اخبار بلاکچین

لیرزیرو از گوگل کلود به عنوان اوراکل پیش فرض خود استفاده خواهد کرد

پروتکل لیرزیرو (LayerZero) همکاری استراتژیکی را با گوگل کلود (Google Cloud) آغاز کرده است تا در زیرساخت‌های خود از سرویس‌های رایانش ابری آن استفاده کند. به عبارت دقیق‌تر، گوگل کلود قرار است به عنوان اوراکل پیش فرض لیرزیرو عمل کند تا در بهبود فناوری میان‌زنجیره‌ای یا کراس چین (Cross Chain) و افزایش پذیرش وب ۳ تاثیرگذار باشد.

به نقل از بیت کوین سیستمی و پی‌آر نیوز وایر، این دو شرکت بیشتر از یک سال است که برای رسیدن به هدف خود با هم همکاری می‌کند تا انقلابی در امنیت و احراز هویت اپلیکیشن‌های لیرزیرو ایجاد کنند. با این همکاری استراتژیک، گوگل کلود به عنوان اوراکل پیش فرض لیرزیرو عمل می‌کند تا امنیت انتقال پیام در آن افزایش یابد. در نتیجه توسعه‌دهندگانی که اپلیکشن‌های غیرمتمرکز (دپ‌ها) خود را روی لیرزیور ایجاد کرده‌اند، می‌توانند به اوراکل گوگل کلود (Google Cloud oracle) برای تأیید تراکنش‌ها دسترسی داشته باشند.

LayerZero یک پروتکل تعامل‌پذیر است که ارتباط یکپارچه بلاکچین‌های مختلف را بدون به خطر انداختن امنیت آن‌ها فراهم می‌نماید. منظور از ارتباطات یکپارچه انتقال داده‌ها، دارایی‌ها و اطلاعات مختلف است. لیرزیرو اوراکل‌های خود را در اختیار توسعه‌دهندگانی قرار می‌دهد که امنیت عملکرد میان‌زنجیره‌ای دپ‌ها را افزایش می‌دهند. هر اوراکل یک شبکه جداگانه است که پیام‌های کراس چین را با توجه به منطق اعتبارسنجی آن‌ها تایید یا رد می‌کند.

لیرزیرو لبز از زمان راه‌اندازی خود به شدت رشد کرده و در حال حاضر تقریبا ۱۰ میلیون پیام را در هر ماه پردازش می‌کند. اوراکل گوگل کلود هم این پیام‌ها را در ۱۵ بلاکچین از جمله اتریوم، آربیتروم، آپتیمیزم، پالیگان، بی‌ان‌بی (BNB) و آوالانچ تأیید می‌کند. این جدیدترین ابتکاری است که توسط لیرزیرو لبز برای ایجاد یک محیط میان‌زنجیره‌ای امن و تسریع پذیرش وب ۳ در سطح سازمانی انجام شده است.

برایان پلگرینو (Bryan Pellegrino)، مدیرعامل لیرزیرو لبز، گفته است:

گوگل کلود یک شریک عالی به عنوان تاییدکننده پیش فرض پیام‌ها است، زیرا دهه‌ها است که حرف اول را در امنیت می‌زند و الآن هم می‌خواهد همان کیفیت را به پروتکل لیرزیرو بیاورد. ما از ابتدا لیرزیرو را طوری طراحی کردیم تا آزادی نهایی را برای یک ساختار واقعا غیرمتمرکز ارائه دهد. این پروتکل در حال حاضر بیشتر از ۹۵٪ تمام پیام‌های میان‌زنجیره‌ای را مدیریت می‌کند و گوگل کلود شریکی عالی برای فعالیت به عنوان اوراکل پیش‌فرض آن محسوب می‌شود.

لیرزیرو برای اینکه از تجربه کاربری بی‌نظیر خود مطمئن شود، سیستم‌هایش را به گونه‌ای توسعه داده تا بتواند هر ماه بیشتر از ۴۰ میلیارد فراخوانی از راه دور (RPC) را با استفاده از خدمات میزبانی نود کاملا مدیریت‌شده گوگل کلود مدیریت کند. علاوه بر این، این پروتکل از موتور نود بلاکچینی (Blockchain Node Engine) گوگل کلود یا «BNE» به عنوان ارائه‌دهنده اصلی اتصالات RPC استفاده می‌کند. LayerZero در حال حاضر بیشتر از ۲۴,۰۰۰ قرارداد مختلف با استفاده از زیرساخت آمنی‌ چین (Omnichain) خود دارد و بیشتر از ۲۰ میلیارد دلار دارایی با استفاده از پل‌های بلاکچینی از آن عبور کرده است.

جیمز ترومنز (James Tromans)، رییس بخش وب ۳ گوگل کلود، اعلام کرده است:

هدف اصلی بخش وب ۳ گوگل کلود، همکاری با پروتکل‌هایی است که قابلیت‌های منحصربه‌فردی را برای جامعه کریپتو به ارمغان می‌آورند و به توسعه‌دهندگان مختلف کمک می‌کنند تا برنامه‌هایشان را روی آن‌ها بسازند و به افزایش مقیاس‌پذیری کمک کنند. همکاری با لیرزیرو به عنوان یک اوراکل در ۱۵ زنجیره مختلف نه تنها امنیت قابلیت‌های پیام‌رسانی میان‌زنجیره‌ای این پروتکل را افزایش می‌دهد، بلکه در بهبود قابلیت همکاری وب ۳ و افزایش پذیرش کاربران نهادی هم تاثیرگذار است.

گفتنی است که اوراکل گوگل کلود از ۱۹ سپتامبر (۲۸ شهریور) به عنوان اعتبارسنج پیش‌فرض لیرزیرو تعیین می‌شود.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا