اخبار بلاکچین

کاهش ۱۵درصدی سختی استخراج بیت کوین ، فصلی نو برای ورود ماینرهای جدید!

با توجه به تمام احساسات منفی و ناامیدی که در مورد بیت کوین به وجود آمده است، نادیده گرفتن چگونگی، ساختار و طراحی این کوین بی انصافی است. هنگامی که قیمتها کاهش می یابند، نرخ هش و دشواری ماینینگ (سختی شبکه) پیرو ساختار این بلاک چین عمل می کند.

 بیت کوین ۸۰ درصد نسبت به نقطه ی اوج خود در یک سال گذشته کاهش داشته و این باعث خشم و ناامیدی بسیاری از کاربران شده است. از سوی دیگر داستان تعطیلی بسیاری از مزارع ماینینگ بیت کوین به علت عدم سودآوری آتش این حسرت و ناامیدی را شعله ور تر کرد.

از این منظر بیت کوین در حال نزدیک شدن به نقطه ای است که ارزش آن کمتر از هزینه ماینینگ باشد و از همین رو به طور کلی باعث از بین رفتن ارزش ارز دیجیتال می شود. با این حال، همانگونه که در نمودارهای Blockchain.info  نشان داده شده است کاهش قیمت باعث کاهش دشواری نیز شده است.

کاهش ۱۵ درصدی دشواری نشانگر سهولت کار ماینرها در یافتن یک بلاک جدید است. نرخ هش، که به همان مقدار کاهش یافته است، نشانگر میزان توان محاسباتی مورد نیاز برای محاسبات است.

در زمان نگارش این خبر نرخ هش به کمتر از ۳۲ میلیون TH / s نزول کرده است.

سخت افزارهای ماینینگ قدرتمند از جمله آنت ماینر S۹ بیت مین به دلیل هزینه انرژی مصرفی از کار افتاده اند، از همین رو به دلیل کاهش قدرت محاسبات در استخر ماینینگ باعث کاهش میزان دشواری خواهد شد.

برخی ناظران خاطر نشان کرده اند که این اتفاق بزرگترین سقوط و نزول در تاریخ بیت کوین بوده است. این سقوط یک سال پس از بزرگترین افزایش در تاریخ بیت کوین اتفاق افتاده است. این سقوط موجب افزایش سوددهی ماینینگ بیت کوین نسبت به دیگر ارزهای دیجیتال می شود. این  اتفاق دریچه های جدیدی را روبه ماینرهای تازه باز خواهد کردو همچنین موجب کاهش قدرت شرکتهایی مانند بیت مین خواهد شد.

همانطور که در گذشته ETW  گزارش داد بسیاری از ماینرهای بیت کوین جایگزین هایی مانند بیت کوین کش و بیت کوین SV  را برای ماینینگ انتخاب کرده اند. بدون شک، اخیرا “جنگ هش” بین گروه های رقیب و تلاش برای جذب ماینرهای بیت کوین تاثیرات بسیاری در بازار از جمله کاهش ۴۰ درصدی قیمت ارزهای دیجیتال را به همراه داشته است.

اما جدای از بحث پیش آمده برخی از تحلیگران این حوزه اعتقاد به آغاز دوباره یک بازار افزایشی در نیمه دوم سال آینده دارند.

منبع
ethereumworldnews

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا