اخبار خارجی

کمک‌های مالی رمزارزی به اوکراین از مرز ۳۶ میلیون دلار عبور کرد

میزان کمک‌های مالی به اوکراین از طریق رمزارزها به تازگی از ۳۶ میلیون دلار فراتر رفته است و این رقم همچنان در حال افزایش است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از فورکست نیوز، دولت اوکراین تا زمان نگارش این خبر در مجموع ۱۱۳ واحد بیت کوین، ۲۰۰۱ واحد اتریوم که مجموعا ۱۰ میلیون دلار ارزش دارند را به عنوان کمک مالی دریافت کرده است.

علاوه بر این، صرافی بایننس نیز ۱۰ میلیون دلار به سازمان‌های بین دولتی، غیر دولتی و مردم نهاد اوکراین اهدا کرده و بستری را برای تامین سرمایه نیز فراهم کرده است. جالب است بدانید در همین اوایل تامین سرمایه برای اوکراین، حداقل ۱۵۵ واحد بیت کوین با ارزش ۶ میلیون دلار جمع‌آوری شده است.

یک سازمان مردم نهاد (NGO) دیگر نیز در این مدت به جمع‌آوری کمک برای اوکراین مشغول بوده و حدود ۱۸۱ واحد بیت کوین معادل با ۷ میلیون دلار دریافت کرده است. البته حساب Patreon این سازمان موسسه به دلیل جمع‌آوری کمک‌های نظامی و نقض خط مشی این پلتفرم بسته شده است. این در حالیست که وزارت دفاع اوکراین به صورت قانونی نمی‌تواند از کمک‌های مالی به صورت بیت کوین استفاده کند.

علاوه بر این، حدود ۲۰۰۰ نفر به صورت مشترک ۱۲۷۹ واحد اتریوم معادل با ۳.۳ میلیون دلار را برای خرید NFT پرچم اوکراین که توسط UkraineDAO صادر شده است هزینه کرده‌اند.

داده‌های اتراسکن نشان می‌دهد سم بنکمن فرید مدیر عامل صرافی Ftx مبلغ ۲۵۰٬۰۰۰ USDT را برای کمک به اوکراین ارسال کرده است.

گاوین وود بنیان‌گذار پولکادات نیز اعلام کرده است اگر دولت اوکراین آدرسی را در شبکه پولکادات برای دریافت کمک ارائه کند، قصد دارد تا میزان ۵ میلیون دلار به این دولت اهدا کند.

در روزهای اخیر نقش رمزارزها به واسطه واریز کمک‌های مالی و همچنین قطع دسترسی بانک‌های روسیه به سوئیفت، تغییر کرده است. البته کلاهبرداران تلاش کرده‌اند تا از آب گل‌آلود ماهی بگیرند. برخی از کاربران در این روزهای کلاهبردارانی را شناسایی کرده‌اند که از این بحران برای درخواست کمک مالی به آدرس‌های شخصی خود سو استفاده می‌کنند.

منبع
forkast.news

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا