اخبار آلتکویناخبار بلاکچیناطلاعیه صرافی

بی‌ان‌بی‌چین «زنجیره‌های جانبی کاربردی» را ارائه می‌کند

بی‌ان‌بی چین، بلاکچین تاسیس‌شده توسط صرافی بایننس، قصد دارد برای کاهش هزینه و افزایش سرعت تراکنش‌ها برای برنامه‌های کاربردی پر مصرف، ویژگی زنجیره‌ جانبی (Sidechain) را ارائه کند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از theblockcrypto، زنجیره جانبی بی‌ان‌بی چین (BAS) به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد داده‌ها و دارایی‌ها را از زنجیره BNB به زنجیره جانبی منتقل کنند. این موضوع فشار اپلیکیشن‌های با تعداد تراکنش بالا مانند گیمفای (GameFi)، سوشال‌فای (SocialFi) و متاورس را بر منابع محدود شبکه اصلی کاهش می‌دهد.

زنجیره‌های جانبی علاوه بر میزبانی برنامه‌های کاربردی سازگار با زنجیره ‌BNB، استقلال عمل خواهند داشت. تیم‌های توسعه‌دهنده به جای تکیه بر پروتکل شبکه اصلی برای تامین امنیت، می‌توانند مجموعه اعتبارسنج‌های خود را انتخاب کنند.

طبق گزارش پیشین میهن بلاکچین در بهمن ۱۴۰۰، بایننس اقدام به تغییر نام کرد و دو بلاکچین محبوب مرتبط با بایننس، بایننس اسمارت چین (BEP20) و بایننس چین (BEP2) تبدیل به اجزای اکوسیستم جدیدی به نام «زنجیره BNB» یا «BNB Chain» شدند.

چند تیم که روی زنجیره BNB کار می‌کنند، به زودی جزییات فنی اولین شبکه آزمایشی BAS را که روی گیمفای تمرکز دارد ارائه خواهند کرد.

بر اساس گزارش پیشین میهن بلاکچین اولین سایدچین شبکه کاردانو با نام Milkomeda C1 دیشب با موفقیت اجرا شد. میلکومدا سازگار با ماشین مجازی اتریوم (EVM) است و توسعه‌دهندگان روی ماشین مجازی اتریوم را قادر خواهد ساخت تا بر روی شبکه کاردانو به فعالیت بپردازند. میلکومدا قرار است بر روی شبکه‌های لایه ۱ دیگر مانند الگوراند و سولانا نیز اجرا شود و این شبکه‌ها را به هم متصل کند.

منبع
theblockcrypto

کوشیار حیدری

علاقه‌مند به ریاضیات، موسیقی و بیت کوین. میتونم در قالب یه بیت کوین مکسی فشار خون هواداران اتریوم رو بالا ببرم اما در عین حال به برنامه نویسی اتریوم هم شدیدا علاقه‌ دارم. مهندسی برق خوندم و دکترای نفت رو بعد از آشنایی با کریپتو ول کردم. روز و شبم رو با زیر و رو کردن داده‌های مختلف و تلاش برای بیشتر کردن آگاهیم در مورد اقتصاد کلان، برنامه‌نویسی و تحلیل آنچین می‌گذرونم.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا