیتال طی دو سال آتی خواهد گذاشت.

منبع
ccn

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا