کریپتو کده

پلتفرم Merit Circle چیست؟ آشنایی با مریت سیرکل و توکن MC

تا کنون در اوقات فراغت خود به کسب درآمد فکر کرده‌اید؟ آن هم از طریق بازی‌های ویدئویی در سال ۲۰۲۰ این رویا به واقعیت تبدیل شد و در دنیای ارز‌های دیجیتال پدیده‌ای به نام بازی برای کسب درآمد (Play To Earn) معرفی شد. افراد زیادی در دنیا به بازی کردن در این پلتفرم‌ها مشغول شدند و بازی کردن به حرفه و شغل آن‌ها تبدیل شد؛ اما بسیاری از افراد به دلایلی مانند شاغل بودن و نیاز به زمان زیاد برای انجام این بازی‌ها، گران بودن کاراکترهای NFT و عدم امکان برای حضور همزمان در چندین بازی کریپتویی سود‌آور نمی‌توانستند در آن‌ها شرکت داشته باشند. پلتفرم Merit Circle با هدف ایجاد کسب سود حداکثری برای تمامی افراد در بازی‌های کریپتویی، پا به عرصه متاورس و بازی‌های P2E گذاشت. در این مقاله به این می‌پردازیم که پلتفرم Merit Circle چیست، چه اهداف و ایده‌هایی دارد، چگونه کار می‌کند، چه سرویس‌هایی ارائه می‌دهد، نقشه راه آن چیست، با چه پروژه‌هایی همکاری داشته، توکن MC چیست، از کجا می‌توان این توکن را خرید و چه کیف پول‌هایی برای نگهداری از آن مناسب است. با میهن بلاکچین همراه باشید.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

پلتفرم Merit Circle چیست؟

پلتفرم merit circle چیست

مریت سیرکل یک سازمان مستقل غیر‌متمرکز (DAO) است که هدف آن توسعه بازی‌های کسب درآمد (P2E) در فضای بلاک چین است. این پروژه می‌خواهد عصر جدیدی از پلتفرم‌های بازی ایجاد کند که کاربران به بازی‌هایی که دوست دارند، فقط به عنوان یک سرگرمی ساده نگاه نکنند و از آن‌ها کسب درآمد داشته باشند.

پلتفرم Merit Circle در ۴ نوامبر ۲۰۲۱ (۱۳ آبان ۱۴۰۰) راه‌اندازی شد. علیرغم این‌که مدت زمان کمی از معرفی این پروژه می‌گذرد، مریت سیرکل هم اکنون بیش از ۶۴۸۰۰ دنبال کننده در توییتر دارد که نشان از محبوبیت این پلتفرم بین کاربران در همین مدت کوتاه دارد. همچنین توکن این پروژه هم اکنون به عنوان ۲۷امین پروژه لانچ پول بایننس در این صرافی در حال عرضه است. کاربران می‌توانند با استیک کردن توکن BNB ،MC و BUSD از تاریخ ۳ دسامبر ۲۰۲۱ (۱۲ آذر ۱۴۰۰) به مدت ۲ ماه در این لانچ پول شرکت کنند و توکن MC پاداش بگیرند. مجموعا ۱۲,۵۰۰,۰۰۰ واحد توکن MC در این لانچ پول تقسیم می‌شود که درصد آن برای هر کدام از توکن‌های استیک شده به شرح زیر است:

استیک کوین BNB: هفتاد درصد معادل ۸,۷۵۰,۰۰۰ واحد توکن MC

استیک توکن MC: بیست درصد معادل ۲,۵۰۰,۰۰۰ واحد توکن MC

استیک BUSD: ده درصد معادل ۱,۲۵۰,۰۰۰ واحد توکن MC

در حال حاضر پلتفرم Merit Circle از بازی اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) پشتیبانی می‌کند. بازیکنان با ثبت نام در پلتفرم مریت سیرکل می‌توانند در اکسی اینفینتی بازی کنند و از پلتفرم Merit Circle توکن MC پاداش بگیرند. این بازی یکی از محبوب‌ترین بازی‌های کریپتویی است که افراد بسیاری در جهان در آن فعالیت می‌کنند. در این بازی بازیکنان با مبارزه با هیولاها در فضای بازی کسب درآمد می‌کنند. همچنین این پلتفرم قصد دارد به زودی بازی‌های Illuvium، Hash Rush و Star Atlas را به پلتفرم خود اضافه کند. بازی‌های انتخابی این پلتفرم همگی بازی‌های شناخته شده و محبوب کریپتو هستند؛ به طور مثال بازی Star Atlas به عنوان جاه طلبانه‌ترین بازی بلاک چین توصیف می‌شود.

هدف و ایده پلتفرم Merit Circle چیست؟

هدف پلتفرم merit circle چیست

طبق گزارش مقاله مریت سیرکل در سایت Medium، هم‌اکنون ارزش بازی‌های کریپتویی در حدود ۳۶ میلیارد دلار است. پیش‌بینی می‌شود ارزش این بازی‌ها تا سال ۲۰۲۶ به رقم ۳۱۴ میلیارد دلار برسد.

Merit Circle با شناسایی پتانسیل بسیار بالا در بازی‌های بلاک چینی قصد دارد پلتفرمی برای کسب سود حداکثر از این بازی‌ها برای کاربران خود فراهم کند. به منظور رسیدن به این هدف مریت سیرکل با تشکیل جامعه‌ای غیر‌متمرکز از بازیکنان و افرادی که قصد سرمایه‌گذاری در بازی‌های بلاک چینی را دارند، آن‌ها را به هم متصل می‌کند.

بسیاری از افراد به دلایل مختلف نمی‌توانند در بازی‌های کریپتویی مدل کسب درآمد شرکت داشته باشند؛ اما علاقه‌مند به کسب درآمد در این بازی‌ها هستند. همچنین بسیاری از بازیکنان می‌خواهند از حرفه خود درآمد داشته باشند. این پلتفرم با ایده ایجاد ارتباط بین جامعه سرمایه‌گذاران و بازیکنان، قصد دارد سرمایه‌گذاران و بازیکنان را به حداکثر سود ممکن در بازی‌های کریپتویی برساند.

پلتفرم Merit Circle چگونه کار می‌کند؟

پلتفرم merit circle چگونه کار می‌کند

مریت سیرکل یک سازمان مستقل غیر‌متمرکز است که تمامی تصمیم‌ها در آن توسط اعضای حاکمیتی آن گرفته می‌شود.

Merit Circle DAO هسته مرکزی این پروتکل است که تمامی اقدامات و تصمیمات در آن صورت می‌پذیرد. چندین SubDAO درون این هسته مرکزی جای دارد که در هر کدام از آن‌ها برای بازی‌های موجود در این پلتفرم تصمیم‌گیری می‌شود. تصمیمات در مورد پلتفرم Merit Circle طبق یک مدل حاکمیتی توسط افراد دارای توکن MC گرفته می‌شود.

مریت سیرکل از سه بخش مختلف به نام‌های SubDAO ,MainDAO و Vaults تشکیل می‌شود. MainDAO در واقع مسئول مدیریت SubDAO‌ها در این پلتفرم است. تمامی کاربران این پلتفرم که دارای توکن‌های MC هستند، می‌توانند در SubDAO‌ها مشارکت داشته باشند و در زمینه‌های مختلف مثل بازدهی استیکینگ، مدیریت آینده مریت سیرکل، بازی‌ها و غیره رأی بدهند. پس از رأی‌گیری در SubSAO رأی‌ها در MainDAO دسته‌بندی و اجرایی می‌شوند.

هر SubDAO نشان‌دهنده یک بازی مدل کسب درآمد در پلتفرم مریت سیرکل است. همچنین SubDAO‌ها استراتژی‌های درون بازی‌ها، تقسیم درآمد حاصل از بازی‌ها و مدیریت NFTهای بازی‌های مختلف را بر عهده دارند. Vaults یا صندوق‌ها محلی هستند که سود حاصله در آن ذخیره می‌شود و سپس بین سهامداران پلتفرم Merit Circle تقسیم می‌گردد.

علاوه‌بر مدل حاکمیتی مریت سیرکل که در بالا به آن اشاره شد، این پلتفرم از ۳ قسمت مختلف از جمله بازیکنان، مدیران و مشارکت‌کنندگان DAO تشکیل می‌شود که در ادامه آن‌ها را به طور کامل توضیح می‌دهیم:

مشارکت‌کنندگان در جامعه حاکمیتی (DAO)

کاربران می‌توانند برای ارتقای زیرساخت در Merit Circle DAO مشارکت داشته باشند و در ازای آن از شبکه پاداش دریافت کنند. کاربران این پلتفرم برای مشارکت در جامعه حاکمیتی باید توکن MC را خریداری کنند و با استیک کردن این توکن در رأی‌گیری‌ها شرکت داشته و به بهبود این پلتفرم کمک کنند. آن‌ها با استیک کردن توکن MC علاوه‌بر حضور در جامعه حاکمیتی، همچون سایر سپرده‌گذاران به طور غیر‌فعال در بازی‌ها مشارکت داشته و از شبکه پاداش دریافت می‌کنند.

بازیکنان (Gamers)

مریت سیرکل یک پلتفرم بازی برای کسب درآمد است. بازیکنان می‌توانند از طریق این پلتفرم در بازی‌های مختلف شرکت کنند، با بازیکنان برتر به تعامل بپردازند، میزبانی بازی‌ها را بر عهده بگیرند و به جوایز رقابتی درون بازی‌ها دسترسی داشته باشند. کاربرانی که علاقه‌مند به بازی کردن در بازی‌های این پلتفرم هستند می‌توانند درخواست خود را به کانال دیسکورد مریت سیرکل ارسال کنند و پس از طی مراحل یادگیری در این پلتفرم به یکی از گیمرهای آن تبدیل شوند. 

بازیکنانی که در پلتفرم Merit Circle مشغول بازی در بازی‌های بلاک چینی هستند، دانش‌پژوه (scholar) نام دارند. آن‌ها شامل بازیکنانی از قاره آسیا، آفریقا، آمریکای جنوبی و اروپا هستند که روزانه در بازی اکسی اینفینیتی، بازی کرده و توکن SLP (توکن بازی اکسی اینفینیتی) دریافت می‌کنند. تعداد این افراد بیش از ۱۲۰۰ نفر است و هر ماه بیش از ۵۰۰ نفر به تعداد آن‌ها اضافه می‌شود.

مریت سیرکل برای بازیکنان دوره‌های آموزشی به صورت فرد‌به‌فرد برگزار می‌کند. دانش‌پژوهان پس از یادگیری دوره‌ها توسط مدیران ارزیابی می‌شوند و پس از تایید مدیران به یکی از بازیکنان پلتفرم Merit Circle تبدیل می‌شوند. روزانه دانش‌پژوهان جدیدی وارد چرخه بازیکنان پلتفرم مریت سیرکل می‌شوند. بازیکنان تاکنون توانسته‌اند بیش از ۵ میلیون توکن SLP از بازی Axie Infinity برای این پلتفرم به ارمغان داشته باشند.

مدیران (Managers)

مدیران در این پلتفرم بر فعالیت روزمره بازیکنان نظارت می‌کنند، جریان‌های داخل تیمی را شکل می‌دهند و به تقاضای افراد برای پیوستن به این پلتفرم رسیدگی می‌کنند. آن‌ها میزبان دانش‌‌پژوهان خود در این پلتفرم هستند. آن‌ها نسبت به بازیکنان پاداش بیشتری دریافت می‌کنند و هرچه عملکرد تیم آن‌ها بهتر باشد نیز جوایز و پاداش‌های بیشتری از شبکه دریافت می‌کنند.

سرویس‌های پلتفرم Merit Circle چیست؟

خدمات و سرویس‌های merit circle چیست

پلتفرم مریت سیرکل شامل ۳ قسمت مختلف است که در ادامه آن‌ها را توضیح می‌دهیم:

 • بازیکنان: این پلتفرم به افرادی که می‌خواهند در بازی‌های کریپتویی مدل کسب درآمد شرکت داشته باشند، اجازه می‌دهد از طریق این پلتفرم آموزش ببینند و پس از گذراندن مراحل یادگیری در این بازی‌ها شرکت کرده و کسب درآمد کنند. افرادی که قصد دارند در بازی‌های این پلتفرم شرکت کنند درخواست خود را به این شبکه اعلام می‌کنند و پس از بررسی توسط مدیران به بازی کردن و کسب درآمد مشغول می‌شوند.
 • سرمایه گذاران: سرمایه‌گذاران در پلتفرم Meri Circle می‌توانند با استیک کردن توکن MC در این پلتفرم علاوه بر دریافت پاداش، در جامعه حاکمیتی آن حضور داشته باشند و در تصمیم‌گیری‌ها آن شرکت کنند. 

سرمایه‌گذاران می‌توانند در دو استخر جداگانه توکن‌های خود را به صورت تک توکن با توکن MC و به صورت جفت ارز (LP Token) به صورت ETH/MC استیک کنند و از شبکه پاداش بگیرند. 

پاداش کاربرانی که توکن MC را استیک می‌کنند بر اساس فرمول زیر تعیین می‌شود:

فرمول پاداش در مریت سیرکل

در این فرمول میزان پاداش برابر است با: عدد ۱ + تعداد ماه که کاربران توکن‌های خود را استیک می‌کنند تقسیم بر عدد ۱۲ ( تعداد ماه در هر سال)

به طور مثال درصد پاداش دریافتی کاربری که یک‌سال توکن‌های خود را استیک می‌کند، برابر است با ۱+ ۱۲/۱۲= ۲ یعنی اگر طبق نظر جامعه حاکمیتی Merit Circle نرخ سود سالانه (APY) در این شبکه ۱۰۰ درصد باشد، اگر کاربران توکن‌های خود را به مدت یکسال استیک کنند معادل ۲۰۰ درصد از شبکه پاداش دریافت می‌کنند.

در حال حاضر نرخ سود سالانه در استخر تک ارز برابر ۲۰۲ درصد و در استخر جفت ارز برابر ۷۳۶ درصد است. شایان ذکر است که کاربرانی که توکن‌های خود را برای مدت مشخصی استیک می‌کنند، در این مدت به توکن‌های خود دسترسی نداشته و توکن‌های آن‌ها تا آن تاریخ در شبکه قفل می‌شود.

۵۰ آدرس برتر از نظر حجم توکن‌های MC استیک شده، از شبکه دو عدد NFT رایگان و ۱۵۰ آدرس بعدی از لحاظ حجم توکن‌های MC استیک شده، یک عدد NFT رایگان از شبکه دریافت می‌کنند.

 • بازار NFT: پلتفرم مریت سیرکل قصد دارد به زود بازار NFT مخصوص به خودش را راه اندازی کند. در این سرویس کاربران می‌توانند توکن‌های بی‌همتا را در این پلتفرم خریداری کنند یا به فروش برسانند.

توکن MC چیست؟

توکن mc چیست

 MC توکن حاکمیتی پلتفرم Merit Circle است که در شبکه اتریوم و بر اساس استاندارد ERC-20 ساخته شده است. از این توکن برای اهداف مختلفی در این شبکه استفاده می‌شود. از جمله کاربردهای این توکن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مشارکت در جامعه حاکمیتی مریت سیرکل
 • سپرده‌گذاری یا استیکینگ
 • پاداش‌دهی به سپرده‌گذاران، بازیکنان و مدیران شبکه

در مجموع ۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ واحد توکن MC وجود خواهد داشت که به شرح زیر توزیع می‌شود:

توکنومیکس توکن mc
 • ۲۹.۴۴ درصد به منظور پاداش‌دهی به کاربران و اعضای جامعه حاکمیتی در نظر گرفته شده است.
 • ۲۰ درصد برای تیم سازنده و مشاوران در نظر گرفته شده است.
 • ۱۸.۴ درصد در خزانه DAO این پلتفرم ذخیره می‌شود.
 • ۱۴.۰۶ درصد بین سرمایه‌گذاران اولیه توزیع می‌شود.
 • ۱۰ درصد به منظور ایجاد انگیزه برای ساخت استخرهای مختلف در صرافی‌های غیر‌متمرکز در نظر گرفته شده است.
 • ۴.۱ درصد در دوره‌های مختلف بین کاربران توزیع می‌شود.
 • ۴ درصد بین حامیان اولیه پلتفرم مریت سیرکل توزیع می‌شود.

به گزارش میهن بلاکچین عرضه کل این رمز‌ارز ۱۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ واحد است که از این مقدار حدود ۴۲,۵۹۲,۰۰۰ واحد MC در گردش است. در زمان نگارش این مقاله قیمت MC برابر با ۵.۹۶ دلار است. توکن MC از نظر ارزش بازار، رتبه ۲۵۸ را در میان ارزهای دیجیتال دارد. ارزش کل بازار این توکن بیش از ۱۹۷ میلیون دلار است و حجم معاملات آن در ۲۴ ساعت گذشته، حدود ۲۱ میلیون دلار بوده است. این رمزارز در تاریخ ۱۲ آبان ۱۴۰۰ کمترین قیمت خود یعنی ۲.۱۶ دلار و در تاریخ ۱۱ آذر ۱۴۰۰ بیشترین قیمت خود یعنی ۱۱.۷ دلار را ثبت کرده است.

نقشه راه پلتفرم Merit Circle چیست؟

نقشه راه merit circle

تیم مریت سیرکل در حال حاضر در تلاش است جامعه خود را گسترش دهد و استراتژی‌های جدیدی را برای این پلتفرم تعریف کند. تیم آن قصد دارد در سال ۲۰۲۲ بازی‌های بیشتری را به پلتفرم خود اضافه کند و بر تعداد SubDAO‌های خود بیفزاید. همچنین این پلتفرم قصد دارد فرایند رأی‌گیری زنجیره‌ای را راه اندازی کند. تیم مریت سیرکل در تلاش است تا حمایت‌های مالی از بازیکنان را افزایش دهد و معاملات NFT را به پلتفرم خود اضافه کند. نقشه راه این پروژه به شرح زیر است:

۳ ماه پایانی سال ۲۰۲۱

 • تعریف برنامه‌ها و استراتژی‌های جدید به منظور بهبود جامعه حاکمیتی
 • وزن‌دهی به سپرده‌گذاری کاربران بر اساس مدت زمان سپرده‌گذاری

۳ ماه ابتدایی سال ۲۰۲۲

 • راه‌اندازی حساب کاربری برای مدیران و بازیکنان 

۳ ماه دوم سال ۲۰۲۲

 • گسترش و وزن‌دهی به آرای کاربران جامعه حاکمیتی بر اساس حجم سپرده‌گذاری

۳ ماه سوم سال ۲۰۲۲

 • راه‌اندازی تیم‌های ورزشی
 • حمایت از بازیکنان
 • انعقاد قرارداد با حامیان
 • گسترش استفاده از NFT‌ها
 • راه‌اندازی صندوق‌های نقدینگی 

همکاری‌های پلتفرم Merit Circle

همکاری‌های پلتفرم merit circle
 •  Defiance Capital: این شرکت یک صندوق سرمایه‌گذاری متمرکز بر امور مالی غیر‌متمرکز Defi است که با انجام بررسی و تحقیقات روی پروژه‌های مختلف سرمایه‌گذاری می‌کند. این شرکت به عنوان یکی از سرمایه‌گذاران در مریت سیرکل حضور داشته است. 
 • Mechanism Capital: این شرکت نیز یک صندوق سرمایه‌گذاری در صنعت ارز‌های دیجیتال است که اغلب در حوزه دیفای سرمایه‌گذاری می‌کند. این شرکت نیز در پروژه مریت سیرکل سرمایه‌گذاری کرده است.
 • Maven 11 Capital: این شرکت نیز به عنوان سرمایه‌گذار در دارایی‌های دیجیتال و ایده‌های خلاقانه در حوزه بلاک چین سرمایه‌گذاری می‌کند. این شرکت از اولین سرمایه‌گذاران پلتفرم Merit Circle بوده است.
 • Digital Currency Group: این شرکت یکی از بزرگترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه بلاک چین است. هدف این شرکت تسریع در توسعه سیستم‌های مالی در حوزه کریپتو است و یکی از زیر مجموعه‌های صندوق معروف Grayscale است. این شرکت یکی از بزرگترین حامیان مریت سیرکل محسوب می‌شود.
 • Spartan: پروتکل اسپارتان یک پروژه مالی غیر‌متمرکز است که بر روی شبکه بایننس اسمارت چین ساخته شده است. هدف این پروتکل کاهش کارمزد معاملات برای کاربران است.
 • BitScale Capital: این شرکت در سال ۲۰۱۸  در سوئیس تاسیس شد. هدف این شرکت سرمایه‌گذاری در مراحل اولیه ساخت یک پروژه در حوزه بلاک چین است و در حوزه‌های ارز‌های دیجیتال، امنیت سایبری، اینترنت اشیا، فین تک و بخش‌های فناوری سرمایه‌گذاری می‌کند. 
 • Op Crypto: یک شرکت سرمایه‌گذاری در استارت آپ‌ها در مراحل اولیه در حوزه کریپتو است و به عنوان یکی از سرمایه‌گذاران در مریت سیرکل حضور داشته است.
 •  Citizen X: یک شرکت سرمایه‌گذاری در ایالت کالیفرنیا در کشور آمریکا است که بر روی پروتکل‌های ارائه دهنده خدمات وب۳، دیفای و توکن‌های بی‌همتا سرمایه‌گذاری می‌کند.
 • Yield Guild: این شرکت انجمنی برای کسب درآمد از طریق بازی‌های بلاک چینی است. این شرکت با گرد هم آوردن بازیکنان از نقاط مختلف جهان و شرکت در بازی‌های بلاک چینی کسب درآمد می‌کند. پلتفرم Merit Circle با همکاری این شرکت به کسب درآمد یکدیگر از طریق بازی‌های مدل کسب درآمد، به یکدیگر کمک می‌کنند.

معرفی تیم سازنده Merit Circle:

پلتفرم مریت سیرکل به عنوان یک سازمان مستقل غیر‌متمرکز، از افراد و اعضای مختلفی تشکیل شده است. روزانه افراد با‌استعداد جدیدی به این پلتفرم اضافه می‌شوند. اعضای اصلی تشکیل دهنده این پلتفرم به شرح زیر است:

 • ماکرو ون دن هاول (Marco van den Heuvel): او به عنوان بنیان‌گذار و مدیر اجرایی در مریت سیرکل فعالیت می‌کند. ماکرو تحصیلات خود را در رشته تجارت جهانی در دانشگاه سانفرانسیسکو استیت (SanFrancisco state University) به پایان رسانده است. او پیش از فعالیت در Merit Circle به عنوان بازیار یاب اجتماعی در پلتفرم پری سرچ (Pre Search) فعالیت داشته است.
 • تامی کویت (Tommy Quite): او به عنوان بنیان‌گذار و مدیر مالی در مریت سیرکل فعالیت می‌کند. تامی تحصیلات خود را در رشته بازرگانی در دانشگاه (Hogeschool Utrecht) به پایان رسانده است. او پیش از فعالیت در Merit Circle، بنیان‌گذار پلتفرم Caltrix که در زمینه نرم‌افزارهای حسابداری فعالیت می‌کند، مشغول به کار بوده است.
 • فریک کارون (Freek Caron): او به عنوان مدیر بازاریابی و توسعه در پلتفرم Merit Circle فعالیت می‌کند. فریک تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی در رشته موسیقی بین المللی در دانشگاه فانستی (Fontys University) به پایان رسانده است. او پیش از فعالیت در مریت سیرکل به عنوان نویسنده در پلتفرم تجاری Bots مشغول فعالیت بوده است.

توکن MC را از کجا بخریم؟

توکن MC را می‌توان از صرافی‌های متمرکز بایننس، LB Bank ،BKex ،HitBTC ،AEX ،Gate.io ،MandalaExchange خریداری کرد. همچنین این توکن را می‌توان در صرافی‌های غیرمتمرکز یونی سواپ (ورژن ۲ و ۳) و زیروایکس پروتکل نیز خریداری کرد.

کدام کیف پول‌ها برای نگهداری MC مناسب است؟

توکن MC را می‌توان در کیف پول‌های سخت افزاری لجر و ترزور و در کیف پول‌های نرم‌افزاری متامسک، تراست ولت، مای اتر ولت، کوین بیس ولت و اتمیک ولت ذخیره کرد.

جمع بندی

امروزه به لطف دنیای بلاک چین و بازی‌های بلاک چینی، کسب درآمد در حین بازی کردن برای تمامی افراد مهیا شده است. بسیاری از افراد از راه بازی کردن کسب درآمد می‌کنند و حتی بازی کردن شغل و حرفه آن‌ها است؛ اما بسیاری دیگر که فرصت بازی کردن را ندارند از کسب درآمد در این حوزه بی‌نصیب مانده‌اند. پلتفرم Merit Circle با ایجاد ارتباط بین این افراد و گیمرها توانسته است پلتفرمی برای کسب درآمد برای تمامی اقشار جامعه در دنیا ایجاد کند. حال به لطف مریت سیرکل افراد می‌توانند در این پلتفرم سرمایه‌گذاری کرده و از بازی‌های بلاک چینی کسب درآمد کنند. در این مقاله به این پرداختیم که پلتفرم Merit Circle چیست، چه اهداف و ایده‌هایی دارد، چگونه کار می‌کند، چه سرویس‌هایی ارائه می‌کند، نقشه راه آن چیست، با چه پروژه‌هایی همکاری داشته، توکن MC چیست، از کجا می‌توان این توکن را خرید و چه کیف پول‌هایی برای نگهداری از آن مناسب است. اگر شما هم تجربه سرمایه‌گذاری یا بازی کردن در بازی‌های این پلتفرم را دارید، آن را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع
meritcircle

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا