پیشرفته استخراج

چگونه کادنا (KDA) را استخراج کنیم؟ راهنمای ماینینگ Kadena

کادنا (Kadena) یکی از بلاکچین‌هایی است که این روزها سر زبان افتاده است. این شبکه که جزو یکی از پروژه‌هایی بود که توسط پلتفرم راه‌انداز کوین‌لیست عرضه عمومی شد، با ویژگی‌های منحصر به فرد خود، توجه گروه‌های مختلف را به خود جلب کرده است. یکی از این گروه‌ها، ماینرها هستند که از نحوه اجماع مبتنی بر گواه اثبات کار این شبکه سود می‌برند. در واقع بنا بر گزارشی که چندی پیش منتشر شد، ماینینگ کادنا سود بیشتری از استخراج بیت کوین در ماه‌های اخیر داشته است.

در این مقاله راهنمای ماینینگ یا استخراج کادنا (Kadena) شرح داده شده است. این راهنما شامل مراحل گام به گام ماینینگ و بهترین استخرهای ماینینگ این کوین است. این راهنما چندان به کارت‌های گرافیکی نمی‌پردازد و به استخراج از طریق دستگاه‌های ASIC اشاره دارد.

کادنا چیست؟

کادنا

کادنا با هدف متحول کردن نحوه تعامل و انجام تراکنش در سطح جهان به وجود آمد. معماری کادنا بدیع است و از ساختاری چند زنجیره‌ای همراه با گواه اثبات کار (PoW) بهره می‌برد. هدف این شبکه حفظ نرخ تراکنش در حد استانداردهای مورد نیاز دنیای واقعی در عین حفظ اصولی همچون غیرمتمرکز بودن، امنیت و جلوگیری از سانسور است. این شبکه هیبریدی، زبان برنامه‌نویسی توسعه قراردادهای هوشمند مختص به خود،‌ با نام Pact را داراست. همچنین این شبکه با ایجاد امکانی به نام پمپ گاز، امکان پرداخت هزینه تراکنش کاربران توسط dAppها را فراهم آورده است.

مدیرعامل Kadena، استوارت پوپجوی، به واسطه به ارمغان آوردن دیدگاه‌های منحصر به فردی در دنیای بلاک چین‌های هایبریدی یا تلفیقی شهرت زیادی را کسب کرده است. بنیانگذار کادنا در مرکز بلاک چین بانک JPMorgan نیز سابقه کاری دارد.

گروه فعال در این پروژه رهبر فنی قدرتمندی دارند که از بیش از ده سال تجربه توسعه نرم افزار در صنعت دفاعی برخوردار است. به صورت خلاصه، این تیم درک کاملی از راه حل‌های مهم مورد نیاز در این صنعت داشته و شیوه توسعه این راه حل‌ها را به درستی درک می‌کنند. بلاک چین کادنا قادر است تا به مشاغل گوناگون در سراسر صنایع مختلف کمک کند.

شما می‌توانید کوین KDA را از صرافی‌هایی همچون Bittrex، کوکوین و کوینکس خریداری کنید. بر کسب اطلاعات بیشتر در مورد Kadena می‌توانید به وب‌سایت رسمی این شبکه مراجعه کنید.

چگونه کوین کادنا را استخراج کنیم؟

کادنا را می‌توان با CPU و کارت‌های گرافیک (GPU) استخراج کرد. با این حال به دلیل آن که الگوریتم رمزنگاری استفاده شده در این شبکه – Blake2S – با ایسیک‌ها سازگار است، بیشترین بازدهی استخراج متعلق به این دسته از پردازنده‌هاست که برای انجام این عمل بهینه شده‌اند. با این وجود اگر تمایل به ماین این کوین بدون استفاده از دستگاه‌های ایسیک را دارید، حداقل مشخصات لازم برای این کار چنین چیزی است:

  • سی‌پی‌یو دو هسته‌ای
  • رم ۴ گیگابایتی
  • حداقل ۱۰۰ گیگابایت فضای حافظه سخت سریع و یا SSD
  • یک آدرس IP عمومی
  • اگر بخواهید از این نود به عنوان سرور API پکت (Pact) و یا ماینینگ استفاده کنید، احتیاج به حداقل ۴ هسته و ۸ گیگابایت رم خواهد بود.

در ادامه، راهکار گام به گام ماین کردن این کوین شرح داده شده است.

گام اول: آدرس کیف پول

پیش از هر چیز، برای ماینینگ احتیاج به یک جفت کلید خصوصی و عمومی دارید. آدرس کیف پول در حقیقت جایی است که شما کوین‌های خود را ذخیره‌سازی می‌کنید و فرایند ماینینگ یا استخراج نیازمند یک آدرس کیف پول است.

حتی می‌توانید در راستای این کار کیف پول رسمی کادنا را نیز دانلود کنید. به جز این کیف پول، والت Zelcore تجربه کاربری آسان و دلچسبی برای شما مهیا می‌کند.

گام دوم: فراهم کردن نیازمندی‌ها و پیکربندی ماینینگ Kadena

در این راستا لازم است تا اطلاعات پیش رو را وارد دستگاه ماینینگ خود کنید.

URL: stratum+tcp://kda.f2pool.com:5400

نام کاربری شما walletAddress.workerName خواهد بود که بخش دوم آن، یعنی workerName دلخواه است. اما توصیه می‌شود به ازای هر دستگاه، نامی مجزا برای شناسایی راحت‌تر انتخاب شود.

پسوردی نیز به دلخواه برمی‌گزینید.

اطلاعاتی که مشاهده کردید تنها مختص به ماینر‌های ASIC و استخر f2pool است.

استخر ماینینگ کادنا

گزینه‌های زیادی برای استخراج کادنا در اختیار شما قرار ندارند. استخر‌های ماینینگ محدودی برای کادنا موجود هستند که در ادامه آنها را برای شما لیست کرده‌ایم:

۱- Poolflare

۲- F2pool

۳- Cmpool

۴- Hashpool

استخر ماینینگ Kadena

تقریبا تمامی استخر‌های استخراج مربوط به کادنا شیوه پرداختی پرداخت به ازای هر سهم را دارند و تنها Hashpool از شیوه پرداختی PPLNS با ۱ درصد هزینه استفاده می‌کند. برخی از این استخرها به شما امکان استخراج چند کوین دیگر در کنار کادنا را می‌دهند.

محاسبه‌کننده سودزا ماینینگ کادنا

استخراج کادنا نیز به نوبه خود خطر‌های احتمالی دارد و گاهی اوقات بازده به نسبت خوب و گاهی نیز بازده قابل توجهی دارد.

با مراجعه به این لینک می‌توانید از محاسبه‌کننده Kadena استفاده کنید.

در هنگام استفاده از این محاسبه‌کننده لازم است تا نرخ هش و هزینه برق را به عنوان ورودی در اختیار برنامه قرار دهید.

اگر کوین کادنا خود را هولد یا نگهداری کنید و قیمت آن افزایش قابل توجهی داشته باشد سود شما نیز چندین برابر می‌شود.

استخراج کردن با استفاده از Noncer-Pro برای ویدوز یا لینوکس

استخراج KDA

آخرین نسخه Noncer-Pro را از این لینک برای ویندوز دانلود کنید.

فایل‌های مربوطه را بر روی دسکتاپ خود بریزید یا در اصطلاح Extract کنید و سپس نام فایلی با عنوان mine.bat را ویرایش کنید.

Noncer-Pro

آدرس پیش فرض را به آدرس عمومی (PUBLIC) خود که از پیش تولید شده است تغییر داده و یک نود ماینینگ را انتخاب کنید. این لیست شامل نودهای راه‌انداز (bootstrap) است که به شما کمک می‌کند تا به وسیله آن‌ها به دیگر نودهای شبکه متصل شوید. این شبکه از نوعی ارتباط همتا به همتا و پرتکل گاسیپ مختص خود برای ارتباط استفاده می‌کند.

ماین کردن با استفاده از TT-Miner Beta برای Nvidia

ماینر ویندوز را از این لینک دریافت کنید. ماینر لینوکس را نیز از این لینک دریافت کنید.

سپس فایل‌های مربوطه را Extract کنید.

استخراج KDA با TT-Miner

ممکن است به آخرین نسخه راه‌اندازی C++ در صورت مشاهده VCRUNTIME140_1.dll نیاز داشته باشید که این این لینک قابل دریافت است.

ماین کردن با استفاده از Chungus برای AMD و فقط لینوکس

آخرین نسخه ماینر Chungus را می‌توانید از این لینک دریافت کنید.

شیوه عملکرد و استفاده از این ماینر در بخش readme موجود است.

بررسی موجودی خود

آدرس عمومی یا PUBLIC خود را در سایت http://bigshoots.net/kadena/kadena-balance وارد کنید تا موجودی فعلی خود را مشاهده کنید.

خطاهای شناخته شده

خطای ۴۲۹/۵۰۳ : این خطا بدین معناست که باید از نود دیگری استفاده کنید زیرا نود منتخب شما بیش از اندازه مورد استفاده قرار گرفته است.

خطای ماینر غیرمجاز: از نود دیگری استفاده کنید زیرا نود منتخب شما تنها اجازه دسترسی به مجموعه‌ای از آدرس‌های از پیش تعیین شده را می‌دهد.

سخن پایانی

ماینینگ یکی از فعالیت‌هایی است که امنیت و غیرمتمرکز بودن شبکه را تضمین می‌کند. کاربران برای جلوگیری از سانسور، متمرکز نشدن شبکه و بقا و بهبود آن سعی می‌کنند تا در امور شبکه مشارکت نمایند. این امر به چند روش انجام می‌شود که عموما شامل صحت‌سنجی تراکنش‌ها و تشکیل بلوک جدید است. معمولا مشوق‌های مالی برای جبران وقت، هزینه و انرژی این گروه از کاربران در نظر گرفته می‌شود. با پیچیده شدن این فرایند، ماینینگ بدل به امری تخصصی و نیازمند دانش فنی شده است و ریسک‌ها و مخاطرات خاص خود را دارد. در این مقاله سعی کردیم تا به گام‌های ابتدایی ماینینگ کوین کادنا (KDA) اشاره کنیم و چندی از برترین استخرهای استخراج آن را نام بریم. اگر قصد سرمایه‌گذاری در این حوزه را دارید، حتما پیش از صرف هزینه، با ابزارهایی همچون ماشین حساب ماینینگ، به‌صرفه بودن این اقدام را بسنجید. علاوه بر آن ریسک طرف مقابل (counterparty) و نوسانات قیمتی را نیز در نظر بگیرید.

منبع
kryptoseekermedium

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
15 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا