اخبار بیت کوین

بیت کوین در آستانه از دست دادن حمایت 19٬000 دلاری؛ فاندینگ ریت منفی به کمک بیت کوین می‌آید؟

قیمت بیت کوین صبح روز یکشنبه پس از حدود ۲۴ ساعت تقلا برای حفظ سطح ۱۹٬۰۰۰ دلار، سرانجام شکست خورد و حدود ساعت ۹ صبح برای مدت کوتاهی تا ۱۸٬۷۹۱ دلار کاهش یافت. قیمت BTC در زمان نگارش خبر ۱۹٬۱۱۶ دلار است. قیمت اتر اما همچنان حمایت ۱۰۰۰ دلاری را حفظ کرده است و در زمان نگارش خبر برابر با ۱٬۰۶۶ دلار است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، فاندینگ ریت بیت کوین در روز شنبه در تمام صرافی‌ها منفی بود که می‌تواند احتمال وقوع شورت اسکوییز و افزایش نسبی قیمت در کوتاه مدت را تقویت کند.

فاندینگ ریت بیت کوین
فاندینگ ریت بیت کوین؛ منبع: کریپتو کوانت

در بازار خرسی فعلی سوال اصلی فعالان کف قیمت بیت کوین است. در حال حاضر قیمت ‌BTC پایین‌تر از قیمت تحقق یافته است. قیمت تحقق یافته برابر با میانگین وزنی قیمت مجموعه UTXOهای موجود در شبکه بیتکوین، با توجه به قیمت بیتکوین در زمان خلق هر UTXO است. نسبت قیمت فعلی به قیمت تحقق یافته یکی از ابزارها برای تشخیص وضعیت فعلی قیمت BTC است. تحلیل‌گر کریپتو کوانت با مقایسه مقدار شاخص در حال حاضر با کف بازار خرسی ۲۰۱۵ و ۲۰۱۸ نتیجه‌گیری می‌کند که قیمت ‌BTC هنوز به کف نرسیده است.

قیمت فعلی به قیمت تحقق یافته
قیمت فعلی به قیمت تحقق یافته بیت کوین؛ منبع: کریپتو کوانت

همان‌طور که در نمودار بالا مشاهده می‌شود قیمت فعلی به قیمت تحقق یافته برای بیتکوین کف بازار خرسی ۲۰۱۵، برابر با ۰.۶، در کف بازار خرسی ۲۰۱۸ برابر با ۰.۶۷ بود. اما در حال حاضر حدود ۰.۸ است. برای رسیدن این شاخص به ۰.۷۴، که با کف بازارهای خرسی قبلی همخوانی بیشتری دارد قیمت بیت کوین باید تا ۱۷٬۰۰۰ دلار کاهش یابد.

حجم لیکوییدیشن‌ها در ۲۴ ساعت گذشته ۷۸.۵۶ میلیون دلار بوده است که ۶۱.۸۹٪ آن مربوط به قراردادهای خرید استقراضی (لانگ) بوده است. در زمان نگارش خبر قیمت آلت‌کوین‌ها هنوز به ریزش مقطعی ‌Bitcoin واکنش نشان نداده است و دامیننس بیتکوین در ساعات گذشته کاهشی بوده است. آخرین اطلاعات مربوط به ۱۰ رمزارز برتر، مطابق داده‌های میهن بلاکچین، در تصویر زیر قابل مشاهده است.

۱۰ رمزارز برتر
داده‌های مربوط به ۱۰ رمزارز برتر؛ منبع: میهن بلاکچین

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا