اخبار اتریوم

اولین ETF فیوچرز مبتنی بر معاملات شورت اتریوم راه‌اندازی شد

شرکت مدیریت دارایی پروشرز (ProShares) اولین صندوق قابل‌ معامله در بورس (ETF) مبتنی بر معاملات شورت اتریوم (ETH) را راه‌اندازی کرده است تا فعالان بازار کریپتو بتوانند از کاهش قیمت این رمزارز نیز سود کنند. ETF مذکور «ProShares Short Ether Strategy» یا «SETH» نام دارد.

به نقل از دبلاک، مایکل ال ساپیر (Michael L. Sapir)، مدیرعامل پروشرز، درمورد راه‌اندازی اولین ETF شورت اتریوم توسط این شرکت گفته است:

SETH برای مقابله با حل چالش‌های مربوط به معاملات شورت اتریوم طراحی شده که گاهی اوقات می‌توانند سخت و پرهزینه باشند. پروشرز با راه‌اندازی SETH فرصت‌های جدیدی را به سرمایه‌گذاران خود ارائه کرده تا آن‌ها بتوانند به‌راحتی و تنها با استفاده از حساب خود در یک کارگزاری سنتی از افزایش و کاهش قیمت اتریوم سود کسب کنند.

لازم به ذکر است SETH با توکن sETH فرق دارد. sETH یک توکن مبتنی بر شبکه اتریوم است که توسط پروتکل سینتتیکس (Synthetix Protocol) عرضه می‌شود. با این حال، همان طور که گفته شد SETH یکی از ETFهای کریپتویی شرکت پروشیرز است.

پروشرز علاوه بر این، صندوق‌های کریپتویی دیگری را هم راه‌اندازی کرده که از بین آن‌ها می‌توان به BITO اشاره کرد که به عنوان اولین ETF فیوچرز بیت کوین آمریکا در سال ۲۰۲۱ راه‌اندازی شد. صندوق BITI این شرکت نیز اولین ETF مرتبط با معاملات شورت بیت کوین محسوب می‌شود. علاوه بر این، صندوق EETH پروشرز اولین ETF آمریکایی مبتنی بر معاملات فیوچرز اتریوم است.

شرکت مذکور دو صندوق دیگر به اسم BETH و BETE را هم ارائه کرده است که به صورت ترکیبی در معامله فیوچرز بیت کوین و اتریوم سرمایه‌گذاری می‌کنند؛ اما به ترتیب متناسب با مارکت کپ و به صورت مساوی روی آن‌ها تمرکز دارند.

بازار SETH

SETH در بورس اوراق بهادار نیویورک فهرست شده و به گونه‌ای طراحی شده است که برعکس عملکرد روزانه شاخص فیوچرز «S&P CME Ether» عمل کند. این صندوق مثل بقیه ETFهای شرکت پروشرز، روی قراردادهای فیوچرز سرمایه‌گذاری می‌کند.

اگرچه اتریوم از رشد اخیر بیت کوین و آلت کوین‌هایی مثل سولانا (SOL) عقب مانده است، اما همچنان دومین رمزارز بزرگ بازار کریپتو از نظر ارزش بازار محسوب می‌شود و در یک ماه گذشته بیشتر از ۱۰٪ رشد کرده است. قیمت ETH در حال حاضر در محدوده ۱٬۸۳۰ دلار قرار دارد.

نمودار روزانه قیمت اتریوم
نمودار روزانه قیمت اتریوم – منبع: TradingView

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا