اخبار عمومی

متامسک پشتیبانی از شبکه‌های غیرسازگار با EVM را آغاز می‌کند

شرکت کانسینسیس (Consensys)، توسعه‌دهنده کیف پول متامسک از قابلیت جدید این کیف پول با نام متامسک اسنپس (MetaMask Snaps) رونمایی کرد. این قابلیت امکان استفاده از کیف پول برای سایر شبکه‌های ناسازگار با ماشین مجازی اتریوم (EVM) مثل سولانا (Solana)، کازماس (Cosmos) و استارک نت (Starknet) را فراهم می‌کند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به نقل از دبلاک، هدف از ساخت ویژگی متامسک اسنپس، گسترش استفاده از این کیف پول در شبکه‌های بلاکچینی ناسازگار با ماشین مجازی اتریوم است.

تاکنون، متامسک عمدتا برای شبکه اتریوم و بلاکچین‌های سازگار با آن مانند آربیتروم (Arbitrum)، پالیگان (Polygon)، بی‌ان‌بی چین (BNB Chain) و آپتیمیزم (Optimism) مورد استفاده قرار می‌گرفت اما حالا با ویژگی Snaps می‌توان این کیف پول را در بلاکچین‌های غیر EVM مثل سولانا، کازماس و استارک نت استفاده کرد.

اسنپ‌ها ماژول‌های نرم‌افزاری هستند که می‌توانند برای موارد استفاده مختلف، مانند سازگار کردن کیف پول در چندین اکوسیستم بلاکچینی با کد تخصصی، به کیف پول متامسک متصل شوند.

برنامه متامسک برای توسعه‌دهندگان شخص ثالث

در ابتدا، متامسک قصد دارد بیش از ۲۵ اسنپ را منتشر کند که بررسی‌های امنیتی آنها انجام شده و متعاقبا توسط تیم این کیف پول در لیست سفید قرار گرفته‌اند. تیم متامسک اعلام کرده است که به توسعه‌دهندگان شخص ثالث اجازه می‌دهد تا به طور مستقل Snaps را ارسال و نگهداری کنند.

پیش از این، کاربران متامسک تنها می‌توانستند از ویژگی‌های جدید ساخته شده توسط توسعه‌دهندگان همین کیف پول استفاده کنند، اما با این توسعه جدید، کاربران اکنون امکان انتخاب طیف گسترده‌تری از ویژگی‌ها خارج از متامسک را دارند.

به گفته تیم توسعه متامسک، این کیف پول با بیش از ۱۵۰ توسعه‌دهنده برای گسترش کار توسعه Snaps در تعامل است. کریستین مونتویا (Christian Montoya)، سرپرست محصول MetaMask Snaps در این باره گفت:

ما در حال ساخت MetaMask Snaps به عنوان یک پلتفرم باز برای نوآوری هستیم و از توسعه‌دهندگان برای انتشار Snaps در این پلتفرم هزینه‌ای دریافت نمی‌کنیم. ما معتقدیم که نوآوری بی‌نیاز از مجوز، سنگ بنای یک سیستم غیرمتمرکز است که نیازی به یک متولی یا مسئول ندارد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا