متوسط ایردراپ

طراحی مسیر دریافت ایردراپ های بزرگ به کمک Chatgpt

 بعد از ایردراپ‌های بزرگی مانند ایردراپ آربیتروم فعالیت کاربران علاقه‌مند به ایردراپ بسیار شدت گرفته است و تا کنون بیش از ۳ میلیون کیف پول روی پروژه zksync فعال شده‌اند؛ اما در ادامه و در ایردراپ‌های آینده ممکن است پروژه‌ها برای انتخاب کاربران و توزیع منصفانه ایردراپ دست به اقداماتی جدید بزنند و بسیاری را سورپرایز کنند. در این مقاله سعی کردیم روندی برای طراحی نقشه راه ایردراپ معرفی کنیم تا اگر قصد شروع فعالیت خود در ایرداپ هانتینگ را دارید، در مسیری تست‌شده شروع به فعالیت کنید؛ به این ترتیب می‌توانید با ریسک کمتری به فعالیت خود ادامه دهید. در ادامه با میهن بلاکچین همراه باشید تا به بررسی مراحل طراحی مسیر دریافت ایردراپ بپردازیم.

نکات کلیدی:
✍🏼 برای تعامل و تراکنش با پروژه‌های باارزش، از ابزارهایی مثل دیفای لاما برای یافتن منابع اصلی کمک بگیرید.
✍🏼 مسیر تعامل با پروژه‌ها را بر اساس هدف، سرمایه و زمان خود طراحی کنید. برای این کار می‌توانید از chatgpt کمک بگیرید.
✍🏼 طی تعامل با پروژه‌ها سعی کنید امنیت دارایی خود را حفظ کنید؛ هدف کسب درآمد است نه از دست دادن سرمایه.
✍🏼 سعی کنید طی بازه‌های بلند‌مدت اقدام به افزایش حجم و تعداد تراکنش‌های خود کنید.

طراحی مسیر دریافت ایردراپ های بزرگ

بازار کریپتو با ترندهای متفاوتی در مقاطع زمانی مختلف همراه بوده است که آمده‌اند و با ایجاد هایپ، سرو صدایی کرده‌اند و رفته‌اند؛ مانند تابستان داغ دیفای، بولران آلتکوین‌ها، متاورس و ان اف تی و غیره. اما طی چند سال اخیر یکی از مواردی که کمتر از تب و تاب افتاده و همواره مورد توجه فعالین حرفه‌ای و تازه‌واردان بازار رمز ارزها بوده است، چیزی نیست جز ایردراپ (Airdrop).

دریافت ایردراپ ارزشمند مستلزم انتخاب مسیرهایی درست و مطمئن برای تعامل با پروژه‌ها است، زیرا ممکن است با خطاهایی جزئی طی مسیر، خودمان را در دام فیلترهای ایردراپی بیندازیم و ایردراپ ارزشمندی نگیریم. حتی ممکن است به طور کامل رد صلاحیت شده و ایردراپ هانتر شناسایی شویم و تمام زحمات و هزینه‌هایی که داده‌ایم به باد برود. در ادامه طی ۵ قدم به شما راه‌کاری کاربردی ارائه خواهیم داد که با طراحی مسیری مناسب، به عنوان ایردراپ هانتر شناخته نشوید و لذت کسب درآمد از ایردراپ را بچشید.

۱. انتخاب بهترین پروتکل‌ها برای تعامل با شبکه

دیفای لاما و استارکنت
انتخاب بهترین پرتوکل‌ها برای تعامل با شبکه | منبع: دیفای لاما

اولین قدم برای شروع مسیر، استفاده از پلتفرمی جامع برای بررسی پروژه‌های موجود روی بلاکچین مورد نظر است. هدف از این کار این است که با پروژه‎‌هایی کار کنید و سعی به افزایش تعامل داشته باشید که از لحاظ امنیتی مورد اطمینان باشند. هدف از ایردراپ کسب درآمد است، نه از دست دادن سرمایه و پول!

پلتفرم Defillama یکی از بهترین سایت‌ها در این زمینه است. با استفاده از این سایت می‌توانید بهترین پروتکل‌ها را با مرتب‌سازی بر اساس ارزش کل قفل شده (TVL) و میزان سرمایه‌گذاری در آن‌ها شناسایی کنید. به‌عنوان مثال، در نوار جست‌وجوی دیفای لاما نام starknet را بنویسید. دیفای‌لاما لیستی از تمام پروتکل‌های اصلی بر بستر استارک‌نت همراه با ارزش کل قفل‌شده آن‌ها به شما نشان خواهد داد. پروژه‌های امن را از بین این لیست انتخاب و سعی کنید طبق روشی که در ادامه باهم مرور می‌کنیم، با آن‌ها تعامل داشته باشید. 

نکته: تعامل با پروتکل‌هایی که هنوز توکن بومی ندارند، انتخابی هوشمندانه است؛ زیرا شما با تلاش برای واجد شرایط شدن در ایردراپ استارک‌نت با پلتفرم‌هایی مثل Jedi Swap تعامل می‌کنید و اگر در آینده این پلتفرم‌ها نیز ایردراپ داشته باشند، احتمال اینکه واجد شرایط ایردراپ آن‌ها هم باشید، بسیار زیاد خواهد بود.

۲. پیش‌زمینه‌ای که باید داشته باشید

شرایط ایردراپ آربیتروم
شرایط ایردراپ آربیتروم | منبع: توییتر مساری

در طراحی مسیر خود برای شرکت در ایردراپ‌های بزرگ پروتکل‌هایی مانند zkSync، LayerZero، Starknet و Polygon zkEVM، فیلترهای ایردراپ Arbitrum را معیار قرار می‌دهیم. معیارهایی که به منظور پاداش دادن به کاربران واقعی طراحی شده و تا حدود زیادی ساده، موثر و هدفمند بودند. گرچه بسیاری نیز تنها با چند تراکنش و حداقل کار با شبکه واجد شرایط دریافت ایردراپ شدند و این موضوع نیز باعث دلخوری کاربران قدیمی آربیتروم شد.

بر اساس همین فیلترها هر چه حجم معاملات، تعداد تراکنش و مدت زمان کار با پروژه بیشتر باشد، احتمال اینکه شما به‌عنوان کاربر فعال‌تر و با‌ارزش‌تر برای پروژه‌ها انتخاب شوید و در ادامه ایردراپ با ارزش‌تری دریافت کنید، بیشتر خواهد بود.
ایجاد تعادل بین تعداد تراکنش‌های زیاد و بازه زمانی مناسب نیز بسیار مهم است. پروژه‌ها برای شناسایی ربات‌ها فیلتر زمان و تعداد تراکنش در بازه‌های کوتاه‌مدت را در نظر می‌گیرند؛ پس سعی کنید در قدم دوم تعادل بین دو مورد زیر را در نظر بگیرید:
۱. به اندازه لازم و به حد قابل قبول (۵۰ الی ۱۰۰ تراکنش) در بازه کوتاه‌مدت (یک ماهه) تراکنش انجام دهید تا در صورت نزدیک بودن زمان اسنپ‌شات جزو لیست ایردراپ باشید.
۲. در مدت‌ زمان کوتاه تعداد زیادی تراکنش ارسال نکنید تا در فیلتر ربات‌ها قرار نگیرید. مثلا ۱۰۰ تراکنش در دو روز!
برای مثال شما می‌توانید ماه اول فعالیت خود ۵۰ تراکنش انجام دهید، ولی در ادامه سعی کنید به‌صورت هفتگی فعال باشید و زمان‌های متفاوت و مقدار تراکنش متغیر از لحاظ حجم را اعمال کنید.

۳. طراحی مسیر تراکنش‌ها با کمک ChatGPT

فرض کنید برای کار با استارک نت تعامل با پروژه‌هایی مثل Jedi Swap، 10k Swap، My Swap، Fibrous Fi و Avnu Fi را انتخاب کنید. حالا دو گزینه برای شما وجود دارد:
۱. ساختن مسیری که هر تراکنش روی پروژه جدید در ادامه تراکنش قبلی باشد. مزیتش این است که با نقدینگی و تعداد توکن حداقلی قابل انجام است.
۲. بین ۵ پلتفرم ذکرشده طی مسیرهایی کاملا تصادفی تراکنش ثبت کنید. این روش کمک می‌کند با قراردادهای هوشمند بیشتری تعامل داشته باشید که به احتمال زیاد یکی از گزینه‌های فیلتر کاربران خواهد بود.

همچنین می‌توانید از ترکیب دو گزینه بالا برای افزایش شانس خود نیز استفاده کنید. هر کدام از این روش‌ها مزایا و محدودیت‌های خود را دارند، بنابراین با توجه به عواملی مانند میزان سرمایه، زمان و هدف، بهترین گزینه را انتخاب کنید.
فرض کنید هدف ما افزایش تعداد تراکنش روی پلتفرم‌های ذکرشده است. با کمک “chatgpt” می‌توان مسیر بسیار خوبی برای انجام تراکنش‌ها به‌دست آورد. برای مثال با Prompt زیر مسیری برای تعامل با پروژه‌ها به‌دست می‌آوریم:

طراحی مسیر تراکنش‌ها با کمک ChatGPT
طراحی مسیر تراکنش‌ها با کمک ChatGPT | منبع: توییتر

پرامپت:

I wish to utilize 5 different cryptocurrency exchange protocols named Jedi Swap, 10k Swap, MySwap, Fibrous Fi, Avnu Fi.

Each of these protocols supports the cryptocurrencies ETH, DAI, USDT, USDC, WBTC. I would like to perform 50 distinct exchanges using the 6 protocols and the 5 cryptocurrencies.

But I have one important condition, each new swap must use the cryptocurrency obtained from the previous swap. Create me the complete combination.

نتیجه:

1. Swap 1: Jedi Swap – ETH to DAI

2. Swap 2: 10k Swap – DAI to USDT

3. Swap 3: MySwap – USDT to USDC

4. Swap 4: Fibrous Fi – USDC to WBTC

5. Swap 5: Avnu Fi – WBTC to ETH

6. Swap 6: 10k Swap – ETH to DAI

7. Swap 7: MySwap – DAI to USDT

8. Swap 8: Fibrous Fi – USDT to USDC

طی کار با Chatgpt مسیر تراکنشی که در ابتدا به ما ارائه داد غلط بود و به جای شروع مسیر از پایان تراکنش WBTC به ETh که بایستی تراکنش بعدی با ETH شروع شود با توکن Dai شروع شد. این اتفاق نشان می‌دهد که این هوش مصنوعی هنوز نیاز به رشد و یادگیری بیشتر دارد. البته با گوشزد کردن این اشتباه، می‌توان نتیجه درست و مد نظر را دریافت کرد.

اشتباه چت جی پی تی در پاسخ به پرامپت
اشتباه چت جی پی تی در پاسخ به پرامپت | منبه: توییتر

حالا با انجام ۳ قدم قبلی و داشتن نقشه راه، می‌توانیم به تعامل با پروژه‌ها برای ایردراپ استارک‌نت بپردازیم و سعی کنیم مواردی همچون افزایش تعداد تراکنش‌ها را عملی کنیم.

۴. نهایی‌کردن مسیر تراکنش‌ها

برای برقراری تعامل با قراردادهای هوشمند بیش‌تر، مثل ضرب NFT یا تامین نقدینگی و استیکینگ روی پروژه‌ها، به منابع معتبر رجوع کنید و از لینک‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی افراد ناشناس وجود دارد، استفاده نکنید؛ زیرا ممکن است به راحتی اسکم شوید. برای مثال می‌توانید به منابع معتبر زیر مراجعه کنید:

۵. ایجاد تعادل بین تعداد تراکنش و بازه زمانی فعالیت

سعی کنید ابتدا تعداد تراکنش‌ها را افزایش دهید که به ۵۰ تا ۱۰۰ تراکنش برسید. اما در نظر داشته باشید که ۵۰ تراکنش اول را در طول ۴ هفته پخش کنید و سپس ۵۰ تراکنش دیگر را در طول ۴ هفته دیگر انجام دهید. نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه کرد این است که هرگز، هرگز و هرگز ۲۰/۳۰/۵۰ تراکنش را هم‌زمان انجام ندهید. در ادامه و در هفته‌های ۹ و ۱۰، یک تراکنش انجام دهید. سپس طبق برنامه‌ به‌صورت هفتگی حداقل ۱۰ هفته فعالیت داشته باشید (تعداد هفته‌های فعالیت جزو فیلترهای آربیتروم بود).

در نهایت، ماهانه ۱ یا ۲ تراکنش داشته باشید. با این روش، به عنوان ربات شناخته نمی‌شوید و از حملات سیبیل (Sybil) جلوگیری می‌کنید. همچنین، اگر ایردراپ سریع‌تر از پیش‌بینی شما رخ دهد، همچنان شانس این را دارید که در دسته‌بندی مناسبی قرار بگیرید.

سوالات متداول (FAQ)

در طراحی مسیر دریافت ایرداپ به چه نکاتی باید توجه کرد؟

در طراحی مسیر ایردراپ بایستی به تعامل با چندین پروژه‌ قدرتمند و امن، افزایش تعداد و حجم تراکنش، فعالیت مستمر و بلند مدت توجه کنید.

آیا دریافت ایردراپ پروژه‌ها با این روش قطعی خواهد بود؟

دریافت ایردراپ پروژه‌ها به هیچ عنوان قطعیتی ندارد. شما تنها می‌توانید تمامی نکات را طبق تجربه‌های موجود رعایت کنید تا در صورت تایید وجود ایردراپ پروژه‌ها، آن را دریافت کنید.

جمع‌بندی 

در این مقاله باهم مرور کردیم که چگونه می‌توانیم طی ۵ مرحله، مسیر دریافت ایردراپ را طراحی کنیم و شانس خودمان را برای دریافت ایرداپ پروژه‌های پیش رو بالا ببریم. همچنین یادگرفتیم که چگونه از ChatGPT برای طراحی مسیر کمک بگیریم. متوجه شدیم که افزایش یکباره تعداد تراکنش‌ها در بازه کوتاه‌مدت، امکان شناسایی شدن به عنوان بات را بالا می‌برد؛ پس بهتر است که برای افزایش تعداد تراکنش‌ها طی بازه‌های بلندمدت ماهانه و هفتگی با پروژه‌ها تعامل داشته باشیم. همچنین طی این مسیر باید توجه داشت که حفظ سرمایه و امنیت کیف پول از اولویت‌های لازم است. نظر شما در مورد مواردی که گفته شد چیست؟ آیا نکات دیگری هست که به نظر شما رعایت کردنشان واجب است؟

منبع
twitter

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا