اخبار آلتکوین

ادامه فروش رمز ارزها از سوی FTX و سلسیوس؛ کدام توکن‌ها فروخته می‌شوند؟

شبکه سلسیوس (Celsius) ۵۶.۸ میلیون توکن پالیگان (MATIC) به ارزش ۴۴.۵ میلیون دلار را به صرافی‌های کریپتویی منتقل کرده است. علاوه بر این، صرافی ورشکسته‌ FTX و شرکت آلامدا ریسرچ (Alameda Research) هم بیش از ۱۵ میلیون دلار رمزارز را به پلتفرم‌های بزرگی مثل بایننس و وینترمیوت (Wintermute) منتقل کرده‌اند.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به نقل از بی‌این کریپتو، شرکت‌های مرتبط با صرافی FTX و شبکه سلسیوس در هفته گذشته بیش از ۱۵۰ میلیون دارایی‌ دیجیتال را به چند صرافی‌ منتقل کردند.

انتقال ۴۵ میلیون دلار MATIC توسط شبکه سلسیوس

به نظر می‌رسد شبکه سلسیوس (Celsius Network) و صرافی FTX تا هفته گذشته به فروش رمزارزها ادامه داده‌اند. شبکه سلسیوس در این مدت ۵۶.۸ میلیون توکن پالیگان به ارزش ۴۴.۵ میلیون دلار را به صرافی‌های مختلف فرستاده است.

طبق داده‌های شرکت «Spot On Chain»، این شرکت ۳۴.۰۹ میلیون توکن MATIC به ارزش ۲۵.۷ میلیون دلار را به بایننس منتقل کرده است. علاوه بر این، قبلا هم حدود ۲۵ میلیون توکن MATIC را جابه‌جا کرده بود. در نتیجه، شبکه سلسیوس به طور کلی ۵۶.۸ میلیون توکن MATIC به ارزش ۴۴.۵ میلیون دلار را طی سه روز گذشته جابه‌جا کرده است.

طبق داده‌های آنچین، شرکت سلسیوس اکنون ۱.۵۵ میلیون دلار متیک دارد که در مقایسه با نقل و انتقالات قبلی او بسیار کم است. این شرکت همچنان دارای ETH به ارزش ۱.۴۴ میلیارد دلار و بیت کوین به ارزش ۴۰۷ میلیون دلار است.

تعداد توکن‌های MATIC جابه‌جا شده توسط شبکه سلسیوس
تعداد توکن‌های MATIC جابه‌جا شده توسط شبکه سلسیوس – منبع: SpotonChain

گفتنی است قیمت پالیگان طی هفته گذشته بیش از ۱۰٪ کاهش یافته است.

نمودار روزانه پالیگان
نمودار روزانه پالیگان – منبع: TradingView

لازم به ذکر است، این تراکنش‌‌ها بعد از یک اتفاق مهم در شبکه پالیگان رخ داده است. در واقع، کیت توسعه متن باز پالیگان به اسم «CDK Polygon» و پلتفرم «Data Availability» نیر پروتکل (Near Protocol) پروژه‌ای را راه‌اندازی کرده‌اند تا کارمزد تراکنش‌ها را کاهش دهند. سندیپ نیوال (Sandeep Nailwal)، بنیان‌گذار پالیگان، ادعا کرده که با اجرای این پروژه کارمزد تراکنش‌ها ۸٬۰۰۰ برابر کم‌تر از شبکه اتریوم می‌شود.

انتقال بیش از ۱۵ میلیون دلار رمزارز توسط FTX و آلامدا ریسرچ

در روزهای گذشته صرافی FTX و شرکت آلامدا ریسرچ ۱۵ میلیون دلار رمزارز (از جمله اتریوم و رپد بیت کوین) را به صرافی‌های بایننس و وینترمیوت (Wintermute) منتقل کردند. ۲۰۷ WBTC (به ارزش حدود ۸.۶ میلیون دلار) و ۱٬۱۵۰ ETH (به ارزش حدود ۲.۸۵ میلیون دلار) به وینترمیوت منتقل شده و ۱۳۵ WBTC (تقریبا ۵.۶ میلیون دلار) نیز به بایننس منتقل شد.

FTX و آلامدا ریسرچ از ۲۴ اکتبر ۲۰۲۳ (۲ آبان ۱۴۰۲)، ۸۶ توکن مختلف به ارزش ۶۹۶ میلیون دلار را به صرافی‌ها در شبکه‌های اتریوم، سولانا و آوالانچ منتقل کرده‌اند.

جابه‌جایی‌های اخیر پس از آن انجام شد که دادگاه در ۱۹ ژانویه (۲۹ دی) بازرس مستقلی را برای بررسی سقوط FTX تعیین کرد. این در حالی بود که دادگاه ابتدا درخواست تحقیقات بیشتر را رد کرده بود. علاوه بر این، قاضی پرونده تاکید کرد که بازپرس این پرونده نباید منافع خاصی داشته باشد یا قبلا با بدهکاران FTX در ارتباط بوده باشد. این حکم به وکلای FTX به اسم سالیوان (Sullivan) و کرامول (Cromwell) اشاره داشت که قبلا به عنوان مشاور FTX خدمت می‌کردند. قاضی لوئیس فیلیپه رسترپو (Luis Felipe Restrepo) اعلام کرد:

فروپاشی FTX ضرر فاجعه‌باری را برای سرمایه‌گذاران کل جهان ایجاد کرده و پیامدهایی را برای صنعت نوظهور و پرنوسان رمزارزها به دنبال داشته است. ارتباط FTX و توکن FTT و چگونگی استفاده از آن برای افزایش ارزش FTX و شرکت آلامدا ریسرچ به بررسی بیشتری نیاز دارد. روشن شدن ارتباط این دو به سرمایه‌گذاران مختلف کمک می‌کند تا ریسک‌های نامشخص بقیه شرکت‌های کریپتویی را بهتر درک کنند.

علاوه بر این، دادگاه آمریکا تاکید کرد طبق قانون ورشکستگی این کشور، وقتی بدهی یک بدهکار از ۵ میلیون دلار فراتر می‌رود؛ باید یک بازرس برای پرونده او تعیین شود. در نتیجه، FTX به یک تحقیق مستقل نیاز دارد تا از منافع عمومی محافظت شود. قاضی رسترپو ادامه داد:

علاوه بر ارائه توضیحات مورد نیاز، گزارش بازرس دادگاه را مطمئن می‌کند که هنگام تصویب طرح سازماندهی مجدد FTX منافع عمومی را در نظر گرفته است.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا