اخبار آلتکویناخبار اتریوم

اتریوم در جایگاه دومین ارز برتر؛ هفته گذشته چه اتفاقاتی در بالای جدول رخ داد؟!

طی چندین هفته گذشته شاهد آن بودیم که ۱۰ ارز دیجیتال برتر از لحاظ ارزش بازار مدام جایگاه خود را با یکدیگر عوض می کردند و اتفاقات جالبی برای ارزهای دیجیتال رخ داده است. ترون توانست با عرضه و ایردراپ توکن بیت تورنت (BTT) و ایجاد علاقه در سرمایه گذاران به ده ارز دیجیتال برتر راه یابد و از لحاظ ارزش بازار در جایگاه هشتمین ارز دیجیتال قرار گیرد. بایننس کوین (BNB) نیز به دلیل تیم صرافی بایننس و توسعه و مشارکت های آنها، اخیرا جایگاه دهمین ارز دیجیتال برتر را از بیت کوین SV گرفت.

لایت کوین به اوج خود برمی گردد

چندین روز گذشته لایت کوین با اعلام خبر مبنی بر اینکه بنیاد لایت کوین قصد دارد تراکنش های محرمانه و خصوصی را با استفاده از پروتکل Mimblewimble انجام دهد با افزایش قیمت مواجه شد و توانست از بیت کوین کش و EOS عبور کند و به جایگاه چهارمین ارز دیجیتال برتر برسد. شبکه لایت کوین نیز در ماه آگوست قصد نصف کردن جایزه دهی بلاک های خود را دارد.

نمودار ارزهای دیجیتال

جنگ بر سر جایگاه دومین ارز دیجیتال برتر

بیت کوین با بیشترین ارزش بازار به طور مدارم اولین ارز دیجیتال برتر است. اما جایگاه دومین ارز دیجیتال برتر به طور مداوم میان اتریوم و ریپل از لحاظ ارزش بازار جابه جا می شود. ریپل با انتشار این اخبار که موسسات و سازمان های مالی از xRapid استفاده خواهند کرد با نقدینگی بالای توکن خود روبرو شد.

اما نوسان در ارزش اتریوم می تواند به سه عامل مرتبط باشد. اول اینکه بازار نزولی با خود، معایب فوران ICO های سال ۲۰۱۷ را به همراه آورد به طوری که گزارش ها حاکی از آن بود که بسیاری از پروژه ها برای آنکه از نظر اقتصادی پابرجا بمانند، اترهای خود را فروختند. ثانیا، نظارت مداوم بر ICO ها توسط نهادهای قانونگذاری در سراسر جهان به طور مستقیم بر ارزش اتر تاثیر گذاشت به طوری که پروژه های بسیار زیادی به ادامه فروش عمومی بی میل شدند. این موضوع باعث کاهش تقاضا اتر در بازار شد. بسیاری از پروژه های جذب سرمایه، اقدامات جذب سرمایه خصوصی انجام می‌دهند.

در وهله سوم، تاخیر مداوم بروزرسانی کنستانتینوپول تاثیر قابل توجهی بر قیمت اتر داشته است. این بروزرسانی در دو مرحله به تاخیر افتاده است. در ماه اکتبر این آپدیت به طور مناسب توسط ماینرها فعال نشد و‌ آن را به ۱۶ ژانویه امسال به تاخیر انداختند. چند روز قبل از موعد مورد نظر، آسیب پذیری امنیتی کشف شد و بدین ترتیب بار دیگر تا تاریخ ۲۷ فوریه (۸ اسفند) به تعویق افتاد.

تاثیر بروزرسانی کنستانتینوپول بر اتر

فقط ۱۵ روز دیگر به تاریخ ۸ اسفند مانده است. شاید با نزدیک شدن به این تاریخ، علاقه جدیدی به اتر در بازار کریپتو به وجود آید. سلطان قراردادهای هوشمند در حال حاضر قیمت ۱۲۰ دلاری دارد و به نظر می‌رسد با نزدیک شدن به موعد بروزرسانی، قیمت آن افزایش یابد. در حال حاضر اختلاف ارزش بازار اتر و‌ ریپل (XRP) حدود ۲۴۶ میلیون دلار است.

جهت اطلاع از قیمت های لحظه ای می توانید به صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال میهن بلاکچین مراجعه نمایید. همچنین می توانید برای محاسبه قیمت ارزهای دیجیتال به ریال و یا دلار از ماشین حساب ارزهای دیجیتال استفاده نمایید.

منبع
ethereumworldnews

زهرا فرامرزی

علاقه‌ام به نویسندگی باعث شد وارد حوزه تولید محتوا بشم. تو سال ۲۰۱۷ با بیت کوین آشنا شدم و حریم خصوصی و غیرمتمرکز بودن بیت کوین، علاقه من رو به این کریپتوکارنسی بیشتر کرد. دوست دارم دوره‌ای رو ببینم که سازمان‌های متمرکز دیگه کنترلی روی زندگی ما نداشته باشن.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا